Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2020-07-06
Förberedelser inför tävling
Boxrengörining pågår. Använd gärna E-stallet vid träning
2020-07-12
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-07-26
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-08-07
Bjarg
Bjarg värd för Sverigeritten
2020-08-09
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-08-23
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-09-06
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-09-20
Ponnylopp
Enstaka ponnylopp på storhästdagen
2020-09-26
Preliminärt: Veteranbilsträff
Preliminärt: Veteranbilsträff
2020-09-27
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-10-11
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-10-25
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2021-05-15
Preliminärt: Götaström Classic motor
Preliminärt: Götaström Classic motor
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 7:e Juli
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI (8)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI (12)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE (1)
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (7)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Örebro 9:e juli 2020
Lopp 4 HERAKLES (15)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Resultat
Halmstad 4:e juli 2020
Lopp 1 MINT SÅNNA, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 WORTH A LOT, 4:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Halmstad 2:e juli 2020
Lopp 8 KING OF EVERYTHING, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 KING OF EVERYTHING, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 1:a juli 2020
Lopp 8 OLYMPIC BLUE CHIP (US)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 30:e juni 2020
Lopp 1 DRAFT ONE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DABKAS RAINBOWDASH, oplac.
Pettersson Roger (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Mantorp 29:e juni 2020
Lopp 3 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 3 SIMSON SAAR, 6:a
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 7 LINDA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 11 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 13 A LA CARTE ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 UMAMI ALO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se