Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MS
Alamo - Grand Prix vinnare

Fint besök idag!

VAGGERYDSTRAVET - 2017-10-23

Hopphästar på genomresa från Worldcup-tävlingarna i Helsingfors vilade på Vaggerydstravet.

På sin väg hem till Schweiz passade bl.a. Grand Prix-vinnaren Alamo på att koppla av på Vaggerydstravet. 

Dela artikeln:
2018-08-14 15:56:25

Lunchtrav på måndag 20 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 12:20 - Välkommen!

2018-08-04

Trippel till Untersteiner!

VAGGERYDSTRAVET Härlig dag, bra med publik och en trippel till Johan Untersteiner!

2018-08-03 07:18:53

Arne Back frågar...

VAGGERYDSTRAVET stall Johan Untersteiner om dagens chanser

2018-07-30

V65 på fredag 3 augusti

VAGGERYDSTRAVET Idag kan du spela V65, V4, V3 och Lunch Dubbel - Första start 12:45 - Välkommen!

2018-07-26

Hett, hett, hett...

VAGGERYDSTRAVET Hästar och kuskar presterade dock fina lopp som vanligt - Preben Sövik blev dubbelsegrare, här med Re Doc!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V4
Datum: Måndag 20:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Vaggeryd 20:e augusti 2018
Lopp 1 Day Composite (12)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim (1)
Preben Sövik (Anders Berglund)
Lopp 2 Eaja Composite (3)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Speedy Desideria (11)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Pell Inn (3)
Preben Sövik (Göran Widegren)
Lopp 3 Clay Composite (7)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Niveau (9)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Wiss Zornita (3)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Speedy Patricia (6)
Elinor Pettersson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Overlord (1)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Shyvana (2)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Olga Utca (5)
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 6 Chip Dream (9)
Peter Ingves (Lennart Svensson)
Lopp 7 Darius Dante (2)
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 7 Free Fallin L.C. (5)
Fausto Luperini (Liselott Lidh)
Lopp 7 Francks de Soto (8)
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Vivaldi (11)
Thomas Dalborg (Åsa Brose)
Lopp 8 Stora Hökhult (1)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane (5)
Torbjörn Jansson (David Källgren)
Jägersro 22:e augusti 2018
Lopp 2 Worth a Lot (3)
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Åby 23:e augusti 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (15)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Örebro 23:e augusti 2018
Lopp 4 Felix V.M. (10)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Joy for Us (9)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Resultat
Tingsryd 19:e augusti 2018
Lopp 3 Yoggi Composite
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Linda Sånna, oplac.
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Kirby Sånna, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Natosi Goj, 1:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Speedy Foxy Vicane, 4:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Mantorp 18:e augusti 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Teton York, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Limoncello
Peter Untersteiner (Arne Rydén)
Lopp 6 Al's Sugarstar, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Lady Isabell, 5:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 10 Woop'sididitagain, 3:a
Mikael J Andersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Symphonic Irja, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Gävle 17:e augusti 2018
Lopp 7 Lindsey Sånna, 5:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Mint Sånna, 6:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Åby 16:e augusti 2018
Lopp 6 Ceylon Dream
Claes Svensson (Claes Svensson)
Örebro 16:e augusti 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se