Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Hästkväll - Fokus: Hållbar häst

TRAVSKOLAN - 2018-02-08

ALLA HÄSTINTRESSERADE ÄR VÄLKOMNA - Onsdag kl 18:00

Stallrestaurangen Vaggeryds Travbana

MEDVERKANDE

Veterinär Ellen Jönsson

Anneli Didrik, massage och laserbehandling

Agria Försäkring

Krafft Foder

 

VI BJUDER PÅ FIKA

LOTTERI MED PRISER FRÅN VET.KLINIKEN, AGRIA OCH KRAFFT

 

ANMÄL Via sms till

Marie Lindvall 070 – 842 90 96

Kvällen är kostnadsfri

VÄLKOMNA!

 

Dela artikeln:
2018-04-16

Årspremiär på Vaggerydstravet!

VAGGERYDSTRAVET Lördag 21 april öppnar vi säsongen med en breddloppsdag, V5, V4 och V3 är streckspelen - Första start kl 11:10 - Välkommen till säsongen 2018!

2018-04-06 16:26:15

Fredagen 13 april är rundbanan stängd!

VAGGERYDSTRAVET Banan är helt stäng hela dagen för justering, nytt grus och nya banmarkeringar - rakbanan är öppen!

2018-03-21

Körläger med Camilla Hecht

TRAVSKOLAN Inbjudan till Körläger 13-15 april - anmälan senast 5 april - Välkommen!

2018-03-08 13:02:05

Utbildningslopp på söndagar

VAGGERYDSTRAVET Banan är stängd för övrig träning under loppet men alla är välkommna att vara med och volta, start och köra med i gruppen - Obs! Anmälan krävs

2018-03-07

Kallelse till årsmöte

VAGGERYDSTRAVET Jönköping-Vaggeryds Travsällskap kallar till årsmöte onsdagen 11 april kl 18:30 i stallcaféterian - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 11:10
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Örebro 22:e april 2018
Lopp 5 Whisky Akema (8)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 24:e april 2018
Lopp 2 Charley Boorman (7)
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 6 Timo Sisu (4)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Niveau (12)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 9 Turbolenna (3)
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Resultat
Vaggeryd 21:e april 2018
Lopp 1 Symphonic Lincoln, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 2 Okobaloz, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 2 Cote d'Azur, oplac.
Henriette Larsen (Fredrik Larsson)
Lopp 2 Crispi's Memory, 3:a
David Källgren (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Quantum Tic Tac
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 2 Yoda Brick, 7:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Ekebo Lover, 5:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 5 Conrads Gerd, oplac.
Niclas Benzon (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Prestige V.G., 4:a
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 6 Lindsey Sånna, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Ellami Pride, d
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 7 Olga Utca, 7:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 7 Stora Hökhult, 6:a
Henrik Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Minttu Akema, 5:a
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Golden Kick Back, 3:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 8 Quantum Amaretto, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 8 Sure Broline, 7:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Ava Å., 2:a
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Lopp 9 Mint Sånna, 4:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Worth a Lot, 5:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Limus Effi, oplac.
Björn Blomander (Björn Blomander)
Kalmar 20:e april 2018
Lopp 4 Love for Life, 5:a
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Herakles, 1:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Camp Nou, oplac.
Oscar Ginman (Kent Knutsson)
Lopp 6 Go de Luxe, 4:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Axevalla 19:e april 2018
Lopp 1 Speedy Desideria, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Only Teardrops, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Ceylon Dream, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 7 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 8 Asterix Hornline, 4:a
Mikael J Andersson (Peter Johansson)
Lopp 9 Conway Streamline, 2:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 19:e april 2018
Lopp 2 Wiss Zornita, 4:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Solvalla 18:e april 2018
Lopp 5 Lindsey Sånna, 5:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 18:e april 2018
Lopp 9 Kiara Sånna, 3:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Google, 6:a
Thomas Uhrberg (Bernt Liljegren)
Eskilstuna 16:e april 2018
Lopp 9 Picasso Tilly, 3:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se