Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Idag hejar vi på King Sir Kir!

VAGGERYDSTRAVET - 2019-07-20 10:14

Debut i Gulddivisionen idag på Axevalla!

Claes Svensson tränar och kör King Sir Kir idag på Axevalla. Det är i Svenska Travvligan, Gulddivisionen som de startar. Det är lopp 10 (avd 6 i ATGs V75a) och de har spår 5. Vi önskar lycka till!

Resultat: King Sir Kir blev oplacerad

Dela artikeln:
2020-08-02 17:49:46

Höstterminen i Travskolan

TRAVSKOLAN Alla kurser startar vecka 35 - anmäl dig på nya hemsidan!

2020-08-02 14:06:11

Resultat söndagens trav

VAGGERYDSTRAVET Peter Arnqvist, körde en segrare och tränade en annan idag - Grattis!

2020-07-28 15:56:14

Tävlingar på söndag 2 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 13:45 - Tyvärr utan publik

2020-07-27 10:25:20

Resultat från ponnytravet 25 juli

PONNYTRAV Härligt att få välkomna ponnytravarna och kuskarna igen! 

2020-07-22 18:15:32

Hemmaseger idag för Claes Svensson

VAGGERYDSTRAVET Wihsky Akema segrade idag, Claes tog ytterligare en kuskseger -Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Hemmahästar
till start
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE (4)
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER (6)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO (3)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 WISS ZORNITA (8)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA (9)
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 7 CARROTLOVER (8)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 LYSSUM (9)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE (11)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON CANDELIA (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON YANKEE (4)
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Lopp 14 M.T.REGINA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT (2)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA (14)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI (4)
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Resultat
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE, 2:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI, 6:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME, 3:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 WISS ZORNITA, oplac.
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 4 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 WORTH A LOT, 8:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 10 OKOBALOZ, oplac.
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Mantorp 5:e augusti 2020
Lopp 8 BRAVO SANTANA, 4:a
Persson Stefan (Johansson Peter)
Vaggeryd 2:e augusti 2020
Lopp 2 SIMSON SAAR, d
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 4:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 4 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 MINT SÅNNA, oplac.
Ivehag Josefine (Hellstedt Jan)
Lopp 6 SYMPHONIC IDA, d
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PIM PIM JOLI, oplac.
Eklundh André (Blomqvist Jonathan)
Lopp 7 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 8 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 VERDETTO R.L. (IT), oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se