Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbtävling 9 juni

PONNYTRAV - 2018-06-08 19:25

Här är startlistorna - första start 11:00

Kat b grundlag 2:50

 

1640

1 Tova K.l Hilda Eskilsson

2 Stjärnplans Meja Josefine Karlsson

3 Axel Saga Hedberg

1980

4Ligist H.T Emma Hellberg

2140

5Lillen Ellen Svensson

2260

Kumlaby lavendel Julia Almsgård

 

Kat a grundlag 3:20

 

1140

1 Ronja stack William Liljegren

2 Mac Millan Hilda Eskilsson

1200

3 lindåsens Nadja Josefine Karlsson

4 Boss Emely Alfredsson

1280

5 My sweet Love Ellen Svensson

 

Kat a gubb o gum grundlag 3.05

 

1140

1 Boss Malin Eskilsson

1180

2 sörbys. Jerry lee Johan Svensson

1200

3 Emmeros Elliot Ida Forsberg

 

 

Kat b gubb o gum grundlag 2,50

 

1640

1 Stjärnplans Meja Sandra Karlsson

2 Axel David Troller

3 Tova K.l Malin Eskilsson

1800

4 Pepino ll Emma Hellberg

5 Ligist H.T Annika Hellberg

1840

6 Kålmans papaya Johan Svensson

 

Dela artikeln:
2018-12-12 16:39:21

Jul och nyårstider

VAGGERYDSTRAVET Öppettdier på banan under jul- och nyårshelgerna

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-11-28 10:17:19

Grattis igen, Speedy Foxy Vicane!

VAGGERYDSTRAVET Årets tredje V75-seger kom på Jägersro 1 dec - Grattis!

2018-11-28

Nu kör vi igen på V75!

VAGGERYDSTRAVET På lördag 1 dec startar Olga Utca och Speedy Foxy Vicane på V75 på Jägersro - Lycka till!

2018-11-23 09:57:03

Tre Vaggerydshästar på V75 i helgen

VAGGERYDSTRAVET Speedy Foxy Vicane och Olga Utca startar i Solvallas V75-finaler på lördag och Natosi Goj på Örebro på söndag - Lycka till David, Sara och Jan!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Örebro 16:e december 2018
Lopp 4 Eaja Composite (1)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Eskilstuna 17:e december 2018
Lopp 7 Day Composite (3)
Per Lennartsson (Jan Hellstedt)
Kalmar 17:e december 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki (1)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 1 Go de Luxe (4)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Symphonic Lincoln (5)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Jägersro 18:e december 2018
Lopp 4 Speedy Jay Vicane (8)
David Källgren (David Källgren)
Åby 20:e december 2018
Lopp 6 Dream in Matchtown (3)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 10 Ekebo Caf (3)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 10 Easy Copi (6)
Peter Untersteiner (Åsa Brose)
Resultat
Mantorp 13:e december 2018
Lopp 1 Joy for Us, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 3 Golden Kick Back, oplac.
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Okobaloz, d
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 4 Staro Juventus, oplac.
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 5 Talija Bi (IT), oplac.
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 6 Lyssum, 2:a
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 9 Quitebeauty, 6:a
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Åby 13:e december 2018
Lopp 1 Francks Cooper, oplac.
Carl Johan Jepson (Hans Franck)
Lopp 1 Easy Copi, 6:a
Peter Untersteiner (Åsa Brose)
Lopp 3 Francks Gidjon, oplac.
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 3 Woop'sididitagain
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 4 Rydens Limoncello, oplac.
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 5 Rydens Molly, oplac.
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 6 Conway Streamline, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Neo Sånna, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 12:e december 2018
Lopp 8 Speedy Foxy Vicane, 1:a
Kim Eriksson (David Källgren)
Axevalla 11:e december 2018
Lopp 1 Hults Ingela, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 2 Jardin, 3:a
Peter Untersteiner (Lars-Göran Johansson)
Lopp 3 Jaffa Maxim, oplac.
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Lopp 5 Baja Rosa Akema, 7:a
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 6 Massive Turnover
Peter Johansson (Peter Johansson)
Lopp 7 Dance Streamline, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Crispi's Memory, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 9 Cheraton, 2:a
Sofia Adolfsson (Nathalie Engman)
Lopp 9 Carlossatisfaction, 4:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Färjestad 10:e december 2018
Lopp 3 Mint Sånna, oplac.
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Speedy Jay Vicane, oplac.
Kim Eriksson (David Källgren)
Lopp 9 Ready K.K.Hall, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Halmstad 10:e december 2018
Lopp 8 Darius Dante, 6:a
Peter Untersteiner (Erland Sjöö)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se