Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA Foto
Vegan Face med Marc Elias

Resultat från söndagens lopp

VAGGERYDSTRAVET - 2020-05-03 16:23

Dubbel till både Marc Elias och Carl Johan Jepson idag på Vaggeryd

Unacerveza Broline
Smevikens Cruiser
Silent Honor
Perfect Gede
Loes
Geena Journey
Edio
Call Me Brodda

Lopp 1, VEGAN FACE med Marc Elias, tränare Conrad Lugauer 

Lopp 2 UNACERVEZA BROLINE med Johan Untersteiner

Lopp 3 EDIO riden av Iina Aho, tränad av Mikko Aho

Lopp 4 LOES med Carl Johan Jepson tränad av Eric Martinsson

Lopp 5 SILENT HONOR (US) med Carl Johan Jepson tränad av Magnus Dahlén

Lopp 6 GEENA JOURNEY med Marc Elias tränad av Hanna Lähdekorpi

Lopp 7 PERFECT GEDE med Micael Stjernström tränad av Christer Johansson

Lopp 8 THENGILL (DK) med Peter Untersteiner tränad av Karin Hall

Lopp 9 CALL ME BRODDA med Peter Ingves, Thomas Madsen tränar

Lopp 10 SMEVIKENS CRUISER André Eklundh

 

Välkomna åter söndagen 17 maj, när vi kör nästa tävlingsdag. Start kl 14.00

Resultat Svensk Travsport

Dela artikeln:
2020-06-04 16:50:57

Årets höjdpunkt, onsdagskvällen i juni!

VAGGERYDSTRAVET På onsdag 10 juni kl 18:30 börjar vår största tävling för året - tyvärr råder fortfarande publikstopp!

2020-06-03

Inbjudan till alla montéryttare!

VAGGERYDSTRAVET Den 27 juni på Vaggeryds lördagskväll-tävling bjuder vi in dig som har licens för att både rida och köra att delta i en dubbelkamp! 

2020-05-31 10:44:08

Fin andraplats i STL-final

VAGGERYDSTRAVET Grattis Claes Svensson och King of Everything till andraplats i Klass I-finalen!

2020-05-24 12:19:49

Regnigt idag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET Men många glada vinnare, tex Joakim Granlund med Thin Lizzy - Grattis!

2020-05-19

Breddloppsdag 24 maj

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 11:10 - tyvärr kan vi inte släppa in någon publik denna gång heller!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 10:e Juni
Första start: 18:30
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 PIM PIM JOLI (6)
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA (11)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE (12)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN (3)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Axevalla 2:e juni 2020
Lopp 10 EKEBO EASY (6)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 2:e juni 2020
Lopp 1 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (12)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Åby 4:e juni 2020
Lopp 3 TETON SWEET LINDY (8)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (3)
Untersteiner Peter (Franck Hans)
Kalmar 6:e juni 2020
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE (8)
Knutsson Anton (Berg Björn)
Lopp 2 DON'T BE SO SHY (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 DRAFT ONE (9)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 OLGA UTCA (10)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 8 EPIC VICTORY (1)
Svensson Åsa (Källgren David)
Lindesberg 6:e juni 2020
Lopp 2 TETON BRITANNICA (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 7 FAJM COMPOSITE (6)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Axevalla 7:e juni 2020
Lopp 1 SIMSON SAAR (10)
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 3 TURBOLENNA (6)
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 5 TETON MISS ANNIE (12)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 INSPECTOR SAAR (4)
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Resultat
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 PIM PIM JOLI, oplac.
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 EASY COPI, 3:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C., oplac.
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, 5:a
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Solvalla 30:e maj 2020
Lopp 8 WORTH A LOT, oplac.
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 28:e maj 2020
Lopp 2 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 THAT'S IT, 6:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 TETON GAME OF WAR, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e maj 2020
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Svensson Lennart (Franck Hans)
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Örebro 27:e maj 2020
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, d
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 26:e maj 2020
Lopp 3 DON'T BE SO SHY, 8:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 7 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Färjestad 25:e maj 2020
Lopp 8 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 MINT SÅNNA, 6:a
Djuse Magnus A (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se