Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingsdagarna för 2018 är klara

VAGGERYDSTRAVET - 2017-11-01

2018 kör vi 12 tävlingsdagar - vi startar 21 april och V86 går 13 juni

Nu är tävlingsdagarna för nästa år klara, V86 13 juni och GS75 29 april är höjdpunkterna.

 

Lördag 21 april - breddag

Söndag 29 april - GS75

Måndag 7 maj - lunch

Söndag 20 maj - breddag

Onsdag 13 juni - V86

30 juni - V65

15 juli - V5

25 juli - breddag

3 augusti -lunch

20 augusti - lunch

9 september - V5

23 september - lunch

 

 

Dela artikeln:
2019-02-15 15:28:44

Vaggerydstränaren Claes Svensson skadad

VAGGERYDSTRAVET Claes skadades svårt vid en olycka hemma på gården i Lekeryd på onsdagen - våra tankar går till honom och hans familj

2019-02-07 13:36:42

Årets nomineringar 2018!

VAGGERYDSTRAVET Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!  

2019-02-01 22:57:02

Lycka till i Guldfinalen!

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 2 feb tävlar Speedy Foxy Vicane i Gudlfinalen på Åby - Vi håller tummarna!

2019-01-30 15:31:23

Travgala för travåret 2018

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 23 februari kl 18 på Jönköpings Golfrestaurang, Kättilstorp, Jönköping - Välkommen!

2019-01-27 10:23:21

Grattis guldhästen Speedy Foxy Vicane!

VAGGERYDSTRAVET David Källgrens fina sto fortsätter att imponera! Seger i Gulddivisionen i går på Kalmar - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 22:e februari 2019
Lopp 1 Carlossatisfaction (12)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Moons Blåljus (5)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Calvados Akema (7)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Golden Kick Back (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Kirby Sånna (8)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Yoda Brick (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 7 Kiara Sånna (5)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Love for Life (2)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 9 Conway Streamline (5)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Åby 22:e februari 2019
Lopp 3 Jaffa Maxim (2)
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Axevalla 25:e februari 2019
Lopp 7 Ekebo Caf (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 8 Day Composite (4)
Stefan Söderkvist (Jan Hellstedt)
Jägersro 26:e februari 2019
Lopp 3 Eaja Composite (4)
Marc Elias (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Ready K.K.Hall (3)
Markus Waldmüller (Jan Hellstedt)
Resultat
Solvalla 19:e februari 2019
Lopp 6 Linda Sånna, d
Torbjörn Jansson (Jan Hellstedt)
Halmstad 18:e februari 2019
Lopp 1 Sister Stephanie, d
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 1 Darius Dante
Stefan Persson (Erland Sjöö)
Lopp 2 Lyssum, 5:a
Anton Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Chip Dream, 1:a
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Quitebeauty, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Crispi's Memory, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 10 Moon's Oki Doki, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Örebro 15:e februari 2019
Lopp 6 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Asterix Hornline, oplac.
Ulf Ohlsson (Peter Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se