Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tider och dagar för uthyrning av ridhus

För att boka ridhuset, ring Vaggeryds Hästklinik, 0393-163 00 och prata med Lisa Andersson. Det går också bra att maila vaggeryd@hallandsdjursjukhus.se. I kalendern nedan ser du vilka dagar som är bokade och vilka tider.

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V86
Datum: Onsdag 13:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Halmstad 21:e maj 2018
Lopp 8 Speedy Patricia (2)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Jägersro 22:e maj 2018
Lopp 4 Speedy Foxy Vicane (6)
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Lopp 9 Elle Joli (8)
Kim Eriksson (Jonathan Blomqvist)
Åby 23:e maj 2018
Lopp 9 Day Composite (4)
Peter Ingves (Jan Hellstedt)
Axevalla 24:e maj 2018
Lopp 1 Shyvana (6)
Carl Johan Jepson (Jan Hellstedt)
Lopp 1 Winnie Blackfire (10)
Kim Eriksson (Björn Blomander)
Lopp 3 Pim Pim Joli (7)
Henrik Johansson (Jonathan Blomqvist)
Lopp 5 Kiara Sånna (6)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Dolph Composite (9)
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Ready K.K.Hall (1)
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Bound for Glory (12)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Solvalla 25:e maj 2018
Lopp 9 Conway Streamline (8)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 9 Lindsey Sånna (10)
Malin Johansson (Jan Hellstedt)
Solvalla 26:e maj 2018
Lopp 5 Whisky Akema (3)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Resultat
Vaggeryd 20:e maj 2018
Lopp 1 Dream Derby, 1:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Olga Utca, 4:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 2 Chip Dream, 8:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 2 Charley Boorman, 6:a
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 3 Minttu Akema, 6:a
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 3 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 3 Sasea, oplac.
David Källgren (Lars O Abrahamsson)
Lopp 4 Jägermeister Akema, 4:a
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 5 Quantum Tanqueray, 2:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Wiss Very Nice, d
Elinor Pettersson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Symphonic Lincoln, 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Käck Mi, 5:a
David Källgren (Helen Midler)
Lopp 7 Quantum Amaretto, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 8 Kirby Sånna, 1:a
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Prestige V.G., oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 9 Ava Å., 6:a
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Lopp 9 Francks Gidjon, 3:a
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 9 Worth a Lot, 4:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 10 National Day, 7:a
Preben Sövik (Johnny Hjelmrin)
Lopp 10 Conrads Gerd, 6:a
Lennart Svensson (Sandra Seiholm)
Lopp 11 Speedy Jay Vicane, 7:a
David Källgren (David Källgren)
Lopp 11 Clay Composite
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 11 Cote d'Azur, 4:a
Henrik Johansson (Fredrik Larsson)
Mantorp 19:e maj 2018
Lopp 3 Limus Effi, oplac.
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 4 Felix V.M., 5:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 5 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 6 Ekebo Lover, 6:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 10 Ceylon Dream, 4:a
Tobias J Gustafsson (Claes Svensson)
Eskilstuna 17:e maj 2018
Lopp 5 Joy for Us, 4:a
Kaj Widell (Ronny Pettersson)
Lopp 5 Picasso Tilly, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 10 Baja Rosa Akema, 2:a
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Åby 17:e maj 2018
Lopp 8 Niveau, 8:a
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Axevalla 15:e maj 2018
Lopp 2 Pim Pim Joli, 5:a
Henrik Johansson (Jonathan Blomqvist)
Lopp 3 Crispi's Memory, 3:a
Rickard Svanstedt (Lars-Göran Johansson)
Örebro 15:e maj 2018
Lopp 2 Draft One, 2:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Anette Moon, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se