Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MS
2019-10-05 21:15:47

Resa till Skåne

B-TRÄNARE Idag var B-tränarföreningen ute och åkte! 

2019-09-06 12:07:25

Inbjudan till B-tränarföreningens resa 2019

B-TRÄNARE Den 5 oktober anordnar B-tränarföreningen en resa till Conrad Lugauers gård och Stuteri Håleryd - alla är välkomna!

2019-09-06 12:04:22

Klubbmästerskap 29 september

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar!

2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

2017-09-19

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

2017-04-18

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Årsmöte söndag den 7 maj klockan 13:00 i stallcaféet

2017-04-05

Medlemsavgift VBTF

B-TRÄNARE Bank- och postgironr

2017-03-27 11:18:22

Provlopp 2017

B-TRÄNARE 9 april kör vi igång med provloppen, ny starttid för första loppet är 11.00

2016-12-18

B-tränarna bjuder på skinkmacka!

B-TRÄNARE Fredagen 30 december kl.19.30 - alla är välkomna!

2016-09-28 10:00:00

Ny ordning på loppen på provloppsdagar

B-TRÄNARE Från och med 30 oktober kommer loppen att köras i en ny ordning.

Kommentarer: (1)
2016-09-23

Klubbmästerskap!

B-TRÄNARE Söndagen 9 oktober kl 11:30 - gemensamt för både ponny och storhäst, vi kör varannat lopp! Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 21:e november 2019
Lopp 7 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FRANCKS DE SOTO (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Axevalla 22:e november 2019
Lopp 6 TURBOLENNA (9)
Ljunghager Kajsa (Bolin Andersson Ann)
Lopp 8 FINGERSPRINT (3)
Svensson Linus (Berg Björn)
Lopp 8 AOWA L.G. (12)
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Lopp 9 MINTTU AKEMA (6)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Jägersro 23:e november 2019
Lopp 7 GULLABO DÄCK BLING (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Örebro 23:e november 2019
Lopp 3 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN (14)
Andersson Julia (Johansson Henrik)
Lopp 4 STARO JUVENTUS (3)
Svensson Claes (Svensson Lennart)
Lopp 6 JETSTREAM RAPIDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 GOLDEN GUARD (6)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 8 NEO SÅNNA (9)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (1)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e november 2019
Lopp 7 WHISKY AKEMA (2)
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Mantorp 25:e november 2019
Lopp 2 MOONS U.BOLT (6)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 2 FAJM COMPOSITE (8)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 5 EKEBO CAF (12)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 MOONS LILLE OLLE (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 14 TETON SPECIAL GIFT (1)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 26:e november 2019
Lopp 8 LEE SÅNNA (5)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Resultat
Mantorp 19:e november 2019
Lopp 3 EYE IN THE SKY, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 CHIP DREAM
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 S.H.T.THORNOFROSES
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 4 EASY COPI, 6:a
Svensson Claes (Brose Åsa)
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 SIMSON SAAR
Jakobsson Magnus (Berglund Anders)
Lopp 7 MAGGIESAARI, 6:a
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 9 FELIX V.M., 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Åby 16:e november 2019
Lopp 2 FREE FALLIN L.C., oplac.
Fiore Salvatore (Lidh Liselott)
Lopp 3 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Axevalla 15:e november 2019
Lopp 1 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 5 O.M.GOGENTLE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 DABKAS RAINBOWDASH, d
Benzon Niclas (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 EKEBO CAF, oplac.
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 NIVEAU
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 OLGA UTCA, 5:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 6:a
Knutsson Anton (Berg Björn)
Lopp 9 ELLAMI PRIDE, d
Petersson Rune (Petersson Rune)
Kalmar 15:e november 2019
Lopp 3 KIRBY SÅNNA, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 CARROTLOVER, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 DAY COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 DREAM DERBY, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, 1:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 10 S.H.T.THORNOFROSES
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 10 LIMUS EFFI
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 14:e november 2019
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Ingves Peter (Franck Hans)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se