Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2019-09-06 12:07:25

Inbjudan till B-tränarföreningens resa 2019

B-TRÄNARE Den 5 oktober anordnar B-tränarföreningen en resa till Conrad Lugauers gård och Stuteri Håleryd - alla är välkomna!

2019-09-06 12:04:22

Klubbmästerskap 29 september

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar!

2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

2017-09-19

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

2017-04-18

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Årsmöte söndag den 7 maj klockan 13:00 i stallcaféet

2017-04-05

Medlemsavgift VBTF

B-TRÄNARE Bank- och postgironr

2017-03-27 11:18:22

Provlopp 2017

B-TRÄNARE 9 april kör vi igång med provloppen, ny starttid för första loppet är 11.00

2016-12-18

B-tränarna bjuder på skinkmacka!

B-TRÄNARE Fredagen 30 december kl.19.30 - alla är välkomna!

2016-09-28 10:00:00

Ny ordning på loppen på provloppsdagar

B-TRÄNARE Från och med 30 oktober kommer loppen att köras i en ny ordning.

Kommentarer: (1)
2016-09-23

Klubbmästerskap!

B-TRÄNARE Söndagen 9 oktober kl 11:30 - gemensamt för både ponny och storhäst, vi kör varannat lopp! Välkommen!

2016-05-01

B-tränarresan till Peter Untersteiner

B-TRÄNARE Vi fick guidning och rundtur hos Peter och sen bar det av till Johans nybyggda stall!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 22:e September
Första start: 12:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 20:e september 2019
Lopp 2 O.M.GENISTA (6)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 MOONS U.BOLT (10)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 NATOSI GOJ (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Färjestad 21:e september 2019
Lopp 1 KING SIR KIR (4)
Adolfsson Sofia (Svensson Claes)
Vaggeryd 22:e september 2019
Lopp 1 OLGA UTCA (9)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 2 JAFFA MAXIM (7)
Eriksson Kim (Berglund Anders)
Lopp 3 CARROTLOVER (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 3 CRISPI'S MEMORY (4)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 LEE SÅNNA (6)
Bengtsson Tova (Hellstedt Jan)
Lopp 3 HERAKLES (9)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 3 SPEEDY JAY VICANE (10)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA (2)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 6 EAJA COMPOSITE (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (13)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MAGGIESAARI (11)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 8 MOONS LILLE OLLE (2)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 O.M.HAZEBROUCK (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 FRANCKS NOVA (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Mantorp 23:e september 2019
Lopp 3 CHEAP THRILLS (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 GO DE LUXE (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 WHISKY AKEMA (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 HULTS INGELA (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DABKAS RAINBOWDASH (11)
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Lopp 11 EYE IN THE SKY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 SYMPHONIC IRJA (6)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 MANGO BRODDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 13 PRINCEUP (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 24:e september 2019
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (7)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER (3)
Almsgård Julia (Johansson Peter)
Lopp 7 EKEBO LOVER (5)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 OKOBALOZ (3)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 9 BREEZER (5)
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 10 MARTA EASY (11)
Crebas Hans (Petersson Bengt)
Lopp 14 ELLAMI PRIDE (8)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 24:e september 2019
Lopp 6 O.M.GOGENTLE (8)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Resultat
Åby 19:e september 2019
Lopp 9 FRANCKS GIDJON
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 18:e september 2019
Lopp 8 GULLABO DÄCK BLING, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Axevalla 17:e september 2019
Lopp 4 CASH ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Halmstad 16:e september 2019
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 5 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Hansen Jan (Franck Hans)
Lopp 6 FRANCKS COOPER, 6:a
Ingves Peter (Franck Hans)
Vaggeryd 15:e september 2019
Lopp 1 CRISPI'S MEMORY, 6:a
Källgren David (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 PRESTIGE V.G., d
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 2 OKOBALOZ, 4:a
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 3 MASSIVE TURNOVER, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 3 NIVEAU, 4:a
Svensson Lennart (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 EKEBO LOVER, 5:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 RYDENS LIMONCELLO, 8:a
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 5 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 5 EASY COPI, 4:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 5 DARIUS DANTE, 8:a
Källgren David (Sjöö Erland)
Lopp 6 TETON YORK, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 STARO JUVENTUS, 1:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA, 2:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 6 KRATER SÅNNA, 4:a
Bengtsson Tova (Friborg Anna-Carin)
Lopp 7 CALVADOS AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 MARTA EASY, 8:a
Persson Håkan K (Petersson Bengt)
Lopp 8 S.H.T.THORNOFROSES, oplac.
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 8 NATIONAL DAY, oplac.
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 8 MINT SÅNNA, 1:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EKEBO CAF, 4:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 LIMUS EFFI, 8:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 JAFFA MAXIM, 3:a
Sövik Preben (Berglund Anders)
Lopp 9 TURBOLENNA, 4:a
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 13 TURBO POCA, oplac.
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 13 COCOA CAKE (FI), oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 13 SIMSON SAAR, oplac.
Sövik Preben (Berglund Anders)
Lopp 14 O.M.HAZEBROUCK, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Kalmar 13:e september 2019
Lopp 8 DWIGHT GARBO
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se