Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2020-07-07 19:42:16

Hemmaseger idag

VAGGERYDSTRAVET Grattis till hemmahästen Symphonic Irja med Henrik Johansson!

2020-07-06 16:18:35

Lunchtrav 7 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 12:20- Tyvärr utan publik!

2020-07-04 14:53:41

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Worth a Lot startar i dag i finalen i Wången Cup på Halmstad

2020-07-02 22:19:16

Stort Grattis!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything gick till final i Sprintermästaren!

2020-07-02 14:47:49

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Claes Svensson och King of Everything!

2020-06-28 15:47:04

Tova Bengtsson igen!

VAGGERYDSTRAVET För tredje året i rad vinner Tova Bengtsson Dubbelkampen, Iina Aho blev tvåa och Henriette Larsen trea

2020-06-26 09:48:57

I sista minuten med Arne Back

VAGGERYDSTRAVET Tips till V65 på lördag

2020-06-22 17:17:22

Kvällstrav på lördag

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 18:30 - tyvärr råder fortfarande publikstopp!

2020-06-17 10:15:05

Tre hemmahästar i STL på Kalmar på söndag

VAGGERYDSTRAVET Lycka till!

2020-06-11

Underbar kväll!

VAGGERYDSTRAVET Fredrik Persson och Hurricane Silas blev årets SmålandsStayer - Grattis!

2020-06-07 18:10:36

Ponnytravet kör igång igen!

PONNYTRAV Ponnytävlingarna startar igen, men det blir självklart med de regler och begränsningar som coronaläget kräver av oss - Tävlingskalendern är delvis ny och här kan du läsa vad som gäller för ponnytravet under uppstarten i juni.

2020-06-04 16:50:57

Årets höjdpunkt, onsdagskvällen i juni!

VAGGERYDSTRAVET På onsdag 10 juni kl 18:30 börjar vår största tävling för året - tyvärr råder fortfarande publikstopp!

2020-06-03

Inbjudan till alla montéryttare!

VAGGERYDSTRAVET Den 27 juni på Vaggeryds lördagskväll-tävling bjuder vi in dig som har licens för att både rida och köra att delta i en dubbelkamp! 

2020-05-31 10:44:08

Fin andraplats i STL-final

VAGGERYDSTRAVET Grattis Claes Svensson och King of Everything till andraplats i Klass I-finalen!

2020-05-24 12:19:49

Regnigt idag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET Men många glada vinnare, tex Joakim Granlund med Thin Lizzy - Grattis!

2020-05-19

Breddloppsdag 24 maj

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 11:10 - tyvärr kan vi inte släppa in någon publik denna gång heller!

2020-05-17 15:43:27

Kylig eftermiddag på travet

VAGGERYDSTRAVET Dubbelseger till Jan Henriksson med Ingrid Bengtssons hästar Syria Då och Enorm Då - Grattis

2020-05-11 16:29:45

Eftermiddagstrav på söndag

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 14 - tyvärr kan vi inte släppa in någon publik denna gång heller!

2020-05-06 10:34:27

Åsa Elofsson in memorian

VAGGERYDSTRAVET För en tid sen nåddes vi av budskapet att Åsa Elofsson hastigt avlidit

2020-05-03 16:23:37

Resultat från söndagens lopp

VAGGERYDSTRAVET Dubbel till både Marc Elias och Carl Johan Jepson idag på Vaggeryd

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 22:e Juli
Första start: 15:00
Hemmahästar
till start
Halmstad 13:e juli 2020
Lopp 3 VIVALDI (2)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 3 FRANCKS COOPER (3)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 4 CHIP DREAM (5)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT) (12)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 13:e juli 2020
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN (1)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Jägersro 14:e juli 2020
Lopp 2 LISTAS ICE GLIDE (11)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Eskilstuna 15:e juli 2020
Lopp 3 MINT SÅNNA (2)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Kalmar 15:e juli 2020
Lopp 1 LINDA SÅNNA (4)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 MOON'S OKI DOKI (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 MOONS LILLE OLLE (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 A MATTER OF TIME (5)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 5 FAJM COMPOSITE (5)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LIMUS EFFI (8)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Axevalla 17:e juli 2020
Lopp 1 DILLEN FROST (6)
Persson Stefan (Brose Åsa)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US) (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 BRAVO SANTANA (3)
Adielsson Erik (Johansson Peter)
Lopp 13 TETON MISS ANNIE (1)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 DABKAS RAINBOWDASH (3)
Jepson Carl Johan (Gustafsson Rolf)
Axevalla 18:e juli 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Andersson Julia (Johansson Henrik)
Lopp 2 PIM PIM JOLI (10)
Widell Kaj (Blomqvist Jonathan)
Lopp 2 DRAFT ONE (14)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 3 GOLDEN GUARD (3)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Resultat
Axevalla 10:e juli 2020
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Jansson Torbjörn (Franck Hans)
Lopp 3 TETON SWEET LINDY, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Örebro 9:e juli 2020
Lopp 4 HERAKLES, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI, 7:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE, 6:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY, 3:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se