Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE - 2018-03-06

Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

Årsmöteshandlingar är utskickade

Dela artikeln:
2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Axevalla 24:e mars 2019
Lopp 7 Turbolenna (3)
William Ekberg (Ann Bolin Andersson)
Lopp 8 Moons Blåljus (9)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Halmstad 25:e mars 2019
Lopp 1 Kardinal F. (1)
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 5 Chip Dream (7)
Sofie Ericsson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Herakles (3)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Wiss Zornita (12)
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Mantorp 25:e mars 2019
Lopp 1 Golden Guard (1)
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 6 Carrotlover (5)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Niveau (10)
Roger Pettersson (Rolf Gustafsson)
Lopp 7 Xanthis Coktail (1)
Kim Eriksson (Claes Svensson)
Lopp 8 Eaja Composite (3)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Calvados Akema (5)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Åby 27:e mars 2019
Lopp 7 Kiara Sånna (11)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Day Composite (6)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Olga Utca (8)
Sara Brodin (Sara Brodin)
Resultat
Solvalla 20:e mars 2019
Lopp 4 Linda Sånna, 5:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Örebro 20:e mars 2019
Lopp 3 Picasso Tilly, 5:a
Kim Eriksson (Claes Svensson)
Lopp 5 Carlossatisfaction, d
Kaj Widell (Claes Svensson)
Solvalla 19:e mars 2019
Lopp 1 Teton York, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 3 Lee Sånna, 6:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Kirby Sånna, 2:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Halmstad 17:e mars 2019
Lopp 7 Dwight Garbo, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Mantorp 16:e mars 2019
Lopp 4 Woop'sididitagain, d
Peter Untersteiner (Rune Petersson)
Lopp 12 M.B.S.Pretty Girl, 2:a
Rikard N Skoglund (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se