Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE - 2018-09-10

Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

Klubbmästerskap

7/10-18

Start 11:30.

Med Amerikansk anmälan efter insprungna pengar.

Ponnytravarna kommer att deltaga och vi kör varannan stor och små travare.

Vi kommer att bjuda på mat till medlemmarna och deltagare efter klubbmästerskapet och övriga får betala 50 kronor per person.

Alla är välkomna, men vi vill ha in anmälan om hur många som vill äta.

Anmälan senast 27/9-18.

Vi samlas i restaurangen Stallbacken efteråt med prisutdelning och mat.

Kostnad för att deltaga är 50 kronor stor häst och 20 kronor liten ponny, betalas när vojlocken hämtas ut.

 

Anmälan för stor häst till Birgitta Forslund

Telefon 036-280 10 eller 070-3102929 eller mimax@hotmail.com.

Anmälan för ponny till Malin Eskilsson, 070-8371715

Dela artikeln:
2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

2017-09-19

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 22:e februari 2019
Lopp 1 Carlossatisfaction (12)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Moons Blåljus (5)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Calvados Akema (7)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Golden Kick Back (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Kirby Sånna (8)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Yoda Brick (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 7 Kiara Sånna (5)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Love for Life (2)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 9 Conway Streamline (5)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Åby 22:e februari 2019
Lopp 3 Jaffa Maxim (2)
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Axevalla 25:e februari 2019
Lopp 7 Ekebo Caf (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 8 Day Composite (4)
Stefan Söderkvist (Jan Hellstedt)
Jägersro 26:e februari 2019
Lopp 3 Eaja Composite (4)
Marc Elias (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Ready K.K.Hall (3)
Markus Waldmüller (Jan Hellstedt)
Resultat
Solvalla 19:e februari 2019
Lopp 6 Linda Sånna, d
Torbjörn Jansson (Jan Hellstedt)
Halmstad 18:e februari 2019
Lopp 1 Sister Stephanie, d
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 1 Darius Dante
Stefan Persson (Erland Sjöö)
Lopp 2 Lyssum, 5:a
Anton Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Chip Dream, 1:a
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Quitebeauty, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Crispi's Memory, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 10 Moon's Oki Doki, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Örebro 15:e februari 2019
Lopp 6 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Asterix Hornline, oplac.
Ulf Ohlsson (Peter Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se