Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE - 2018-09-10

Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

Klubbmästerskap

7/10-18

Start 11:30.

Med Amerikansk anmälan efter insprungna pengar.

Ponnytravarna kommer att deltaga och vi kör varannan stor och små travare.

Vi kommer att bjuda på mat till medlemmarna och deltagare efter klubbmästerskapet och övriga får betala 50 kronor per person.

Alla är välkomna, men vi vill ha in anmälan om hur många som vill äta.

Anmälan senast 27/9-18.

Vi samlas i restaurangen Stallbacken efteråt med prisutdelning och mat.

Kostnad för att deltaga är 50 kronor stor häst och 20 kronor liten ponny, betalas när vojlocken hämtas ut.

 

Anmälan för stor häst till Birgitta Forslund

Telefon 036-280 10 eller 070-3102929 eller mimax@hotmail.com.

Anmälan för ponny till Malin Eskilsson, 070-8371715

Dela artikeln:
2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 4:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Åby 22:e maj 2019
Lopp 2 TETON YORK (2)
Andersson Julia (Hellstedt Jan)
Lopp 5 PELL INN (4)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 9 KIARA SÅNNA (6)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Örebro 22:e maj 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (6)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 LINDA SÅNNA (8)
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 7 WHISKY AKEMA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 23:e maj 2019
Lopp 1 FRANCKS COOPER (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 1 PARFYM ALO (12)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 CONWAY STREAMLINE (1)
Adolfsson Sofia (Svensson Claes)
Lopp 6 FELIX V.M. (1)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 11 CALVADOS AKEMA (3)
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Kalmar 23:e maj 2019
Lopp 9 CHIP DREAM (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Solvalla 24:e maj 2019
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 7 M.B.S.PRETTY GIRL (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD (7)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Solvalla 25:e maj 2019
Lopp 6 WORTH A LOT (1)
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Halmstad 27:e maj 2019
Lopp 5 LIMUS EFFI (6)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lindesberg 27:e maj 2019
Lopp 8 EAJA COMPOSITE (10)
Nimczyk Michael (Hellstedt Jan)
Resultat
Jägersro 21:e maj 2019
Lopp 9 KIRBY SÅNNA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WISS ZORNITA, oplac.
Ericsson Sofie (Svensson Lennart)
Mantorp 20:e maj 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT), oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 ELLE VILD, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 JOY FOR US, oplac.
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 8 PICASSO TILLY, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 NEO SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 11 HULTS INGELA, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 LYSSUM, 5:a
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 11 LADY ISABELL, 7:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 13 CHEAP THRILLS, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 19:e maj 2019
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE, 7:a
Hollsten Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 VÄSTERBO QUADRIGA, oplac.
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, 6:a
Luperini Fausto (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 PUKETORP TINALINA, oplac.
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, oplac.
Luperini Fausto (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 AOWA L.G., 4:a
Persson Stefan (Brostorp Johanna)
Lopp 4 OKOBALOZ, 7:a
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 5 DWIGHT GARBO
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 TURBOLENNA, 6:a
Luperini Fausto (Bolin Andersson Ann)
Lopp 6 OLGA UTCA, 1:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 7 LIMUS EFFI, oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 TETON YORK, 3:a
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 9 FINGERSPRINT, 5:a
Hollsten Henrik (Berg Björn)
Lopp 13 WISS XANTOS, oplac.
Almsgård Julia (Lindvall Marie)
Gävle 18:e maj 2019
Lopp 10 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Kalmar 17:e maj 2019
Lopp 2 DREAM IN MATCHTOWN, 3:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 8 PIM PIM JOLI, oplac.
Johansson Henrik (Blomqvist Jonathan)
Åby 16:e maj 2019
Lopp 5 EKEBO CAF, d
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 OVERLORD, 5:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se