Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Julgröt och skinkmacka

B-TRÄNARE - 2019-12-13

Inbjudan till B-tränarföreningens julgröt och skinkmacka 15 december kl 13 i stallceféet - Alla är välkomna!

Det lackar mot jul och för att få till lite julstämning även i Vaggeryds B-tränarförening bjuder vi in till det traditionella julfirandet med julgröt och skinkmacka på tredje advent, den 15 december kl 13.

 

Alla är välkomna!

 

/Styrelsen

 

Dela artikeln:
2019-10-05 21:15:47

Resa till Skåne

B-TRÄNARE Idag var B-tränarföreningen ute och åkte! 

2019-09-06 12:07:25

Inbjudan till B-tränarföreningens resa 2019

B-TRÄNARE Den 5 oktober anordnar B-tränarföreningen en resa till Conrad Lugauers gård och Stuteri Håleryd - alla är välkomna!

2019-09-06 12:04:22

Klubbmästerskap 29 september

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar!

2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 23:e januari 2020
Lopp 4 FELLINI BOKO (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA (4)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA (1)
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Eskilstuna 25:e januari 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Mantorp 27:e januari 2020
Lopp 2 TURBO POCA (4)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 3 GOLDEN BOWL (13)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (2)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER (11)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE (3)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Resultat
Axevalla 21:e januari 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 6:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 5 CASH ALO, 5:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Andersson Mikael J (Johansson Peter)
Lopp 9 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 18:e januari 2020
Lopp 1 MADURAI
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 8 OLGA UTCA, 5:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 10 GULLABO DÄCK BLING, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se