Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Provlopp 2020

B-TRÄNARE - 2020-03-07 20:50

Nu finns det datum för provloppen

Se kalendern 

Dela artikeln:
2019-12-13

Julgröt och skinkmacka

B-TRÄNARE Inbjudan till B-tränarföreningens julgröt och skinkmacka 15 december kl 13 i stallceféet - Alla är välkomna!

2019-10-05 21:15:47

Resa till Skåne

B-TRÄNARE Idag var B-tränarföreningen ute och åkte! 

2019-09-06 12:07:25

Inbjudan till B-tränarföreningens resa 2019

B-TRÄNARE Den 5 oktober anordnar B-tränarföreningen en resa till Conrad Lugauers gård och Stuteri Håleryd - alla är välkomna!

2019-09-06 12:04:22

Klubbmästerskap 29 september

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar!

2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Hemmahästar
till start
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE (4)
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER (6)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO (3)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 WISS ZORNITA (8)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA (9)
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 7 CARROTLOVER (8)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 LYSSUM (9)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE (11)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON CANDELIA (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON YANKEE (4)
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Lopp 14 M.T.REGINA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT (2)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA (14)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI (4)
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Resultat
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE, 2:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI, 6:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME, 3:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 WISS ZORNITA, oplac.
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 4 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 WORTH A LOT, 8:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 10 OKOBALOZ, oplac.
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Mantorp 5:e augusti 2020
Lopp 8 BRAVO SANTANA, 4:a
Persson Stefan (Johansson Peter)
Vaggeryd 2:e augusti 2020
Lopp 2 SIMSON SAAR, d
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 4:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 4 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 MINT SÅNNA, oplac.
Ivehag Josefine (Hellstedt Jan)
Lopp 6 SYMPHONIC IDA, d
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PIM PIM JOLI, oplac.
Eklundh André (Blomqvist Jonathan)
Lopp 7 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 8 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 VERDETTO R.L. (IT), oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se