Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE - 2018-09-10

Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

Klubbmästerskap

7/10-18

Start 11:30.

Med Amerikansk anmälan efter insprungna pengar.

Ponnytravarna kommer att deltaga och vi kör varannan stor och små travare.

Vi kommer att bjuda på mat till medlemmarna och deltagare efter klubbmästerskapet och övriga får betala 50 kronor per person.

Alla är välkomna, men vi vill ha in anmälan om hur många som vill äta.

Anmälan senast 27/9-18.

Vi samlas i restaurangen Stallbacken efteråt med prisutdelning och mat.

Kostnad för att deltaga är 50 kronor stor häst och 20 kronor liten ponny, betalas när vojlocken hämtas ut.

 

Anmälan för stor häst till Birgitta Forslund

Telefon 036-280 10 eller 070-3102929 eller mimax@hotmail.com.

Anmälan för ponny till Malin Eskilsson, 070-8371715

Dela artikeln:
2019-12-03 18:26:06

Status banan

VAGGERYDSTRAVET Väderleken har ställt till det för banunderlaget - eventuellt kommer det gå att köra i morgon onsdag

2019-11-30 09:15:21

Lycka till Mint Sånna!

VAGGERYDSTRAVET Mint Sanna startar i dag i Gävle - Lycka till!

2019-11-23 12:00:00

Invigning av belysning!

VAGGERYDSTRAVET I samband med höstmötet tändes belysningen runt banan!

2019-11-23 11:52:16

Lycka till idag Gullabo Däck Bling!

VAGGERYDSTRAVET Startar idag i STL klass I på Jägersro!

2019-11-19 13:38:24

Kör- och Montélicens 2020 vid Vaggeryds travbana

TRAVSKOLAN För dig som vill börja köra eller rida lopp - Nu är det dags att hänga med - första träffen är 22 januari!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA (3)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY (8)
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 DAY COMPOSITE (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 1 WISS ZORNITA (10)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY (1)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA (2)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN (1)
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ (1)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY (10)
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 LYSSUM (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 EASY COPI (7)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 8 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Resultat
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 6:e december 2019
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 6:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Axevalla 5:e december 2019
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 5:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 3 MINTTU AKEMA, 6:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MADURAI, 5:a
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Oscarsson Kevin (Johansson Peter)
Lopp 6 FELIX V.M., 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 4:e december 2019
Lopp 3 MIRIAM HALL, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 8 KIRBY SÅNNA, oplac.
Djuse Mattias (Hellstedt Jan)
Jägersro 3:e december 2019
Lopp 1 SISTER STEPHANIE, oplac.
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Lopp 7 FELLINI BOKO, oplac.
Fyhr Ronnie (Svensson Lennart)
Lopp 13 CONQUER RAIN, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Mantorp 3:e december 2019
Lopp 1 MARTA EASY, d
Svensson Claes (Petersson Bengt)
Lopp 2 MAGGIESAARI, 6:a
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 4 JAFFA MAXIM, oplac.
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 4 EYE IN THE SKY, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 2:e december 2019
Lopp 1 RYDENS LIMONCELLO
Söderkvist Stefan (Rydén Arne)
Lopp 1 DREAM DERBY, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 HERAKLES, 4:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 DAY COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se