Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE - 2017-09-19

Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

Vi kommer att bjuda på mat till medlemmarna i B-tränarföreningen efter klubbmästerskapet. För övriga kostar maten 50 kronor per person. 

Alla är välkomna men vi vill ha in anmälan om hur många som vill äta.

Vi samlas vid stallbacksrestaurangen efter loppen med prisutdelning och mat.

Kostnad för att delta är 50 kronor och det betalas när vojlocken hämtas ut.

Anmälan till Birgitta Forslund senast 9 oktober

036-280 10 eller 070-310 29 29 eller mail mimax@hotmail.com

Dela artikeln:
2020-07-07 19:42:16

Hemmaseger idag

VAGGERYDSTRAVET Grattis till hemmahästen Symphonic Irja med Henrik Johansson!

2020-07-06 16:18:35

Lunchtrav 7 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 12:20- Tyvärr utan publik!

2020-07-04 14:53:41

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Worth a Lot startar i dag i finalen i Wången Cup på Halmstad

2020-07-02 22:19:16

Stort Grattis!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything gick till final i Sprintermästaren!

2020-07-02 14:47:49

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Claes Svensson och King of Everything!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 22:e Juli
Första start: 15:00
Hemmahästar
till start
Halmstad 13:e juli 2020
Lopp 3 VIVALDI (2)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 3 FRANCKS COOPER (3)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 4 CHIP DREAM (5)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT) (12)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 13:e juli 2020
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN (1)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Jägersro 14:e juli 2020
Lopp 2 LISTAS ICE GLIDE (11)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Eskilstuna 15:e juli 2020
Lopp 3 MINT SÅNNA (2)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Kalmar 15:e juli 2020
Lopp 1 LINDA SÅNNA (4)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 MOON'S OKI DOKI (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 MOONS LILLE OLLE (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 A MATTER OF TIME (5)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 5 FAJM COMPOSITE (5)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LIMUS EFFI (8)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Axevalla 17:e juli 2020
Lopp 1 DILLEN FROST (6)
Persson Stefan (Brose Åsa)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US) (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 BRAVO SANTANA (3)
Adielsson Erik (Johansson Peter)
Lopp 13 TETON MISS ANNIE (1)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 DABKAS RAINBOWDASH (3)
Jepson Carl Johan (Gustafsson Rolf)
Axevalla 18:e juli 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Andersson Julia (Johansson Henrik)
Lopp 2 PIM PIM JOLI (10)
Widell Kaj (Blomqvist Jonathan)
Lopp 2 DRAFT ONE (14)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 3 GOLDEN GUARD (3)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Resultat
Axevalla 10:e juli 2020
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Jansson Torbjörn (Franck Hans)
Lopp 3 TETON SWEET LINDY, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Örebro 9:e juli 2020
Lopp 4 HERAKLES, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI, 7:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE, 6:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY, 3:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se