Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE - 2017-10-17

Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

Här kommer resultatet från klubbmästerskapet.

Lopp 1 ostartade

1 Fredastair Jessika Flodin

2 Neons ME Erland Sjöö

3 Darius Dante Mats Börjesson

 

Första 500 1.34.8

Första 1000 1.31.5

Första 1500 1.30.2

Sista 500 1.18.2

Sluttid 1.26.7

 

Lopp 2 0 kr - 99 000

1 Okobaloz Ronny Pettersson

2 Wiss Zornita Lennart Svensson

3 Erro Neon Lars-Göran Johansson

Första 500 1.27.1

Första 1000 1.22.8

Första 1500 1.21.5

Sista 500 1.19.1

Sluttid 1.20.7

 

Lopp 3 99 001 kr -

1 Najs Work Of Fame Nils Sylven

2 Sprite Flight Jessika Flodin

3 Wiss Xantos Lennart Svensson

 

Första 500 1.20.2

Första 1000 1.20.8

Första 1500 1.20.5

Sista 500 1.19.0

Sluttid 1.20.0

 

 

Dela artikeln:
2020-03-27 11:07:51

Lycka till i finalen!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything startar på Solvalla 28 mars i klass II-finalen! -Lycka till!

2020-03-20 10:11:20

Utbildningslopp och provlopp på söndag 22 mars

VAGGERYDSTRAVET Start kl 11 med utbildningslopp

2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

2020-03-13 15:13:39

Coronainformation

VAGGERYDSTRAVET För närvarande körs alla travtävlingar i Sverige med stängda publikplatser - vi vet i dagsläget inte vad som gäller den 18 april när Vaggeryd kör sin första tävlingsdag

2020-03-13 15:11:59

Lycka till på Halmstad 14 mars

VAGGERYDSTRAVET Olga Utca och Gullabo Däckbling!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US) (12)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA (2)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE (3)
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Mantorp 30:e mars 2020
Lopp 1 DON'T BE SO SHY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 1 MANGO BRODDA (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 MADURAI (4)
Melberg Nicole (Florin Mikael)
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (11)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 8 DARIUS DANTE (11)
Eriksson Kim (Sjöö Erland)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 THAT'S IT (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EYE IN THE SKY (1)
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA (12)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT (8)
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M. (8)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Resultat
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US), 3:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 4:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Kalmar 28:e mars 2020
Lopp 3 TETON GAME OF WAR, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C., 3:a
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 28:e mars 2020
Lopp 6 KING OF EVERYTHING, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 25:e mars 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, 5:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LEE SÅNNA, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e mars 2020
Lopp 4 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 24:e mars 2020
Lopp 3 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e mars 2020
Lopp 9 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Halmstad 23:e mars 2020
Lopp 10 TURBOLENNA, 6:a
Ekberg William (Bolin Andersson Ann)
Färjestad 22:e mars 2020
Lopp 8 OLGA UTCA, oplac.
Brodin Sara (Brodin Sara)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se