Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Provlopp 2017

B-TRÄNARE - 2017-03-27 11:18

9 april kör vi igång med provloppen, ny starttid för första loppet är 11.00

Provloppen startar kl 11.00

Lopp 1 (1.22-tempo) kl 11.00

Lopp 2 (1.25-tempo) kl 11.30

Lopp 3 (1.30-tempo) kl 12.00

 

Det kommer också att finnas möjlighet att köra provlopp med tvååringar och ponny. Skriv i såfall och anmäl till Birgitta på B-tränarnas Facebooksida senast fredagen innan provloppet

 

För datum se kalendern»

 

 

Dela artikeln:
2020-01-22 18:17:04

Årets nomineringar 2019

VAGGERYDSTRAVET Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!

2020-01-20 10:55:39

Dags för STL-starter igen!

VAGGERYDSTRAVET Fina resultat på Kalmar i lördags - Olga Utca 5a och Gullabo Däck Bling 3a - Grattis!!

2020-01-17

Nya datum för Best Box

VAGGERYDSTRAVET Under vecka 6 kommer företaget Equusir att finnas på Vaggerydstravet med sin behandling Best Box - föranmälan krävs - Välkommen!

2020-01-08 14:12:17

Gala för travåret 2019

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 8 februari kl 18 på Götaströms Värdshus, Skillingaryd - Välkommen!

2019-12-21 16:04:54

Lycka till idag

VAGGERYDSTRAVET Årets sista stortävling -Lycka till Lee Sånna!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (2)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER (11)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE (3)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Åby 29:e januari 2020
Lopp 4 STARO JUVENTUS (8)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Solvalla 31:e januari 2020
Lopp 3 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Åby 1:a februari 2020
Lopp 5 MADURAI (2)
Djuse Magnus A (Florin Mikael)
Kalmar 2:e februari 2020
Lopp 3 CASH ALO (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 OLGA UTCA (7)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 10 RAGIA J.W. (IT) (7)
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Resultat
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN, 4:a
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER, 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE, d
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI, 2:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Mantorp 27:e januari 2020
Lopp 2 TURBO POCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 3 GOLDEN BOWL, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Eskilstuna 25:e januari 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA, 1:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Åby 23:e januari 2020
Lopp 4 FELLINI BOKO, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 21:e januari 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 6:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 5 CASH ALO, 5:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Andersson Mikael J (Johansson Peter)
Lopp 9 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se