Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Erland Sjöö blev årets klubbmästare!

B-TRÄNARE - 2015-11-01

Erland tog två segrar, Henrik Johansson blev tvåa med en seger

Resultat

Resultat lopp 1

1:a Hjälmstorps Rune Henrik Johansson
2:a Take Memory Lars-Göran Johansson
3:a Côte d'Azur  David Källgren

Resultat lopp 2

1:a Tina-Lina Erland Sjöö
2:a Francks Gidjon Hans Franck
3:a Golden Kick Back Per-Ingmar Persson

Resultat lopp 3

1:a Svenne Neon Erland Sjöö
2:a Janita 5 år Lars-Göran Johansson
3:a HP Winner Peter Johansson

 

Startlistor

Lopp 1

Nollade hästar START 11:30 

1 Puketorps ME 2 år 0 kr Hans Franck

2 Puketorps Maskros 3 år 0 kr Moa Andersson

3 Take Memory 3 år 0 kr Lars-Göran Johansson

4 Hjälmstorps Rune 3 år 0 kr Henrik Johansson

5 Darius Dante 4 år 0 kr Åsa Elofsson

6 Kalle Neon 6 år 0 kr Erland Sjöö

7 Côte d'Azur 3 år 0 kr David Källgren

 

Lopp 2

1 kr - 30 000 START 12:00

1 Stora Hökhult 2 år 2 100 kr Lars-Göran Johansson

2 Puketorps Cocki 5 år 4 000 kr Moa Andersson

3 Puketorps Zilla 3 år 4 700 kr Åsa Elofsson

4 Okobaloz 3 år 5 600 kr Ronny Pettersson

5 Bonica Hörda 8 år 6 000 kr Per-Ingmar Persson

6 Golden Kick Back 4 år 7 700 kr Kjell Sethman

7 Francks Gidjon 3 år 15 000 kr Hans Franck

8 Tina-Lina 4 år 28 350 kr Erland Sjöö

 

Lopp 3

30 000 -> START 12:30

20 meters tillägg vid 150 000 kr

 

1 Erro Neon 7 år 50 350 kr Hans Franck

2 Svenne Neon 8 år 75 400 kr Erland Sjöö

3 Janita 5 år 102 300 kr Lars-Göran Johansson

4 HP Winner 7 år 230 000 kr Peter Johansson

5 Rydens Delano 12 år 251 700 kr Henrik Johansson

 

 
Dela artikeln:
2018-04-16

Årspremiär på Vaggerydstravet!

VAGGERYDSTRAVET Lördag 21 april öppnar vi säsongen med en breddloppsdag, V5, V4 och V3 är streckspelen - Första start kl 11:10 - Välkommen till säsongen 2018!

2018-04-06 16:26:15

Fredagen 13 april är rundbanan stängd!

VAGGERYDSTRAVET Banan är helt stäng hela dagen för justering, nytt grus och nya banmarkeringar - rakbanan är öppen!

2018-03-21

Körläger med Camilla Hecht

TRAVSKOLAN Inbjudan till Körläger 13-15 april - anmälan senast 5 april - Välkommen!

2018-03-08 13:02:05

Utbildningslopp på söndagar

VAGGERYDSTRAVET Banan är stängd för övrig träning under loppet men alla är välkommna att vara med och volta, start och köra med i gruppen - Obs! Anmälan krävs

2018-03-07

Kallelse till årsmöte

VAGGERYDSTRAVET Jönköping-Vaggeryds Travsällskap kallar till årsmöte onsdagen 11 april kl 18:30 i stallcaféterian - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 11:10
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 20:e april 2018
Lopp 4 Love for Life (9)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Herakles (3)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Camp Nou (3)
Oscar Ginman (Kent Knutsson)
Lopp 6 Go de Luxe (6)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Vaggeryd 21:e april 2018
Lopp 1 Symphonic Lincoln (7)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 2 Okobaloz (2)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 2 Cote d'Azur (4)
Henriette Larsen (Fredrik Larsson)
Lopp 2 Crispi's Memory (5)
David Källgren (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Quantum Tic Tac (7)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 2 Yoda Brick (10)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Ekebo Lover (1)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 5 Conrads Gerd (4)
Niclas Benzon (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Prestige V.G. (12)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 6 Lindsey Sånna (3)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Ellami Pride (3)
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 7 Olga Utca (4)
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 7 Stora Hökhult (6)
Henrik Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Minttu Akema (10)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Golden Kick Back (1)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 8 Quantum Amaretto (4)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 8 Sure Broline (6)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Ava Å. (2)
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Lopp 9 Mint Sånna (3)
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Worth a Lot (5)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Limus Effi (9)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Örebro 22:e april 2018
Lopp 5 Whisky Akema (8)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 24:e april 2018
Lopp 2 Charley Boorman (7)
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 6 Timo Sisu (4)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Niveau (12)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 9 Turbolenna (3)
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Resultat
Axevalla 19:e april 2018
Lopp 1 Speedy Desideria, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Only Teardrops, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Ceylon Dream, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 7 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 8 Asterix Hornline, 4:a
Mikael J Andersson (Peter Johansson)
Lopp 9 Conway Streamline, 2:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 19:e april 2018
Lopp 2 Wiss Zornita, 4:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Solvalla 18:e april 2018
Lopp 5 Lindsey Sånna, 5:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 18:e april 2018
Lopp 9 Kiara Sånna, 3:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Google, 6:a
Thomas Uhrberg (Bernt Liljegren)
Eskilstuna 16:e april 2018
Lopp 9 Picasso Tilly, 3:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 14:e april 2018
Lopp 1 Acolyte Hanover* (US), 4:a
Elinor Pettersson (Lennart Svensson)
Lopp 3 Al's Sugarstar, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Rydens Limoncello, 5:a
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 8 Day Composite, oplac.
Carl Johan Jepson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Joy for Us, oplac.
Anders Zackrisson (Ronny Pettersson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se