Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Provlopp 2019

Provloppen startar kl 11.00

Lopp 1 (1.22-tempo) kl 11.00

Lopp 2 (1.25-tempo) kl 11.30

Lopp 3 (1.30-tempo) kl 12.00

Det kommer också att finnas möjlighet att köra provlopp med tvååringar och ponny. 

För datum se kalendern»

Webbanmälan Provlopp 

Här kan du se anmälda hästar»

Obs! Du kan inte radera en gjord anmälan. Gör istället en ny anmälan och skriv av-anmälan av din häst

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Jägersro 17:e december 2019
Lopp 4 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 DWIGHT GARBO (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Solvalla 18:e december 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL (1)
Forss Mika (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN (7)
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Åby 18:e december 2019
Lopp 3 MAGGIESAARI (11)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 5 MADURAI (2)
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 5 DREAM IN MATCHTOWN (10)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 6 JAFFA MAXIM (4)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Resultat
Kalmar 13:e december 2019
Lopp 2 RAGIA J.W. (IT), oplac.
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 GULLABO DÄCK BLING, 1:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 EASY COPI
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 5 LYSSUM, 3:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 CHEAP THRILLS, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY, oplac.
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY, 8:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 3:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN, 6:a
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 WISS ZORNITA
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 DAY COMPOSITE, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se