Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Provlopp 2019

Provloppen startar kl 11.00

Lopp 1 (1.22-tempo) kl 11.00

Lopp 2 (1.25-tempo) kl 11.30

Lopp 3 (1.30-tempo) kl 12.00

Det kommer också att finnas möjlighet att köra provlopp med tvååringar och ponny. 

För datum se kalendern»

Webbanmälan Provlopp 

Här kan du se anmälda hästar»

Obs! Du kan inte radera en gjord anmälan. Gör istället en ny anmälan och skriv av-anmälan av din häst

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Måndag 19:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Tingsryd 18:e augusti 2019
Lopp 1 O.M.GOGENTLE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH (9)
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 FINGERSPRINT (11)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (9)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 SPEEDY JAY VICANE (10)
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 9 SPEEDY FOXY VICANE (6)
Eriksson Kim (Källgren David)
Vaggeryd 19:e augusti 2019
Lopp 1 HULTS INGELA (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 3 STARO JUVENTUS (2)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 ASTERIX HORNLINE (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 OVERLORD (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 FELLINI BOKO (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY (9)
Källgren David (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CARROTLOVER (15)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 EASY COPI (1)
Untersteiner Peter (Brose Åsa)
Lopp 5 JAFFA MAXIM (4)
Söderkvist Stefan (Berglund Anders)
Lopp 5 OLGA UTCA (1)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 6 MOONS U.BOLT (11)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINT SÅNNA (2)
Andersson Göran B (Hellstedt Jan)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA (10)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHIP DREAM (3)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 13 TOGETHER W.F. (IT) (1)
Karlsson Jan Ingvar (Karlsson Jan Ingvar)
Resultat
Tingsryd 18:e augusti 2019
Lopp 1 O.M.GOGENTLE, 1:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, 2:a
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 FINGERSPRINT, 5:a
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Visby 15:e augusti 2019
Lopp 5 KING OF EVERYTHING
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 15:e augusti 2019
Lopp 4 CHERATON, 6:a
Adolfsson Sofia (Engman Nathalie)
Lopp 8 TURBOLENNA, oplac.
Untersteiner Peter (Bolin Andersson Ann)
Solvalla 14:e augusti 2019
Lopp 13 LINDA SÅNNA
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Jägersro 13:e augusti 2019
Lopp 6 KIARA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Färjestad 12:e augusti 2019
Lopp 9 WHISKY AKEMA, 2:a
Kontio Jorma (Svensson Claes)
Mantorp 12:e augusti 2019
Lopp 3 BAJA ROSA AKEMA, 3:a
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 3 GO DE LUXE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 GO KYRON GO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 HERAKLES, 1:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER, 7:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 ELLE VILD, 7:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 KÄCK MI, oplac.
Svensson Claes (Midler Helen)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se