Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Styrelse B-tränarföreningen

Ordf: Johanna Brostorp 0703 499 599
johanna.brostorp@home.se

vice ordf: Hans Franck 073 5004086

hanitoja@hotmail.com

sekreterare: Birgitta Forslund 070 3102929
mimax@hotmail.com

Kassör: Annika Franck 076 0244284
hanitoja@hotmail.com

Styrelseledamot:
Sandra Seiholm 070 2027611
s-nilsson@live.se

Ann-Louise Smedberg 070 5562860
bjorko@hotmail.com

Mattias Seiholm 076 1057817

Suppleant:

Therése Dresselberg Andersson

Sara Bladh 070 4376054
bladh_sara@hotmail.com

 

Bank och plusgiro till B-tränarföreningen 
Bankgiro: 730-1658
Plusgiro: 130 95 77-3

(Obs ej samma nummer som till Travsällskapet. De hittar du här»)

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Åby 22:e februari 2018
Lopp 1 Only Teardrops (5)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Dream in Matchtown (2)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Symphonic Lincoln (8)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Picasso Tilly (2)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Solvalla 24:e februari 2018
Lopp 12 Mint Sånna (5)
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Axevalla 26:e februari 2018
Lopp 1 Erro Neon (5)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 3 Marta Easy (7)
Jonny Stjernström (Bengt Petersson)
Färjestad 26:e februari 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (3)
Mikael J Andersson (Peter Johansson)
Lopp 5 Dwight Garbo (4)
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Wiss Zornita (5)
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Resultat
Solvalla 21:e februari 2018
Lopp 3 Teton York, d
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Day Composite, 1:a
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Mantorp 19:e februari 2018
Lopp 1 Speedy Patricia, 4:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Carlossatisfaction, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Stora Hökhult, 10:a
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 5 Cote d'Azur, 11:a
Kenneth Haugstad (Fredrik Larsson)
Lopp 6 Google, 6:a
Jorma Kontio (Bernt Liljegren)
Lopp 9 Hjälmstorps Rune, 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Halmstad 18:e februari 2018
Lopp 2 Björkös Kropat, 5:a
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Rydens Limoncello, 3:a
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Kalmar 16:e februari 2018
Lopp 3 Camp Nou, 6:a
Oscar Ginman (Kent Knutsson)
Lopp 5 Dats Olivia, 6:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se