Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE - 2017-10-17

Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

Här kommer resultatet från klubbmästerskapet.

Lopp 1 ostartade

1 Fredastair Jessika Flodin

2 Neons ME Erland Sjöö

3 Darius Dante Mats Börjesson

 

Första 500 1.34.8

Första 1000 1.31.5

Första 1500 1.30.2

Sista 500 1.18.2

Sluttid 1.26.7

 

Lopp 2 0 kr - 99 000

1 Okobaloz Ronny Pettersson

2 Wiss Zornita Lennart Svensson

3 Erro Neon Lars-Göran Johansson

Första 500 1.27.1

Första 1000 1.22.8

Första 1500 1.21.5

Sista 500 1.19.1

Sluttid 1.20.7

 

Lopp 3 99 001 kr -

1 Najs Work Of Fame Nils Sylven

2 Sprite Flight Jessika Flodin

3 Wiss Xantos Lennart Svensson

 

Första 500 1.20.2

Första 1000 1.20.8

Första 1500 1.20.5

Sista 500 1.19.0

Sluttid 1.20.0

 

 

Dela artikeln:
2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 13:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Jägersro 24:e april 2019
Lopp 8 KIARA SÅNNA (1)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WORTH A LOT (4)
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Åby 25:e april 2019
Lopp 10 QUITEBEAUTY (3)
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Kalmar 26:e april 2019
Lopp 1 PARFYM ALO (7)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 M.B.S.PRETTY GIRL (3)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 3 PICASSO TILLY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (4)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Vaggeryd 28:e april 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT) (7)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO (3)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 2 CARLOSSATISFACTION (3)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 5 NEO SÅNNA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 5 OVERLORD (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 EKEBO CAF (8)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 5 PELL INN (11)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 6 RYDENS LIMONCELLO (3)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 6 JOY FOR US (4)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CHIP DREAM (8)
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Lopp 10 OLGA UTCA (4)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Mantorp 29:e april 2019
Lopp 2 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 2 HERAKLES (5)
Wallin Joakim (Svensson Lennart)
Lopp 2 CRISPI'S MEMORY (10)
Karlstedt Ralf (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (1)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 9 HULTS INGELA (1)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 10 GOLDEN GUARD (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Resultat
Axevalla 23:e april 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 QUANTUM TIC TAC, 8:a
Törnberg Ann-Charlotte (Svensson Lennart)
Lopp 5 AOWA L.G., 5:a
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Solvalla 23:e april 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LINDA SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Halmstad 22:e april 2019
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 2:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Romme 21:e april 2019
Lopp 7 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Solvalla 17:e april 2019
Lopp 1 FAJM COMPOSITE, 6:a
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE, 3:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Åby 17:e april 2019
Lopp 6 HERAKLES, d
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 XANTHIS COKTAIL, 6:a
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se