Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE - 2017-10-17

Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

Här kommer resultatet från klubbmästerskapet.

Lopp 1 ostartade

1 Fredastair Jessika Flodin

2 Neons ME Erland Sjöö

3 Darius Dante Mats Börjesson

 

Första 500 1.34.8

Första 1000 1.31.5

Första 1500 1.30.2

Sista 500 1.18.2

Sluttid 1.26.7

 

Lopp 2 0 kr - 99 000

1 Okobaloz Ronny Pettersson

2 Wiss Zornita Lennart Svensson

3 Erro Neon Lars-Göran Johansson

Första 500 1.27.1

Första 1000 1.22.8

Första 1500 1.21.5

Sista 500 1.19.1

Sluttid 1.20.7

 

Lopp 3 99 001 kr -

1 Najs Work Of Fame Nils Sylven

2 Sprite Flight Jessika Flodin

3 Wiss Xantos Lennart Svensson

 

Första 500 1.20.2

Första 1000 1.20.8

Första 1500 1.20.5

Sista 500 1.19.0

Sluttid 1.20.0

 

 

Dela artikeln:
2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
Hemmahästar
till start
Axevalla 19:e juli 2019
Lopp 3 EAJA COMPOSITE (11)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 ASTERIX HORNLINE (2)
Kontio Jorma (Johansson Peter)
Lopp 13 KING OF EVERYTHING (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 20:e juli 2019
Lopp 10 KING SIR KIR (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 21:e juli 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (3)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Mantorp 22:e juli 2019
Lopp 1 CHEAP THRILLS (9)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 MINTTU AKEMA (8)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 3 OKOBALOZ (1)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 5 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 EKEBO LOVER (7)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 XANTHIS COKTAIL (12)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PICASSO TILLY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 KÄCK MI (11)
Johansson Henrik (Midler Helen)
Lopp 9 DWIGHT GARBO (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 LIMUS EFFI (4)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 10 STARO JUVENTUS (1)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 MASSIVE TURNOVER (3)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 FELIX V.M. (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 11 JAFFA MAXIM (5)
Erixon Lars (Berglund Anders)
Jägersro 23:e juli 2019
Lopp 8 FINGERSPRINT (4)
Elias Marc (Berg Björn)
Resultat
Karlshamn 18:e juli 2019
Lopp 2 MARTA EASY, oplac.
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Lopp 3 NIVEAU, 7:a
Ginman Oscar (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, 4:a
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DARIUS DANTE, 5:a
Ginman Oscar (Sjöö Erland)
Karlshamn 17:e juli 2019
Lopp 1 OVERLORD, 4:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 2 TURBOLENNA, oplac.
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 3 DRAFT ONE, d
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 CALVADOS AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Jägersro 16:e juli 2019
Lopp 7 OLGA UTCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, 6:a
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 NATOSI GOJ, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE, 5:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 14:e juli 2019
Lopp 7 CARROTLOVER, 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 12:e juli 2019
Lopp 1 TETON YORK, 5:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 15 MOONS LILLE OLLE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se