Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE - 2017-10-12

Första start 11:30 - Välkommen!

11:30 Ostartade.

1 Francks Nova 2 sto Annika Franck

2 Dabkas Rainbowdash 2 sto Johanna Brostorp

3 Francks De Soto 2 v Hans Franck

4 Grouse 3 sto Louise Fröberg Bäckstrand

5 Kardinal F 4 v Lennart Svensson

6 Free Falling L.C. 2 sto Fausto Luperini

 

12:00 0 kr- 99 000 kr

1 Puketorps ME 4 sto Louise Fröberg Bäckstrand 0 kronor

2 Ymer Tim 7 v Johanna Brostorp 0 kronor

3 Najs Locking Lady 7 sto Nils Sylven 5 500 kronor

4 Golden Kick Back 6 sto Per-Ingmar Persson 30 500 kronor

5 Okobaloz 5 v Ronny Petterson 74 000 kronor

6 Wiss Zornita 5 sto Lennart Svensson 76 100 kronor

 

12:30 99 001 -

1 Yoda Blick 7 sto Per-Ingmar Persson 100 350 kronor

2 Najs Wark Of Fame 6 v Nils Sylven 104 500 kronor

2 Sprite Flight 7 v Lennart Svensson 787 971 kronor

 

Dela artikeln:
2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
Hemmahästar
till start
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN (3)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 3 NATOSI GOJ (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE (10)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Jägersro 16:e juli 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA (6)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 7 OLGA UTCA (7)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 KIARA SÅNNA (9)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Karlshamn 17:e juli 2019
Lopp 1 OVERLORD (3)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 2 TURBOLENNA (7)
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 3 DRAFT ONE (10)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 CALVADOS AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Karlshamn 18:e juli 2019
Lopp 2 MARTA EASY (7)
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Lopp 3 NIVEAU (11)
Ginman Oscar (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY (12)
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DARIUS DANTE (4)
Ginman Oscar (Sjöö Erland)
Axevalla 19:e juli 2019
Lopp 3 EAJA COMPOSITE (11)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 ASTERIX HORNLINE (2)
Kontio Jorma (Johansson Peter)
Lopp 13 KING OF EVERYTHING (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 20:e juli 2019
Lopp 10 KING SIR KIR (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 21:e juli 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (3)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Resultat
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 NATOSI GOJ, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE, 5:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 14:e juli 2019
Lopp 7 CARROTLOVER, 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 12:e juli 2019
Lopp 1 TETON YORK, 5:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 15 MOONS LILLE OLLE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Vaggeryd 11:e juli 2019
Lopp 1 JOY FOR US, d
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 1 RYDENS LIMONCELLO, oplac.
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 1 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 2 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 2 FELLINI BOKO, oplac.
Ingves Peter (Svensson Lennart)
Lopp 2 LEE SÅNNA, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 WHISKY AKEMA, 2:a
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 6 KIZUNGUZUNGU, oplac.
Johansson Henrik (Hjelmrin Johnny)
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 CHEAP THRILLS, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 DOLPH COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 7 HULTS INGELA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 DABKAS RAINBOWDASH, 3:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 DANCE STREAMLINE, oplac.
Söderkvist Stefan (Svensson Claes)
Lopp 8 MINT SÅNNA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 CASH ALO, 4:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 FELIX V.M., 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 JAFFA MAXIM, 7:a
Söderkvist Stefan (Berglund Anders)
Lopp 13 MAGGIESAARI, oplac.
Larsen Henriette (Berglund Anders)
Lopp 13 MOONS U.BOLT, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 CONQUER RAIN, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Kalmar 9:e juli 2019
Lopp 1 GO DE LUXE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 TURBOLENNA, 3:a
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 9 STARO JUVENTUS, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GOGENTLE, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Solvalla 9:e juli 2019
Lopp 9 KING SIR KIR, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Eskilstuna 8:e juli 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 7:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se