Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Höstmöte 2018

VAGGERYDSTRAVET - 2018-10-30

Välkommen på höstmöte för Jönköping-Vaggeryds Travsällskap - Onsdagen 14 november kl 18:00

KALLELSE

Till höstmöte för

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap

Onsdagen 14 november kl 18:00

I cafeterian på travbanan

 

Sedvanliga höstmötesförhandlingar

Förslag från medlem ska lämnas skriftligen till styrelsen senast 31 oktober.

Anmäl ditt deltagande till info@vaggerydstravet.se eller till 0393-125 85 senast 7 november

 

Det bjuds på smörgåstårta, kaffe o kaka!

 

VÄLKOMNA!

 

Dagordning 14 november 2018

Mötets öppnade

1) val av ordförande vid höstmötet,

2) anmälan av styrelsens val av sekreterare vid mötet,

3) val av två medlemmar att jämte ordföranden justera höstmötets protokoll och att tillika vara rösträknare,

4) fastställande av röstlängd,

5) fastställande av medlemsavgift och förfallodag för kommande räkenskapsår

6) av medlem väckt förslag som skriftligen tillställts styrelsen senast två veckor före höstmöte,

7) från styrelsen hänskjutna förslag,

8) ev. ärenden enligt §§ 10, 29 och 30.

Mötets avslutande

 

(Medlemsavgift 2018: 2018 var det 300 kr och 28 februari som var sista betalningsdag)

 

 

Dela artikeln:
2019-07-12 14:20:42

Två hemmasegrar under torsdagens lunch

VAGGERYDSTRAVET Peter Johansson med Bravo Santana och Henrik Johansson med Felix V.M.

2019-07-05 17:38:56

Lunchtrav på torsdag 11 juli

VAGGERYDSTRAVET Passa på att spendera några timmar på Travbanan - Första start kl 12:20 - Välkommen!

2019-07-04 14:24:47

Lycka till idag på Halmstad!

VAGGERYDSTRAVET Jan Hellstedts Linda Sånna startar i dag, torsdag, på Halmstad, Kim Eriksson kör - Lycka till!

2019-06-30 12:52:59

Tova Bengtsson, årets vinnare av Dubbelkampen!

VAGGERYDSTRAVET Tova tog hem Dubbelkampen för andra gången, Josefine Ivehag och Jessica Flodin blev tvåa och trea - Grattis!

2019-06-24 19:47:56

En helkväll på Vaggerydstravet!

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 29 juni bjuder vi på levande musik av Annielle! Hoppborg och ponnyridning för barnen - och så Dubbelkampen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
Hemmahästar
till start
Axevalla 19:e juli 2019
Lopp 3 EAJA COMPOSITE (11)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 ASTERIX HORNLINE (2)
Kontio Jorma (Johansson Peter)
Lopp 13 KING OF EVERYTHING (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 20:e juli 2019
Lopp 10 KING SIR KIR (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 21:e juli 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (3)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Mantorp 22:e juli 2019
Lopp 1 CHEAP THRILLS (9)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 MINTTU AKEMA (8)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 3 OKOBALOZ (1)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 5 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 EKEBO LOVER (7)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 XANTHIS COKTAIL (12)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PICASSO TILLY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 KÄCK MI (11)
Johansson Henrik (Midler Helen)
Lopp 9 DWIGHT GARBO (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 LIMUS EFFI (4)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 10 STARO JUVENTUS (1)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 MASSIVE TURNOVER (3)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 FELIX V.M. (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 11 JAFFA MAXIM (5)
Erixon Lars (Berglund Anders)
Jägersro 23:e juli 2019
Lopp 8 FINGERSPRINT (4)
Elias Marc (Berg Björn)
Resultat
Karlshamn 18:e juli 2019
Lopp 2 MARTA EASY, oplac.
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Lopp 3 NIVEAU, 7:a
Ginman Oscar (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, 4:a
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DARIUS DANTE, 5:a
Ginman Oscar (Sjöö Erland)
Karlshamn 17:e juli 2019
Lopp 1 OVERLORD, 4:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 2 TURBOLENNA, oplac.
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 3 DRAFT ONE, d
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 CALVADOS AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Jägersro 16:e juli 2019
Lopp 7 OLGA UTCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, 6:a
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 NATOSI GOJ, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE, 5:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 14:e juli 2019
Lopp 7 CARROTLOVER, 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 12:e juli 2019
Lopp 1 TETON YORK, 5:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 15 MOONS LILLE OLLE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se