Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA Foto
Syria Då med Jan Henriksson, en av dagens dubbelsegrare

Kylig eftermiddag på travet

VAGGERYDSTRAVET - 2020-05-17 15:43

Dubbelseger till Jan Henriksson med Ingrid Bengtssons hästar Syria Då och Enorm Då - Grattis

Enorm Då
Attack Photo
American Dream
Crazy Horse
Comes With Age
Harri K.
Edello

En mycket kylig majeftermiddag på Vaggerydtravet är tillända.

Det blev bl.a. en dubbelseger för tränaren Ingrid Bengtsson i lopp 2 och 3. Och detsamma för Veijo Heiskanen i lopp 6 och 7. Attack Photo kördes av Henna Halme och i loppet efter körde Veijo själv American Dream till seger.

Dagens vinnare

Lopp 1 COMES WITH AGE, kusk Persson Stefan, tränare Pettersson Stefan P

Lopp 2 SYRIA DÅ, kusk Henriksson Jan, tränare Bengtsson Ingrid

Lopp 3 ENORM DÅ, kusk Henriksson Jan, Bengtsson Ingrid

Lopp 4 CRAZY HORSE (DK), ryttare Andersson Julia, tränare Andersson Göran B 

Lopp 5 12 HARRI K., kusk Svensson Johan, tränare Svensson Johan b

Lopp 6 ATTACK PHOTO (DK), kusk Halme Henna, tränare Heiskanen Veijo

Lopp 7 AMERICAN DREAM* (FI), kusk Heiskanen Veijo, tränare Heiskanen Veijo

Lopp 8 EDELLO, kusk Cracchiolo Christian, tränare Karlsson Michael b

 

Nästa tävlingsdag 25 maj, kl 11:10

 

Resultat Svensk Travsport»

Dela artikeln:
2020-09-16 12:37:25

André Eklundh blev årets champion!

VAGGERYDSTRAVET Banchampion 2020 blev André Eklundh - Ad Hoc blev Smålandsmästare och Dallas S.I.R blev Smålandsmästare Monté - Grattis!

2020-09-15 16:24:12

Säsongsavslutning på söndag 20 sept

VAGGERYDSTRAVET Idag avgörs vem som blir årets Smålandsmästare och Smålandsmästare Monté -Publikfritt även denna gång!

2020-09-13 14:21:19

En blöt dag

VAGGERYDSTRAVET Regn och slask, hösten är på väg - Frank Nilson blir Vaggeryd/Halmstads representant i Amatör SM på Åby - Grattis!

2020-09-08 16:22:03

Söndag 13 september

VAGGERYDSTRAVET Eftermiddagstävling med uttagning till Amatör-SM - första start 14:00 - ingen publik

2020-08-30 21:12:32

Resultat klubbtävling ponny

PONNYTRAV lördagen 29 augusti

Hemmahästar
till start
Axevalla 22:e september 2020
Lopp 4 JETSTREAM RAPIDA (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHEAP THRILLS (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 23:e september 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Örebro 24:e september 2020
Lopp 6 BAJA ROSA AKEMA (2)
Lindblom Carl Philip (Hjelmrin Johnny)
Axevalla 25:e september 2020
Lopp 2 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DARIUS DANTE (7)
Stenquist Niclas (Sjöö Erland)
Lopp 4 TOPAZ FACE (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 NATIONAL DAY (8)
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 FRANCKS GIDJON (9)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 QUANTUM TIC TAC (4)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 EASY COPI (9)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (11)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 EKEBO EASY (5)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 NEO SÅNNA (8)
Johansson Henrik (Johansson Peter)
Resultat
Mantorp 21:e september 2020
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 4:a
Källberg Anders (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 UFO JET (IT), 5:a
Johansson Henrik (Källgren David)
Lopp 10 DABKAS RAINBOWDASH, 4:a
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Vaggeryd 20:e september 2020
Lopp 1 SPEEDY CASH VICANE, 5:a
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 4 SIMSON SAAR, 5:a
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 6 OKOBALOZ, 5:a
Bardun Jonathan (Pettersson Ronny)
Lopp 6 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 FELIX V.M., 3:a
Svensson Claes (Johansson Henrik)
Lopp 8 JARREAU BOKO, oplac.
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Christiansson Anders (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 5:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Kalmar 18:e september 2020
Lopp 5 HERAKLES, 3:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, d
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 3:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Åby 17:e september 2020
Lopp 4 EKEBO EASY, oplac.
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 4 THAT'S IT
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 FRANCKS COOPER, 7:a
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, 8:a
Franck Hans (Franck Hans)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se