Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Licens 2020

VAGGERYDSTRAVET - 2019-11-13 13:22

Nya licenstyper för nästa år - inga licenser kan förnyas via travsport.se i år, ta kontakt med kansliet för hjälp!

Du som idag har B-licens, körlicens eller någon annan typ av licens förutom proffslicens:

Kontakta Vaggeryds travbana för att förnya eller byta licens inför 2020. Ring 0393-12585 eller maila info@vaggerydstravet för att meddela vilken licenstyp du vill ha 2020.

OBS! Det går inte att förnya sin licens via Mina Sidor på travsport.se i år  

Tänk på att höra av dig i tid om du vill vara med och tävla redan från 1 januari 2020.

 

Du som har A-licens idag och vill förnya den till 2020 hör av dig till Svensk Travsports Kundtjänst via email kundtjanst@travsport.se eller telefon 08 – 475 27 00. Tänk på att höra av dig i tid om du vill vara med och tävla redan från 1 januari 2020. Senast den 28 februari ska du sedan inkomma med en giltig F-skattsedel till Svensk Travsports ekonomiavdelning. Har du några frågor kring A-licensen kan du höra av dig till Mattias Stenby på Svensk Travsports Sportavdelning på 08 – 475 27 18 eller mattias.stenby@travsport.se.

 

OBS!

Detta gäller inte ponnylicenser, de förnyas som vanligt via ponnyfliken på Svensk Travsport eller genom att skicka in den utskickade blanketten!

 

Dela artikeln:
2020-08-12 15:03:20

Lunchtrav på tisdag 18 aug

VAGGERYDSTRAVET Med bland annat Gösta Asplunds Minne, första start kl 12:20 - Obs! Ingen publik

2020-08-02 17:49:46

Höstterminen i Travskolan

TRAVSKOLAN Alla kurser startar vecka 35 - anmäl dig på nya hemsidan!

2020-08-02 14:06:11

Resultat söndagens trav

VAGGERYDSTRAVET Peter Arnqvist, körde en segrare och tränade en annan idag - Grattis!

2020-07-28 15:56:14

Tävlingar på söndag 2 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 13:45 - Tyvärr utan publik

2020-07-27 10:25:20

Resultat från ponnytravet 25 juli

PONNYTRAV Härligt att få välkomna ponnytravarna och kuskarna igen! 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Halmstad 15:e augusti 2020
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA (3)
Boel Sören (Hjelmrin Johnny)
Tingsryd 16:e augusti 2020
Lopp 2 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 UFO JET (IT) (10)
Johansson Henrik (Källgren David)
Eskilstuna 17:e augusti 2020
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 18:e augusti 2020
Lopp 4 WORTH A LOT (12)
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Vaggeryd 18:e augusti 2020
Lopp 2 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 3 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 POINTBOY (10)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 6 JARREAU BOKO (6)
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 6 SIMSON SAAR (12)
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 7 FINGERSPRINT (2)
Johansson Gustav (Berg Björn)
Lopp 7 QUANTUM TIC TAC (8)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 7 OKOBALOZ (10)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 FRANCKS GIDJON (12)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 VIVALDI (1)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 8 LISTAS ICE GLIDE (2)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK (4)
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 COCKTAIL ABB (8)
Jepson Carl Johan (Källgren David)
Lopp 8 WISS VERY NICE (12)
Landén Stefan (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US) (13)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 VÄSTERBO QUADRIGA (1)
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 13 QUANTUM TANQUERAY (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GIGABYTE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 SPEEDY CASH VICANE (4)
Andersson Mikael J (Källgren David)
Lopp 14 MARY ASH (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Åby 20:e augusti 2020
Lopp 6 FRANCKS DE SOTO (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Örebro 20:e augusti 2020
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN (5)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Resultat
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT, 8:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA, oplac.
Persson Stefan (Brodin Sara)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 5:a
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA, 1:a
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 5 WISS ZORNITA, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 CARROTLOVER, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LYSSUM, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 TETON CANDELIA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 M.T.REGINA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 TETON YANKEE, oplac.
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 1:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se