Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Lycka till idag på Halmstad!

VAGGERYDSTRAVET - 2019-07-04 14:24

Jan Hellstedts Linda Sånna startar i dag, torsdag, på Halmstad, Kim Eriksson kör - Lycka till!

På torsdagens tävlingar i Halmstad startar Jan Hellstedts Linda Sånna. ATG erbjuder V75-spel idag och Linda startar i avdelning 1 och har spår 10 och Kim Eriksson kör - Lycka till!

RESULTAT: En sjätteplats!

Dela artikeln:
2020-07-04 14:53:41

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Worth a Lot startar i dag i finalen i Wången Cup på Halmstad

2020-07-02 22:19:16

Stort Grattis!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything gick till final i Sprintermästaren!

2020-07-02 14:47:49

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Claes Svensson och King of Everything!

2020-07-01 16:18:35

Lunchtrav 7 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 12:20- Tyvärr utan publik!

2020-06-28 15:47:04

Tova Bengtsson igen!

VAGGERYDSTRAVET För tredje året i rad vinner Tova Bengtsson Dubbelkampen, Iina Aho blev tvåa och Henriette Larsen trea

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 7:e Juli
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI (8)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI (12)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE (1)
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (7)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Örebro 9:e juli 2020
Lopp 4 HERAKLES (15)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Resultat
Halmstad 4:e juli 2020
Lopp 1 MINT SÅNNA, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 WORTH A LOT, 4:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Halmstad 2:e juli 2020
Lopp 8 KING OF EVERYTHING, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 KING OF EVERYTHING, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 1:a juli 2020
Lopp 8 OLYMPIC BLUE CHIP (US)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 30:e juni 2020
Lopp 1 DRAFT ONE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DABKAS RAINBOWDASH, oplac.
Pettersson Roger (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Mantorp 29:e juni 2020
Lopp 3 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 3 SIMSON SAAR, 6:a
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 7 LINDA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 11 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 13 A LA CARTE ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 UMAMI ALO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se