Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Nomineringar för travåret 2017

VAGGERYDSTRAVET - 2018-01-22

Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!

Nomineringar för travåret 2017

Årets 3-åring
Divino
King Osbourne
Worth a Lot 

Årets 4-åring
Ready K.K.Hall
Emelie Hall
Lee Sånna

Årets montéhäst
Felix V.M.
Dream In Matchtown
Natosi Goj
Quantum Donado

Årets amatörhäst
Baja Rosa Akema
Felix V.M.
Speedy Foxy Vicane
Wiss Zornita 

Årets kusk
Henrik Johansson
Kent Knutsson
Claes Svensson

Årets tränare
Jan Hellstedt
Kent Knutsson
Claes Svensson 

Årets amatörkusk
Henrik Johansson
David Källgren
Rune Petersson

Årets amatörtränare
Henrik Johansson
David Källgren
Lennart Svensson

Årets lärling/ryttare/ungdom
Jessica Flodin
Anton Knutsson
Emelie Knutsson

Årets skötare
Louise Pernsteiner
Jennie Ståhl

Årets häst
Baja Rosa Akema
Ready K.K.Hall
Speedy Foxy Vicane
Whisky Akema

 

Dessutom delar juryn ut några specialpris, bl.a. Årets Eldsjäl!


Nominera Årets Eldsjäl!

Skicka ditt förslag med kort motivering till info@vaggerydstravet.se  eller ta kontakt med kansliet 0393-125 85

 

Dela artikeln:
2018-08-14 15:56:25

Lunchtrav på måndag 20 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 12:20 - Välkommen!

2018-08-04

Trippel till Untersteiner!

VAGGERYDSTRAVET Härlig dag, bra med publik och en trippel till Johan Untersteiner!

2018-08-03 07:18:53

Arne Back frågar...

VAGGERYDSTRAVET stall Johan Untersteiner om dagens chanser

2018-07-30

V65 på fredag 3 augusti

VAGGERYDSTRAVET Idag kan du spela V65, V4, V3 och Lunch Dubbel - Första start 12:45 - Välkommen!

2018-07-26

Hett, hett, hett...

VAGGERYDSTRAVET Hästar och kuskar presterade dock fina lopp som vanligt - Preben Sövik blev dubbelsegrare, här med Re Doc!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V4
Datum: Måndag 20:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Vaggeryd 20:e augusti 2018
Lopp 1 Day Composite (12)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim (1)
Preben Sövik (Anders Berglund)
Lopp 2 Eaja Composite (3)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Speedy Desideria (11)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Pell Inn (3)
Preben Sövik (Göran Widegren)
Lopp 3 Clay Composite (7)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Niveau (9)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Wiss Zornita (3)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Speedy Patricia (6)
Elinor Pettersson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Overlord (1)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Shyvana (2)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Olga Utca (5)
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 6 Chip Dream (9)
Peter Ingves (Lennart Svensson)
Lopp 7 Darius Dante (2)
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 7 Free Fallin L.C. (5)
Fausto Luperini (Liselott Lidh)
Lopp 7 Francks de Soto (8)
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Vivaldi (11)
Thomas Dalborg (Åsa Brose)
Lopp 8 Stora Hökhult (1)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane (5)
Torbjörn Jansson (David Källgren)
Jägersro 22:e augusti 2018
Lopp 2 Worth a Lot (3)
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Åby 23:e augusti 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (15)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Örebro 23:e augusti 2018
Lopp 4 Felix V.M. (10)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Joy for Us (9)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Resultat
Tingsryd 19:e augusti 2018
Lopp 3 Yoggi Composite
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Linda Sånna, oplac.
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Kirby Sånna, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Natosi Goj, 1:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Speedy Foxy Vicane, 4:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Mantorp 18:e augusti 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Teton York, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Limoncello
Peter Untersteiner (Arne Rydén)
Lopp 6 Al's Sugarstar, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Lady Isabell, 5:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 10 Woop'sididitagain, 3:a
Mikael J Andersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Symphonic Irja, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Gävle 17:e augusti 2018
Lopp 7 Lindsey Sånna, 5:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Mint Sånna, 6:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Åby 16:e augusti 2018
Lopp 6 Ceylon Dream
Claes Svensson (Claes Svensson)
Örebro 16:e augusti 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se