Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat ponnys klubbtävling

PONNYTRAV - 2019-09-29 17:00

Grattis alla duktiga deltagare!

RESULTAT

Uppvärming

1 Adele - Olivia Johansson

2 Ronja Stack - Hanna Larsson

 

B-ponny

1 Miicas Wem - Hilda Eskilsson

2 Rosenholms Molly - Ellen Svensson

3 Karismas Lilla Axel - Julia Almsgård

4 Prima Vera - Emely Alfredsson

str Ligist H.T. - Ida Hellberg

 

A-ponny

1 Mac Millan - William Liljegren

2 Ronja Stack - Emely Alfredsson

3 Unik - Hilda Eskilsson

4 Adele - Ester Hägg

 

B-ponny Gubb- och Gumlopp

1 Miicas Wem - Åsa Elofsson

2 Prima Vera - Matilda Petersson

3 Karismas Lilla Axel - Marie Lindval

4 Toscana K.L. - Malin Eskilsson

5 Kålmans Papaya - Johan Svensson

 

A-ponny Gubb- och Gumlopp

1 Mac Millan - Julia Almsgård

2 Adele - Åsa Elofsson

3 Ronja Stack - Matilda Petersson

4 Unik - Malin Eskilsson

 

--------------------------------------------------------

 

Startlista

10:30 Uppvärming Ljusblå

1 Ronja Stack - Hanna Larsson 1140m

2 Adele - Olivia Johansson 1140m

 

10:45 B-ponny Gul

1 Miicas Wem - Hilda Eskilsson 1640m

2 Rosenholms Molly - Ellen Svensson 1920m

3 Prima Vera - Emely Alfredsson 2040m

4 Ligist H.T. - Ida Hellberg 2080m

5 Karismas Lilla Axel - Julia Almsgård 2160m

 

11:00 Storhäst lopp 1 Blå

 

11:30 A-ponny Röd

1 Ronja Stack - Emely Alfredsson 1140m

2 Unik - Hilda Eskilsson 1160m

3 Mac Millan - William Liljegren 1240m

4 Adele - Ester Hägg 1240m

 

11:45 Storhäst lopp 2 Grön

 

12:00 B-ponny Gumlopp Vit

1 Toscana K.L. - Malin Eskilsson 1640m

2 Miicas Wem - Åsa Elofsson 1700m

3 Kålmans Papaya - Johan Svensson 1860m

4 Prima Vera - Matilda Petersson 2000m

5 Karismas Lilla Axel - Marie Lindvall 2060m

 

12:30 Stohäst lopp 3 Svart

12:45 A-ponny Gumlopp Ljusbrun

1 Ronja Stack - Matilda Petersson 1140m

2 Unik - Malin Eskilsson 1160m

3 Mac Millan - Julia Almsgård 1240m

4 Adele - Åsa Elofsson 1240m

 

Dela artikeln:
2020-02-15 15:08:44

Lycka till idag, Olga Utca

VAGGERYDSTRAVET Olga Utca startar idag på Mantorp - Lycka till!

2020-02-09 11:27:19

Årets häst 2019 - Speedy Foxy Vicane

VAGGERYDSTRAVET Grattis till David Källgren och kretsen kring Speedy Foxy Vicane som blev årets häst för fjärde året i rad!  

2020-02-02

Gala för travåret 2019

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 8 februari kl 18 på Götaströms Värdshus, Skillingaryd - Välkommen!

2020-01-29 15:19:34

Lycka till på lördag!

VAGGERYDSTRAVET Lycka til Madurai som startar på Åby på lördag!

2020-01-22 18:17:04

Årets nomineringar 2019

VAGGERYDSTRAVET Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA (7)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY (1)
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA (9)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT (4)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY (2)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M. (5)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US) (7)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Resultat
Solvalla 19:e februari 2020
Lopp 8 HERAKLES, 2:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Mantorp 15:e februari 2020
Lopp 2 FAJM COMPOSITE, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 OLGA UTCA, 4:a
Adielsson Erik (Brodin Sara)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se