Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Styrelse Jönköping-Vaggeryds Ponnytravare 2017

Ordförande:
Malin Eskilsson
eskilsson.fredrik@gmail.com

Vice ordförare:
Helén Hård
helen86_@hotmail.com 

Sekreterare:
Sofia Svensson
fia.norravirstorp@hotmail.com 

Kassör:
Maria Stark
stark.maria@gmail.com

Ledamot
Carina S Johansson
carinalbjohansson@outlook.com 

Suppleanter:
Sandra Karlsson
sandra.karlsson@telia.com

Stefan Forsberg
flop.forsberg@spray.se

 

 

Vill du bli medlem?

Betala in 300kr för familj eller  200kr för enskild på Bg 481-2467.
Ange namn,adress,mail, telnr och personnummer. Om du inte får plats med alla uppgifter så kan du maila Maria Stark
stark.maria@gmail.com

(Vi försöker sköta den mesta informationen via mail, hemsidan och vår Facebook-grupp)

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 00:00
Hemmahästar
till start
Axevalla 24:e november 2017
Lopp 3 Moon's Oki Doki (10)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Prestige V.G. (6)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Kalmar 24:e november 2017
Lopp 2 Golden Kick Back (7)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 5 Worth a Lot (8)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane (4)
Christoffer Eriksson (David Källgren)
Solvalla 25:e november 2017
Lopp 1 Lee Sånna (8)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 1 Quantum Donado (9)
Emelie Knutsson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Baja Rosa Akema (4)
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Mantorp 26:e november 2017
Lopp 2 Felix V.M. (2)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 2 Countrygirl Ås (US) (6)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Rita de Castella (2)
Jorma Kontio (David Källgren)
Lopp 10 Moving On (11)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 12 Love for Life (10)
Christoffer Eriksson (Sandra Seiholm)
Halmstad 27:e november 2017
Lopp 2 Anemon (6)
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Lopp 3 Dream in Matchtown (6)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 4 Pilsner Akema (4)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 10 Erro Neon (7)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Jägersro 28:e november 2017
Lopp 7 Conrads Gerd (8)
Christoffer Eriksson (Sandra Seiholm)
Åby 29:e november 2017
Lopp 1 Ekebo Easy (1)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 1 Jaffa Maxim (8)
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Resultat
Åby 23:e november 2017
Lopp 3 Ellami Pride, 0:a
Magnus Jakobsson (Rune Petersson)
Lopp 4 Asterix Hornline, 2:a
Magnus Jakobsson (Peter Johansson)
Lopp 5 Woop'sididitagain, d
Magnus Jakobsson (Rune Petersson)
Lopp 5 Symphonic Lincoln, 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Solvalla 22:e november 2017
Lopp 10 Whisky Akema, 1:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2017 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se