Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Styrelse Jönköping-Vaggeryds Ponnytravare 2018

Ordförande:
Malin Eskilsson
eskilsson.fredrik@gmail.com

Vice ordförare:
Carina S Johansson
carinalbjohansson@outlook.com  

Sekreterare:
Sofia Svensson
fia.norravirstorp@hotmail.com 

Kassör:
Maria Stark
stark.maria@gmail.com

Ledamot
Marie Lindvall
travskolan@vaggerydtravet.se

Suppleanter:

Sandra Karlsson
sandra.karlsson@telia.com

Stefan Forsberg
flop.forsberg@spray.se

 

 

Vill du bli medlem?

Betala in 300kr för familj eller  200kr för enskild på Bg 481-2467.
Ange namn,adress,mail, telnr och personnummer. Om du inte får plats med alla uppgifter så kan du maila Maria Stark
stark.maria@gmail.com

(Vi försöker sköta den mesta informationen via mail, hemsidan och vår Facebook-grupp)

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 11:10
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Örebro 22:e april 2018
Lopp 5 Whisky Akema (8)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 24:e april 2018
Lopp 2 Charley Boorman (7)
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 6 Timo Sisu (4)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Niveau (12)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 9 Turbolenna (3)
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Resultat
Vaggeryd 21:e april 2018
Lopp 1 Symphonic Lincoln, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 2 Okobaloz, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 2 Cote d'Azur, oplac.
Henriette Larsen (Fredrik Larsson)
Lopp 2 Crispi's Memory, 3:a
David Källgren (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Quantum Tic Tac
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 2 Yoda Brick, 7:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Ekebo Lover, 5:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 5 Conrads Gerd, oplac.
Niclas Benzon (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Prestige V.G., 4:a
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 6 Lindsey Sånna, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Ellami Pride, d
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 7 Olga Utca, 7:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 7 Stora Hökhult, 6:a
Henrik Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Minttu Akema, 5:a
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Golden Kick Back, 3:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 8 Quantum Amaretto, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 8 Sure Broline, 7:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Ava Å., 2:a
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Lopp 9 Mint Sånna, 4:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Worth a Lot, 5:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Limus Effi, oplac.
Björn Blomander (Björn Blomander)
Kalmar 20:e april 2018
Lopp 4 Love for Life, 5:a
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Herakles, 1:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Camp Nou, oplac.
Oscar Ginman (Kent Knutsson)
Lopp 6 Go de Luxe, 4:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Axevalla 19:e april 2018
Lopp 1 Speedy Desideria, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Only Teardrops, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Ceylon Dream, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 7 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 8 Asterix Hornline, 4:a
Mikael J Andersson (Peter Johansson)
Lopp 9 Conway Streamline, 2:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 19:e april 2018
Lopp 2 Wiss Zornita, 4:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Solvalla 18:e april 2018
Lopp 5 Lindsey Sånna, 5:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 18:e april 2018
Lopp 9 Kiara Sånna, 3:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Google, 6:a
Thomas Uhrberg (Bernt Liljegren)
Eskilstuna 16:e april 2018
Lopp 9 Picasso Tilly, 3:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se