Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Lilla Smålandsmästaren

I Vaggeryd har vi ett storlopp som är årligen återkommande. Det är Lilla Smålandsmästaren, ett autolopp för B-ponny med finfina priser och stor ära att vinna! Det körs i samband med stortravets Smålandsmästare så det är ett insprängt lopp med stor publik och en chans för snabba ponnyer att visa upp sej och kämpa om titeln.  

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2016

 

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2015

Julia Jacobsson och Cascader

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2014

Evelina Jonsson och Tip Top

 

 

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2013

Justus Ingerstad och Tuffing

 

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2012

Rebecca Hjalmarsson och Kålmans Polly

 

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2011

Jesper Björling och Ruffe

 

Vinnare av Lilla Smålandsmästaren 2010

Laura Mattila och Tova IV

 

 

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V65
Datum: Lördag 30:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Lindesberg 23:e juni 2018
Lopp 2 Bound for Glory (9)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Moon's Oki Doki (3)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 7 Prestige V.G. (10)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Kalmar 24:e juni 2018
Lopp 1 Joy for Us (9)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 1 Yoggi Composite (10)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Okobaloz (11)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 7 Whisky Akema (12)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 26:e juni 2018
Lopp 3 Picasso Tilly (11)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 4 Crispi's Memory (8)
Thomas Dalborg (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Al's Sugarstar (10)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Neo Sånna (5)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Limus Effi (6)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 8 Erro Neon (8)
Stefan Persson (Lars-Göran Johansson)
Jägersro 26:e juni 2018
Lopp 2 Chip Dream (7)
Christoffer Eriksson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Rydens Limoncello (6)
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 9 Ava Å. (2)
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Visby 28:e juni 2018
Lopp 6 Mint Sånna (1)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Quantum Donado (5)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 28:e juni 2018
Lopp 3 Wiss Zornita (2)
Nikoline Nikolajsen (Lennart Svensson)
Örebro 28:e juni 2018
Lopp 2 Ready K.K.Hall (10)
Carl Johan Jepson (Jan Hellstedt)
Resultat
Mantorp 21:e juni 2018
Lopp 3 Felix V.M., 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Örebro 18:e juni 2018
Lopp 4 Divino, 4:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Halmstad 17:e juni 2018
Lopp 1 Ekebo Lover, oplac.
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 4 Go de Luxe, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Charley Boorman, 2:a
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 7 Big Deal, 2:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 9 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Conrads Gerd, oplac.
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Lopp 10 Speedy Patricia, 2:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se