Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Höstmöte i ponnyklubben

PONNYTRAV - 2019-12-09 10:39

Klubbens duktiga kuskar och ponnyer hyllades för de fina prestationerna som gjordes på tävlingsbanan under 2019.

Under lördagen höll Jönnköping-Vaggeryds Ponnytravare höstmöte som enligt tradition gick i julens tecken med risgrynsgröt och skinksmörgås. Klubbens representanter på SPTFs möte i Stockholm, berättade om aktuella nyheter och om de frågor som diskuterades. 

Sen blev det prisutdelning och kuskar och ponnys och debutanter hyllades!

Debutanter

Ester Hägg 2019

Emily Alfredsson 2018

 

Kategoria A-ponny

1 Mac Millian

2 Ronja Stack

3 Boss

 

Kategori A-ponnykusk

1 Hilda Eskilsson

2 William Liljegren

3 Ester Hägg

 

Kategori B-ponny

1 Miicas Wem

2 Rosenholms Molly

3 Karismas L:a Axel

 

Kategori B-ponnykusk

1 Ellen Svensson

2 Hilda Eskilsson

3 Julia Almsgård

 

Segerrikaste vaggerydskusk på alla banor

1 Hilda Eskilsson


Mer statistik»

 

 

 

Dela artikeln:
2020-03-30 19:34:45

Årsmötet är framflyttat

VAGGERYDSTRAVET Årsmötet i Jönköping-Vaggeryds Travsällskap är framflyttat till 15 juni

2020-03-27 11:07:51

Tredjeplats i finalen!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything  blev trea i finalen på Solvalla 28 mars i klass II-finalen! -Grattis

2020-03-20 10:11:20

Utbildningslopp och provlopp på söndag 22 mars

VAGGERYDSTRAVET Start kl 11 med utbildningslopp

2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

2020-03-13 15:13:39

Coronainformation

VAGGERYDSTRAVET För närvarande körs alla travtävlingar i Sverige med stängda publikplatser - vi vet i dagsläget inte vad som gäller den 18 april när Vaggeryd kör sin första tävlingsdag

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EYE IN THE SKY (1)
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA (12)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT (8)
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M. (8)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI (9)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI (8)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA (10)
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI (6)
Andersson Malin (Florin Mikael)
Resultat
Mantorp 30:e mars 2020
Lopp 1 MANGO BRODDA, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 DON'T BE SO SHY, 7:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MADURAI, 6:a
Melberg Nicole (Florin Mikael)
Lopp 8 DARIUS DANTE, oplac.
Eriksson Kim (Sjöö Erland)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 THAT'S IT, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US), 3:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 4:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Kalmar 28:e mars 2020
Lopp 3 TETON GAME OF WAR, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C., 3:a
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 28:e mars 2020
Lopp 6 KING OF EVERYTHING, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 25:e mars 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, 5:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LEE SÅNNA, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e mars 2020
Lopp 4 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 24:e mars 2020
Lopp 3 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e mars 2020
Lopp 9 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se