Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbtävling 9 juni

PONNYTRAV - 2018-06-08 19:25

Här är startlistorna - första start 11:00

Kat b grundlag 2:50

 

1640

1 Tova K.l Hilda Eskilsson

2 Stjärnplans Meja Josefine Karlsson

3 Axel Saga Hedberg

1980

4Ligist H.T Emma Hellberg

2140

5Lillen Ellen Svensson

2260

Kumlaby lavendel Julia Almsgård

 

Kat a grundlag 3:20

 

1140

1 Ronja stack William Liljegren

2 Mac Millan Hilda Eskilsson

1200

3 lindåsens Nadja Josefine Karlsson

4 Boss Emely Alfredsson

1280

5 My sweet Love Ellen Svensson

 

Kat a gubb o gum grundlag 3.05

 

1140

1 Boss Malin Eskilsson

1180

2 sörbys. Jerry lee Johan Svensson

1200

3 Emmeros Elliot Ida Forsberg

 

 

Kat b gubb o gum grundlag 2,50

 

1640

1 Stjärnplans Meja Sandra Karlsson

2 Axel David Troller

3 Tova K.l Malin Eskilsson

1800

4 Pepino ll Emma Hellberg

5 Ligist H.T Annika Hellberg

1840

6 Kålmans papaya Johan Svensson

 

Dela artikeln:
2019-02-20

Årets nomineringar 2018!

VAGGERYDSTRAVET Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!  

2019-02-15 15:28:44

Vaggerydstränaren Claes Svensson skadad

VAGGERYDSTRAVET Claes skadades svårt vid en olycka hemma på gården i Lekeryd på onsdagen - våra tankar går till honom och hans familj

2019-02-01 22:57:02

Lycka till i Guldfinalen!

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 2 feb tävlar Speedy Foxy Vicane i Gudlfinalen på Åby - Vi håller tummarna!

2019-01-30 15:31:23

Travgala för travåret 2018

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 23 februari kl 18 på Jönköpings Golfrestaurang, Kättilstorp, Jönköping - Välkommen!

2019-01-27 10:23:21

Grattis guldhästen Speedy Foxy Vicane!

VAGGERYDSTRAVET David Källgrens fina sto fortsätter att imponera! Seger i Gulddivisionen i går på Kalmar - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Axevalla 25:e februari 2019
Lopp 7 Ekebo Caf (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 8 Day Composite (4)
Stefan Söderkvist (Jan Hellstedt)
Jägersro 26:e februari 2019
Lopp 3 Eaja Composite (4)
Marc Elias (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Ready K.K.Hall (3)
Markus Waldmüller (Jan Hellstedt)
Solvalla 27:e februari 2019
Lopp 5 Linda Sånna (3)
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Resultat
Kalmar 22:e februari 2019
Lopp 1 Carlossatisfaction, 3:a
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Moons Blåljus, 2:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Calvados Akema, 3:a
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Golden Kick Back, oplac.
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune, 3:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Kirby Sånna, 1:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Yoda Brick
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 7 Kiara Sånna, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Love for Life, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 9 Conway Streamline, oplac.
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Åby 22:e februari 2019
Lopp 3 Jaffa Maxim, 6:a
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Solvalla 19:e februari 2019
Lopp 6 Linda Sånna, d
Torbjörn Jansson (Jan Hellstedt)
Halmstad 18:e februari 2019
Lopp 1 Sister Stephanie, d
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 1 Darius Dante
Stefan Persson (Erland Sjöö)
Lopp 2 Lyssum, 5:a
Anton Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Chip Dream, 1:a
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Quitebeauty, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Crispi's Memory, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 10 Moon's Oki Doki, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se