Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

LÅNGTUR i SÄVRARP

- 8-9 juli 2017

PONNYTRAV - 2017-06-12 22:27

Boende och mat i Rydaholms scoutkårs stuga

Hästarna får bo hos Annette och Bo Eriksson endast ett par hundra meter ifrån scoutstugan

- det finns stolpar och tråd på plats, så hjälps vi åt att göra rasthagar. Det finns även i viss mån möjlighet till stallplats (ta isf med spån)

 

Vi kör en längre tur tillsammans i de fina sävrarpsskogarna med paus för fika

- Det finns även tid för lek, bad och på kvällen grillar vi gott

 

Ta med luftmadrass och sovsaker och foder till din häst

 

JVP står för mat och boendekostnader under dessa två dagar

 - Inte medlem? kika in under fliken "klubben" och betala medlemsavgiften :)  

 

Glöm inte kläder efter väder ett glatt humör!!

 

För att kunna beräkna maten vill vi ha er anmälan senast 1 juli till Helen Hård helen86_@hitmail.com eller 070-3912985

 

Dela artikeln:
2018-07-19 16:08:07

Breddloppsdag på onsdag 25 juli

VAGGERYDSTRAVET Välkommen på eftermiddagstrav på onsdagen 25 juli - Första start kl 15.00!

2018-07-16

Solig söndag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET I stekande sol och utan ett moln på himlen -  hästar och kuskar bjöd på trevligt trav! 

2018-07-09 21:00:00

Eftermiddagstrav på söndag 15 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 14:00 - Välkomna!

2018-07-09 20:24:00

Lite info om rutiner

VAGGERYDSTRAVET Angående boxar, träningstider, tävlingar och boxrengörning

2018-07-01

Dubbelseger i Dubbelkampen!

VAGGERYDSTRAVET Tova Bengtsson var totalt överlägsen i Dubbelkampen, segrade i både sulkyloppet och i montéloppet - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Onsdag 25:e Juli
Första start: 15:00
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Mantorp 23:e juli 2018
Lopp 1 Wandel Saar (1)
Lars Erixon (Anders Berglund)
Lopp 1 Carlossatisfaction (6)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Jaffa Maxim (1)
Lars Erixon (Anders Berglund)
Lopp 3 Limus Effi (9)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 6 Symphonic Lincoln (4)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Åby 23:e juli 2018
Lopp 1 Baja Rosa Akema (10)
Peter Untersteiner (Johnny Hjelmrin)
Lopp 3 Rydens Limoncello (8)
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Vaggeryd 25:e juli 2018
Lopp 1 Wiss Very Nice (3)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 2 Jardin (3)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Ekebo Easy (10)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 3 Woop'sididitagain (4)
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 3 Francks Gidjon (5)
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 3 Okobaloz (8)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 3 Speedy Jay Vicane (9)
David Källgren (David Källgren)
Lopp 4 Crispi's Memory (11)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Yoda Brick (4)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 National Day (5)
Henrik Johansson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 4 Quantum Tic Tac (10)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 5 Conrads Gerd (3)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 8 Chip Dream (1)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Minttu Akema (4)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Sasea (9)
David Källgren (Lars O Abrahamsson)
Lopp 9 Käck Mi (1)
David Källgren (Helen Midler)
Lindesberg 26:e juli 2018
Lopp 4 Carrotlover (12)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Prestige V.G. (3)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 7 Herakles (6)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Resultat
Axevalla 21:e juli 2018
Lopp 2 Joy for Us, d
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 10 Whisky Akema, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 20:e juli 2018
Lopp 1 Eaja Composite, 5:a
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Karlshamn 19:e juli 2018
Lopp 6 Chip Dream, 6:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Turbolenna, 1:a
Catrin Fajersson (Ann Bolin Andersson)
Visby 19:e juli 2018
Lopp 4 Lindsey Sånna, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Clay Composite, 3:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Eskilstuna 18:e juli 2018
Lopp 5 Kiara Sånna, 4:a
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Picasso Tilly, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Karlshamn 18:e juli 2018
Lopp 4 Go de Luxe, 5:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Moon's Oki Doki, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Golden Kick Back, d
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Jägersro 17:e juli 2018
Lopp 10 Teton York, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lindesberg 17:e juli 2018
Lopp 1 Prestige V.G., oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Västerbo Quadriga, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Mantorp 16:e juli 2018
Lopp 1 Cash Alo, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Minttu Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 7 Ceylon Dream, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 12 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se