Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Ponnytrav 31 augusti 2019

PONNYTRAV - 2019-08-26 15:15

Dags igen för en heldag med ponnytrav, välkommen! - Första start 12:00

Många anmälda även denna tävlingsdag - alla lopp gick ut och vi fick också dela ett lopp!

Vi hoppas det fina vädret håller i sig till lördag - då får vi en kanondag på Vaggeryd.

Boxönskemål mailas till info@vaggerydstravet.se senast onsdag. 

Många anmälda ponnys innebär att vi inte kan erbjuda några extraboxar. Vi vill också gärna veta om du som startar flera hästar ändå inte behöver en egen box till alla. Eller om du startar i kvalet eller de första loppen och tänker åka hem direkt får du gärna meddela det också.

Välkomna!

Startlista»

 

Tidsschema

(vi rullar alla loppen med 20 minuters mellanrum)

11:40 Kval

12:00 lopp 1

12:20 lopp 2

12:40 lopp 3

13:00 lopp 4

13:20 lopp 5

13:40 lopp 6

14:00 lopp 7

14:20 lopp 8

14:40 lopp 9

15:00 lopp 10

15:20 lopp 11

15.40 lopp 12

16:00 lopp 13

16:20 lopp 14

16:40 lopp 15

 

 

 

Dela artikeln:
2020-03-27 11:07:51

Lycka till i finalen!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything startar på Solvalla 28 mars i klass II-finalen! -Lycka till!

2020-03-20 10:11:20

Utbildningslopp och provlopp på söndag 22 mars

VAGGERYDSTRAVET Start kl 11 med utbildningslopp

2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

2020-03-13 15:13:39

Coronainformation

VAGGERYDSTRAVET För närvarande körs alla travtävlingar i Sverige med stängda publikplatser - vi vet i dagsläget inte vad som gäller den 18 april när Vaggeryd kör sin första tävlingsdag

2020-03-13 15:11:59

Lycka till på Halmstad 14 mars

VAGGERYDSTRAVET Olga Utca och Gullabo Däckbling!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US) (12)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA (2)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE (3)
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Mantorp 30:e mars 2020
Lopp 1 DON'T BE SO SHY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 1 MANGO BRODDA (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 MADURAI (4)
Melberg Nicole (Florin Mikael)
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (11)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 8 DARIUS DANTE (11)
Eriksson Kim (Sjöö Erland)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 THAT'S IT (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EYE IN THE SKY (1)
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA (12)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT (8)
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M. (8)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Resultat
Kalmar 28:e mars 2020
Lopp 3 TETON GAME OF WAR, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C., 3:a
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 28:e mars 2020
Lopp 6 KING OF EVERYTHING, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 25:e mars 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, 5:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LEE SÅNNA, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e mars 2020
Lopp 4 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 24:e mars 2020
Lopp 3 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e mars 2020
Lopp 9 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Halmstad 23:e mars 2020
Lopp 10 TURBOLENNA, 6:a
Ekberg William (Bolin Andersson Ann)
Färjestad 22:e mars 2020
Lopp 8 OLGA UTCA, oplac.
Brodin Sara (Brodin Sara)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se