Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat ponnys klubbtävling

PONNYTRAV - 2019-09-29 17:00

Grattis alla duktiga deltagare!

RESULTAT

Uppvärming

1 Adele - Olivia Johansson

2 Ronja Stack - Hanna Larsson

 

B-ponny

1 Miicas Wem - Hilda Eskilsson

2 Rosenholms Molly - Ellen Svensson

3 Karismas Lilla Axel - Julia Almsgård

4 Prima Vera - Emely Alfredsson

str Ligist H.T. - Ida Hellberg

 

A-ponny

1 Mac Millan - William Liljegren

2 Ronja Stack - Emely Alfredsson

3 Unik - Hilda Eskilsson

4 Adele - Ester Hägg

 

B-ponny Gubb- och Gumlopp

1 Miicas Wem - Åsa Elofsson

2 Prima Vera - Matilda Petersson

3 Karismas Lilla Axel - Marie Lindval

4 Toscana K.L. - Malin Eskilsson

5 Kålmans Papaya - Johan Svensson

 

A-ponny Gubb- och Gumlopp

1 Mac Millan - Julia Almsgård

2 Adele - Åsa Elofsson

3 Ronja Stack - Matilda Petersson

4 Unik - Malin Eskilsson

 

--------------------------------------------------------

 

Startlista

10:30 Uppvärming Ljusblå

1 Ronja Stack - Hanna Larsson 1140m

2 Adele - Olivia Johansson 1140m

 

10:45 B-ponny Gul

1 Miicas Wem - Hilda Eskilsson 1640m

2 Rosenholms Molly - Ellen Svensson 1920m

3 Prima Vera - Emely Alfredsson 2040m

4 Ligist H.T. - Ida Hellberg 2080m

5 Karismas Lilla Axel - Julia Almsgård 2160m

 

11:00 Storhäst lopp 1 Blå

 

11:30 A-ponny Röd

1 Ronja Stack - Emely Alfredsson 1140m

2 Unik - Hilda Eskilsson 1160m

3 Mac Millan - William Liljegren 1240m

4 Adele - Ester Hägg 1240m

 

11:45 Storhäst lopp 2 Grön

 

12:00 B-ponny Gumlopp Vit

1 Toscana K.L. - Malin Eskilsson 1640m

2 Miicas Wem - Åsa Elofsson 1700m

3 Kålmans Papaya - Johan Svensson 1860m

4 Prima Vera - Matilda Petersson 2000m

5 Karismas Lilla Axel - Marie Lindvall 2060m

 

12:30 Stohäst lopp 3 Svart

12:45 A-ponny Gumlopp Ljusbrun

1 Ronja Stack - Matilda Petersson 1140m

2 Unik - Malin Eskilsson 1160m

3 Mac Millan - Julia Almsgård 1240m

4 Adele - Åsa Elofsson 1240m

 

Dela artikeln:
2020-08-12 15:03:20

Lunchtrav på tisdag 18 aug

VAGGERYDSTRAVET Med bland annat Gösta Asplunds Minne, första start kl 12:20 - Obs! Ingen publik

2020-08-02 17:49:46

Höstterminen i Travskolan

TRAVSKOLAN Alla kurser startar vecka 35 - anmäl dig på nya hemsidan!

2020-08-02 14:06:11

Resultat söndagens trav

VAGGERYDSTRAVET Peter Arnqvist, körde en segrare och tränade en annan idag - Grattis!

2020-07-28 15:56:14

Tävlingar på söndag 2 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 13:45 - Tyvärr utan publik

2020-07-27 10:25:20

Resultat från ponnytravet 25 juli

PONNYTRAV Härligt att få välkomna ponnytravarna och kuskarna igen! 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT (2)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA (14)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI (4)
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Halmstad 15:e augusti 2020
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA (3)
Boel Sören (Hjelmrin Johnny)
Tingsryd 16:e augusti 2020
Lopp 2 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 UFO JET (IT) (10)
Johansson Henrik (Källgren David)
Eskilstuna 17:e augusti 2020
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 18:e augusti 2020
Lopp 4 WORTH A LOT (12)
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Vaggeryd 18:e augusti 2020
Lopp 2 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 3 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 POINTBOY (10)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 6 JARREAU BOKO (6)
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 6 SIMSON SAAR (12)
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 7 FINGERSPRINT (2)
Johansson Gustav (Berg Björn)
Lopp 7 QUANTUM TIC TAC (8)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 7 OKOBALOZ (10)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 FRANCKS GIDJON (12)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 VIVALDI (1)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 8 LISTAS ICE GLIDE (2)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK (4)
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 COCKTAIL ABB (8)
Jepson Carl Johan (Källgren David)
Lopp 8 WISS VERY NICE (12)
Landén Stefan (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US) (13)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 VÄSTERBO QUADRIGA (1)
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 13 QUANTUM TANQUERAY (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GIGABYTE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 SPEEDY CASH VICANE (4)
Andersson Mikael J (Källgren David)
Lopp 14 MARY ASH (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Resultat
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 5:a
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA, 1:a
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 5 WISS ZORNITA, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 CARROTLOVER, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LYSSUM, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 M.T.REGINA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 TETON CANDELIA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON YANKEE, oplac.
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 1:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE, 2:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI, 6:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME, 3:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 WISS ZORNITA, oplac.
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, 8:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 OKOBALOZ, oplac.
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 10 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se