Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Välkommen på ponnytrav på söndag 13 maj!

PONNYTRAV - 2018-05-08 13:17

Heldag för ponnytravarna - Första start kl 12:00

Tävlingsinfo

 

Dagens tider 13 maj 2018

Vi kör loppen med 20 minuter mellan varje start. Samling till defilering 5 minuter före aktuellt lopp.

Det innebär att hålltiderna för söndagens tävlingar är:

Lopp 1 kl 12.00

Lopp 2 kl 12.20

Lopp 3 kl 12.40

Lopp 4 kl 13.00

10 min extra uppehåll mellan lopp 4 och 5

Lopp 5 kl 13.30

Lopp 6 kl 13.50

Lopp 7 kl 14.10

Lopp 8 kl 14.30

10 min extra uppehåll mellan lopp 8 och lopp 9

Lopp 9 kl 15.00

Lopp 10 kl 15.20

Lopp 11 kl 15.40

Lopp 12 kl 16.00

Lopp 13 kl 16:20

Tävlingarna avslutas

 

Startlista»

 

Skicka boxönskemål till info@vaggerydstravet.se

Dela artikeln:
2018-07-19 16:08:07

Breddloppsdag på onsdag 25 juli

VAGGERYDSTRAVET Välkommen på eftermiddagstrav på onsdagen 25 juli - Första start kl 15.00!

2018-07-16

Solig söndag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET I stekande sol och utan ett moln på himlen -  hästar och kuskar bjöd på trevligt trav! 

2018-07-09 21:00:00

Eftermiddagstrav på söndag 15 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 14:00 - Välkomna!

2018-07-09 20:24:00

Lite info om rutiner

VAGGERYDSTRAVET Angående boxar, träningstider, tävlingar och boxrengörning

2018-07-01

Dubbelseger i Dubbelkampen!

VAGGERYDSTRAVET Tova Bengtsson var totalt överlägsen i Dubbelkampen, segrade i både sulkyloppet och i montéloppet - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Onsdag 25:e Juli
Första start: 15:00
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Mantorp 23:e juli 2018
Lopp 1 Wandel Saar (1)
Lars Erixon (Anders Berglund)
Lopp 1 Carlossatisfaction (6)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Jaffa Maxim (1)
Lars Erixon (Anders Berglund)
Lopp 3 Limus Effi (9)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 6 Symphonic Lincoln (4)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Åby 23:e juli 2018
Lopp 1 Baja Rosa Akema (10)
Peter Untersteiner (Johnny Hjelmrin)
Lopp 3 Rydens Limoncello (8)
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Vaggeryd 25:e juli 2018
Lopp 1 Wiss Very Nice (3)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 2 Jardin (3)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Ekebo Easy (10)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 3 Woop'sididitagain (4)
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 3 Francks Gidjon (5)
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 3 Okobaloz (8)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 3 Speedy Jay Vicane (9)
David Källgren (David Källgren)
Lopp 4 Crispi's Memory (11)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Yoda Brick (4)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 National Day (5)
Henrik Johansson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 4 Quantum Tic Tac (10)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 5 Conrads Gerd (3)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 8 Chip Dream (1)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Minttu Akema (4)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Sasea (9)
David Källgren (Lars O Abrahamsson)
Lopp 9 Käck Mi (1)
David Källgren (Helen Midler)
Lindesberg 26:e juli 2018
Lopp 4 Carrotlover (12)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Prestige V.G. (3)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 7 Herakles (6)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Resultat
Axevalla 21:e juli 2018
Lopp 2 Joy for Us, d
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 10 Whisky Akema, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 20:e juli 2018
Lopp 1 Eaja Composite, 5:a
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Karlshamn 19:e juli 2018
Lopp 6 Chip Dream, 6:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Turbolenna, 1:a
Catrin Fajersson (Ann Bolin Andersson)
Visby 19:e juli 2018
Lopp 4 Lindsey Sånna, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Clay Composite, 3:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Eskilstuna 18:e juli 2018
Lopp 5 Kiara Sånna, 4:a
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Picasso Tilly, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Karlshamn 18:e juli 2018
Lopp 4 Go de Luxe, 5:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Moon's Oki Doki, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Golden Kick Back, d
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Jägersro 17:e juli 2018
Lopp 10 Teton York, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lindesberg 17:e juli 2018
Lopp 1 Prestige V.G., oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Västerbo Quadriga, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Mantorp 16:e juli 2018
Lopp 1 Cash Alo, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Minttu Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 7 Ceylon Dream, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 12 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se