Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Välkommen på ponnytrav på lördag 25 augusti!

PONNYTRAV - 2018-08-20 17:49

Heldag för ponnytravarna - Första start kl 12:00

Tävlingsinfo

 

Dagens tider 25 augusti 2018

Vi kör loppen med 20 minuter mellan varje start. Samling till defilering 5 minuter före aktuellt lopp.

Det innebär att hålltiderna för söndagens tävlingar är:

Kvalen går före tävlingarna kl 11:40. Obs! Båda kvalen går samtidigt men från olika distans, (1140 för A-ponny och 1640 för B-ponny)

Lopp 1 kl 12.00

Lopp 2 kl 12.20

Lopp 3 kl 12.40

Lopp 4 kl 13.00

10 min extra uppehåll mellan lopp 4 och 5

Lopp 5 kl 13.30

Lopp 6 kl 13.50

Lopp 7 kl 14.10

Lopp 8 kl 14.30

10 min extra uppehåll mellan lopp 8 och lopp 9

Lopp 9 kl 15.00

Lopp 10 kl 15.20

Lopp 11 kl 15.40

Lopp 12 kl 16.00

Lopp 13 kl 16:20

Lopp 14 kl 16:40

Tävlingarna avslutas

 

Startlista»

 

Skicka boxönskemål till info@vaggerydstravet.se eller sms till Maria 0730-580685

Dela artikeln:
2019-07-12 14:20:42

Två hemmasegrar under torsdagens lunch

VAGGERYDSTRAVET Peter Johansson med Bravo Santana och Henrik Johansson med Felix V.M.

2019-07-05 17:38:56

Lunchtrav på torsdag 11 juli

VAGGERYDSTRAVET Passa på att spendera några timmar på Travbanan - Första start kl 12:20 - Välkommen!

2019-07-04 14:24:47

Lycka till idag på Halmstad!

VAGGERYDSTRAVET Jan Hellstedts Linda Sånna startar i dag, torsdag, på Halmstad, Kim Eriksson kör - Lycka till!

2019-06-30 12:52:59

Tova Bengtsson, årets vinnare av Dubbelkampen!

VAGGERYDSTRAVET Tova tog hem Dubbelkampen för andra gången, Josefine Ivehag och Jessica Flodin blev tvåa och trea - Grattis!

2019-06-24 19:47:56

En helkväll på Vaggerydstravet!

VAGGERYDSTRAVET Lördagen 29 juni bjuder vi på levande musik av Annielle! Hoppborg och ponnyridning för barnen - och så Dubbelkampen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
Hemmahästar
till start
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN (3)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 3 NATOSI GOJ (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE (10)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Jägersro 16:e juli 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA (6)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 7 OLGA UTCA (7)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 KIARA SÅNNA (9)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Karlshamn 17:e juli 2019
Lopp 1 OVERLORD (3)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 2 TURBOLENNA (7)
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 3 DRAFT ONE (10)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 CALVADOS AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Karlshamn 18:e juli 2019
Lopp 2 MARTA EASY (7)
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Lopp 3 NIVEAU (11)
Ginman Oscar (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY (12)
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DARIUS DANTE (4)
Ginman Oscar (Sjöö Erland)
Axevalla 19:e juli 2019
Lopp 3 EAJA COMPOSITE (11)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 ASTERIX HORNLINE (2)
Kontio Jorma (Johansson Peter)
Lopp 13 KING OF EVERYTHING (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 20:e juli 2019
Lopp 10 KING SIR KIR (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 21:e juli 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (3)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Resultat
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 NATOSI GOJ, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE, 5:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 14:e juli 2019
Lopp 7 CARROTLOVER, 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 12:e juli 2019
Lopp 1 TETON YORK, 5:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 15 MOONS LILLE OLLE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Vaggeryd 11:e juli 2019
Lopp 1 JOY FOR US, d
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 1 RYDENS LIMONCELLO, oplac.
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 1 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 2 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 2 FELLINI BOKO, oplac.
Ingves Peter (Svensson Lennart)
Lopp 2 LEE SÅNNA, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 WHISKY AKEMA, 2:a
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 6 KIZUNGUZUNGU, oplac.
Johansson Henrik (Hjelmrin Johnny)
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 CHEAP THRILLS, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 DOLPH COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 7 HULTS INGELA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 DABKAS RAINBOWDASH, 3:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 DANCE STREAMLINE, oplac.
Söderkvist Stefan (Svensson Claes)
Lopp 8 MINT SÅNNA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 CASH ALO, 4:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 FELIX V.M., 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 JAFFA MAXIM, 7:a
Söderkvist Stefan (Berglund Anders)
Lopp 13 MAGGIESAARI, oplac.
Larsen Henriette (Berglund Anders)
Lopp 13 MOONS U.BOLT, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 CONQUER RAIN, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Kalmar 9:e juli 2019
Lopp 1 GO DE LUXE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 TURBOLENNA, 3:a
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 9 STARO JUVENTUS, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GOGENTLE, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Solvalla 9:e juli 2019
Lopp 9 KING SIR KIR, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Eskilstuna 8:e juli 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 7:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se