Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Vårläger!

PONNYTRAV - 2018-03-31

Jönköping-Vaggeryds Ponnytravklubb bjuder in alla medlemmar  och alla elever i travskolan till vårläger 13-15 april!

Drop in fr.o.m kl. 17.00 fredag den 13 april och lägret avslutas med lunch söndag den 15 april

Alla är välkomna med eller utan häst

Lägret kommer erbjuda några riktigt trevliga dagar med

- Pyssel, med och utan häst

- Körning och ridning

- lekar, filmkväll

och massor av annat skoj!

God mat o fika!!

Vi sover i stallcaféet, medtag sovsäck o liggunderlag.

Ponnyerna stallar vi upp i boxar på travet, ta med mat till din häst

Pris för hela lägret inkl. all mat och stallplats är 450:- ev.överskott går direkt tillbaka till klubbkassan

Anmälan och ev frågor kontakta Carina S Johansson, CarinaLBJohansson@outlook.com eller 072-5000263

Betala in lägeravgiften på bg 481-2467 senast torsdag 12 april

Sista anmälningsdag är 5 april

Glöm inte anmäla eventuella allergier eller specialkost

Denna helg är det samtidigt körläger med Camilla Jajja Hecht och du kan boka in en eller flera körlektioner med henne

HOPPAS VI SES!!!

Dela artikeln:
2019-04-23 17:56:19

Söndagstrav med spel till GS75!

VAGGERYDSTRAVET På söndag 28 april kör vi trav igen - denna gång erbjuder ATG spel till GS75, chans till 15 miljoner för en ensam vinnare - Första start 13:45!

2019-04-20 07:50:05

Dags igen för Speedy Foxy Vicane!

VAGGERYDSTRAVET Söndag 21 april tävlar Speddy Foxy Vicane på Romme - Lycka till!

2019-04-14 11:47:07

Inför nästa vecka och påskhelgen

VAGGERYDSTRAVET Läs om vad som gäller om boxarna, öppettider och anmälan till provloppet

2019-04-13 19:37:18

Kylig start på årets tävlingar!

VAGGERYDSTRAVET Men två hemmasegrar värmde - Grattis till Asterix Hornline och Conway Streamline!

2019-04-08 17:20:23

Säsongsstart lördag 13 april

VAGGERYDSTRAVET Vi inleder säsongen med en breddloppsdag - första start kl 11:10 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 13:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Jägersro 24:e april 2019
Lopp 8 KIARA SÅNNA (1)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WORTH A LOT (4)
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Åby 25:e april 2019
Lopp 10 QUITEBEAUTY (3)
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Kalmar 26:e april 2019
Lopp 1 PARFYM ALO (7)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 M.B.S.PRETTY GIRL (3)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 3 PICASSO TILLY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (4)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Vaggeryd 28:e april 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT) (7)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO (3)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 2 CARLOSSATISFACTION (3)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 5 NEO SÅNNA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 5 OVERLORD (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 EKEBO CAF (8)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 5 PELL INN (11)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 6 RYDENS LIMONCELLO (3)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 6 JOY FOR US (4)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CHIP DREAM (8)
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Lopp 10 OLGA UTCA (4)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Mantorp 29:e april 2019
Lopp 2 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 2 HERAKLES (5)
Wallin Joakim (Svensson Lennart)
Lopp 2 CRISPI'S MEMORY (10)
Karlstedt Ralf (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (1)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 9 HULTS INGELA (1)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 10 GOLDEN GUARD (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Resultat
Axevalla 23:e april 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 QUANTUM TIC TAC, 8:a
Törnberg Ann-Charlotte (Svensson Lennart)
Lopp 5 AOWA L.G., 5:a
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Solvalla 23:e april 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LINDA SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Halmstad 22:e april 2019
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 2:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Romme 21:e april 2019
Lopp 7 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Solvalla 17:e april 2019
Lopp 1 FAJM COMPOSITE, 6:a
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE, 3:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Åby 17:e april 2019
Lopp 6 HERAKLES, d
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 XANTHIS COKTAIL, 6:a
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se