Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Ponnykuskar på tävlingsbanan 2016

»

Kusk Häst Placering Länk till ST
Kalmar 13 november Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 6:a *
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 1:a
Elin Lundahl* (Kr) Hälge II oplac.
Elin Lundahl* (Kr) Hälge II d
Örebro 13 november Resultat»
Jesper Ljungeskog*(Mp) Kryddgården Muskot 1:a
Åby 6 november Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 2:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 4:a
Hilda Eskilsson Boss 3:a
Hilda Eskilsson Boss 3:a
Solvalla 5 november Resultat»
Jesper Ljungeskog*(Mp) Prizma d
Jesper Ljungeskog*(Mp) Prizma d
Jesper Ljungeskog*(Mp) Kryddgården Muskot 1:a
Halmstad 30 oktober Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 5:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 2:a *
Ida Forsberg Emmeros Elliot 6:a
Hilda Eskilsson Boss 5:a
Hilda Eskilsson Boss oplac. *
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 6:a *
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 8:a
Ellen Svensson My Sweet Love 7:a
Ellen Svensson My Sweet Love 2:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a
Jägersro 23 oktober Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen oplac
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 2:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot 3:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot 2:a *
Kalmar 16 oktober Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 3:a *
Hilda Eskilsson Boss oplac
Hilda Eskilsson Boss oplac
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 2:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a
Jesper Ljungeskog Lyrics Princess oplac
Jesper Ljungeskog Prizma 5:a
Jesper Ljungeskog Prizma 7:a
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen 6:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 1:a *
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II d.
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 1:a
Ellen Svensson Lillen 5:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 5:a
Josefine Karlsson Fazit oplac.
Isabelle Källgren *(Mp) Sävrarps Lycka d.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 6:a
Färjestad 8 oktober Resultat»
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac. *
Axevalla 2 oktober Resultat»
Matilda Petersson Prima Vera oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 1:a *
Eskilstuna 2 oktober Resultat»
Isabelle Källgren *(Mp) Sävrarps Lycka oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 2:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 3:a
Moa Andersson Vikas Rebella 6:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a
Jägersro 1 oktober Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 2:a
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen d
Halmstad 18 september Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Lillen d
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a
Josefine Karlsson Tejas Mon Ami 3:a
Hilda Eskilsson Boss 1:a *
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop d
Elin Lundahl* (Kr) Hälge II d
Ida Hellberg Pepino II oplac
Ida Hellberg Pepino II oplac *
Julia Almsgård Emmeros Hedda d
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas 1:a
Ida Forsberg Emmeros Legolas oplac.
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen d
Emma Hellberg Ligist H.T. 5:a
Östanåkra 11 september  Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ellen Svensson Lillen oplac.
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen 3:a
Ida Hellberg Pepino II oplac
Ida Hellberg (staketkusklopp) Pepino II 2:a
Emma Hellberg Ligist H.T. oplac
Emma Hellberg (staketkusklopp) Ligist H.T. d
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac.
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac.
Elin Lundahl* (Kr) Hälge II oplac.
Josefine Karlsson Tejas Mon Ami 1:a
Jägersro 4 september Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella 6:a *
Vaggeryd 28 augusti Resultat»
Hilda Eskilsson Casper II (kval) str
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 6:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee d
Ellen Svensson My Sweet Love 5:a
Ellen Svensson Lillen oplac.
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac. *
Isabelle Källgren *(Mp) Sävrarps Lycka oplac.
Julia Almsgård Emmeros Hedda oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria oplac.
Julia Almsgård Emmeros Legolas 4:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot 3:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot 4:a
Ida Forsberg Emmeros Legolas oplac.
Linn Sturesson Johansson  Pepino II oplac.
Linn Sturesson Johansson  Pepino II oplac.
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen 2:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II oplac.
Matilda Petersson Prima Vera oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 4:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Josefine Karlsson Fazit 4:a
Elin Lundahl* (Kr) Hälge II oplac.
Mantorp 21 augusti Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac
Hilda Eskilsson Dalton oplac.
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac.
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac. *
Isabelle Källgren *(Mp) Sävrarps Lycka d
Moa Andersson Sävrarps Lycka d
Jägersro 20 augusti Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Moa Andersson Vikas Rebella 3:a *
Visby 14 augusti Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen d
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 6:a
Malin Johansson Gottelina 2:a
Åby 13 augusti Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Visby 12 augusti Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 7:a *
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 4:a
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen 5:a
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen oplac.
Östanåkra 7 augusti Resultat»
Anna Stark Sävrarps Bonanza 7:a
Anna Stark Sävrarps Bonanza 6:a
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Boss d
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop d
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 4:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac.
Emma Hellberg Ligist H.T. d
Emma Hellberg Ligist H.T. d
Ida Hellberg Pepino II 2:a *
Ida Hellberg Pepino II 3:a
Åby 6 augusti Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Moa Andersson Vikas Rebella 2:a *
Halmstad 31 juli Resultat»
Hilda Eskilsson Boss 3:a
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a
Ida Hellberg Ligist H.T. 2:a *
Ida Hellberg Ligist H.T. 4:a
Malin Johansson Gottelina d
Matilda Petersson Prima Vera oplac.
Matilda Petersson Prima Vera oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot d
Ida Forsberg Emmeros Elliot 6:a
Halmstad 29 juli Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 4:a
Axevalla 24 juli Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Kalmar 24 juli Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella 1:a *
Moa Andersson Granös Tusensköna str
Hilda Eskilsson Boss 8:a *
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 7:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 3:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 6:a *
Kalmar 22 juli Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria oplac
Axevalla 22 juli Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a *
Eskilstuna 20 juli Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna oplac.
Vaggeryd 16 juli Resultat»
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Boss d
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 7:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot 5:a
Ida Forsberg Emmeros Emma oplac.
Julia Almsgård Emmeros Hedda 3:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda 5:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas oplac.
Julia Almsgård Emmeros Legolas 3:a
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac.
Ida Hellberg Ligist H.T. 3:a
Linn Sturesson Johansson  Pepino II oplac.
Matilda Petersson Prima Vera oplac.
Tomelilla 10 juli Resultat»
Ida Hellberg Ligist H.T. d
Ida Hellberg Pepino II 4:a
Emma Hellberg Pepino II 3:a
Emma Hellberg Ligist H.T. 1:a *
Josefine Karlsson Julius C. 3:a
Malin Johansson Gottelina 3:a
Tomelilla 8 juli Resultat»
Emma Hellberg Ligist H.T. 3:a
Ida Hellberg Pepino II 4:a
Halmstad 7 juli Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella oplac.
Tingsryd 3 juli Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 2:a *
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen oplac *
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen oplac.
Ida Hellberg Ligist H.T. 6:a *
Ellen Svensson My Sweet Love 3:a *
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a *
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 3:a *
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac.
Elin Lundahl Hälge II oplac.
Östersund 2 juli Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella 1:a *
Moa Andersson Granös Tusensköna 4:a *
Julia Almsgård Emmeros Gloria oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 2:a *
Wången 30 juni Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplc.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria oplac.
Moa Andersson Vikas Rebella 2:a *
Moa Andersson Granös Tusensköna 1:a *
Vaggeryd 23 juni Resultat»
Matilda Petersson Prima Vera gdk
Ida Hellberg Dalton (kval) gdk
Jägersro 19 juni Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella d
Moa Andersson Vikas Rebella str
Halmstad 18 juni Resultat»
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 3:a
Sara Hagelberg*(Kr) Ellen 2:a *
Eskilstuna 12 juni Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella d
Östanåkra 11 juni Resultat»
Ellen Svensson Lillen 2:a
Ellen Svensson My Sweet Love 4:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 2:a
Isabelle Källgren *(Mp) Sävrarps Lycka d
Josefine Karlsson Julius C. 1:a
Eskilstuna 10 juni Resultat»
Moa Andersson Vikas Rebella 1:a *
Moa Andersson Granös Tusensköna 1:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a *
Kalmar 6 juni Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna d
Hilda Eskilsson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Julia Almsgård Emmeros Hedda d
Axevalla 5 juni Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a *
Halmstad 5 juni Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop d
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 4:a
Hilda Eskilsson Boss oplac
Hilda Eskilsson Boss d
Ellen Svensson Lillen d
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 1:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 6:a *
Ida Forsberg Emmeros Elliot 7:a
Josefine Karlsson Tejas Mon Ami 5:a
Kalmar 22 maj Resultat»
Hilda Eskilsson Boss oplac *
Hilda Eskilsson Boss 5:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 4:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ellen Svensson Lillen oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac *
Ida Forsberg Emmeros Elliot 6:a
Ida Forsberg Emmeros Legolas 2:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda oplac
Julia Almsgård Emmeros Hedda oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas oplac.
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 3:a *
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 5:a
Malin Johansson Gottelina 2:a
Vaggeryd 8 maj Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love 2:a
Hilda Eskilsson Sörbyskogens Jerry Lee 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Mantorp 7 maj Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 1:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 1:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a
Axevalla 5 maj Resultat»
Hilda Eskilsson Boss oplac. *
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop d
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a *
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Färjestad 1 maj Resultat»
Ida Forsberg Emmeros Elliot 2:a *
Kalmar 24 april Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love 2:a *
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 3:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 2:a
Sara Hagelberg*(Kr) Opal II 2:a
Sara Hagelberg*(Kr) Skullagårds Ruth oplac.
Ida Forsberg Emmeros Elliot 4:a *
Åby 17 april Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love 4:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 2:a
Hilda Eskilsson Allgunnen Bepop 3:a
Hilda Eskilsson Boss str
Åby 2 april Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 3:a

*) Har licens på annan bana men är medlem i Jönköping-Vaggeryds Ponnytravare

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (4)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (10)
Ginman Marina (Knutsson Kent)
Lopp 8 MOONS U.BOLT (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Mantorp 1:a mars 2020
Lopp 5 EYE IN THE SKY (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 GOLDEN BOWL (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 DON'T BE SO SHY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 2:e mars 2020
Lopp 2 SISTER STEPHANIE (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 STARO JUVENTUS (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FELLINI BOKO (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 3:e mars 2020
Lopp 3 ELLAMI PRIDE (13)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 6 HERAKLES (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (14)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Solvalla 4:e mars 2020
Lopp 2 TETON SPECIALITY (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 FAJM COMPOSITE (10)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 TETON SPECIAL GIFT (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 5:e mars 2020
Lopp 3 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Resultat
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M., 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US), oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA, 8:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se