Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Årsmöte i JVP

PONNYTRAV - 2018-02-04

Årsmöte, val, motioner och trevlig samvaro med lite god mat stod på programmet idag när JVP hade årsmöte

Vi tackade Helen Hård för hennes arbete i styrelsen och valde in  Marie Lindvall som ny ledamot. I övrigt sitter alla kvar så styrelsen ser nu ut så här:

Malin Eskilsson, ordförande

Carina Johansson, vice ordförande

Sofia Svensson, sekreterare

Maria Stark, kassör

Marie Lindvall, ledamot

Sandra Karlsson,  suppleant

Stefan Forsberg, suppleant

Dela artikeln:
2019-02-07 14:27:53

Inbjudan Klubbläger

PONNYTRAV Nu börjar aktivitetslistan 2019 fyllas på - Välkommen på medlemsläger 5-7 april!

2018-12-08 20:56:51

Höstmöte 2018

PONNYTRAV Idag höll Jönnköping-Vaggeryds Ponnytravare höstmöte som enligt tradition gick i julens tecken med risgrynsgröt och skinksmörgås.

2018-11-21 09:50:51

HÖSTMÖTE

PONNYTRAV Lördag 8 december 2018 kl 15.00

2018-09-23 17:27:09

Lilla Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Ett riktigt fint och spännade lopp blev det i år - Och det var Julia Jacobsson med Mormors Crepés som vann -Grattis

2018-09-10 10:19:50

Mini Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Kryddgården Muskot och Isabelle Källgren vann söndagens lopp för A-ponny och blev därmed Mini Smålandsmästare - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 22:e februari 2019
Lopp 1 Carlossatisfaction (12)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Moons Blåljus (5)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Calvados Akema (7)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Golden Kick Back (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Kirby Sånna (8)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Yoda Brick (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 7 Kiara Sånna (5)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Love for Life (2)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 9 Conway Streamline (5)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Åby 22:e februari 2019
Lopp 3 Jaffa Maxim (2)
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Axevalla 25:e februari 2019
Lopp 7 Ekebo Caf (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 8 Day Composite (4)
Stefan Söderkvist (Jan Hellstedt)
Jägersro 26:e februari 2019
Lopp 3 Eaja Composite (4)
Marc Elias (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Ready K.K.Hall (3)
Markus Waldmüller (Jan Hellstedt)
Resultat
Solvalla 19:e februari 2019
Lopp 6 Linda Sånna, d
Torbjörn Jansson (Jan Hellstedt)
Halmstad 18:e februari 2019
Lopp 1 Sister Stephanie, d
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 1 Darius Dante
Stefan Persson (Erland Sjöö)
Lopp 2 Lyssum, 5:a
Anton Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Chip Dream, 1:a
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Quitebeauty, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Crispi's Memory, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 10 Moon's Oki Doki, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Örebro 15:e februari 2019
Lopp 6 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Asterix Hornline, oplac.
Ulf Ohlsson (Peter Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se