Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat!

PONNYTRAV - 2018-06-09 19:02

Här kommer resultaten från klubbtävlingen - Tack alla som gjorde dagen till en toppdag!

Resultat

  Kat b grundlag 2:50  
1 Karismas Lilla Axel - Saga Hedberg 2.39
2 Kumlaby Lavendel -  Julia Almsgård 1.57
3 Lillen -  Ellen Svensson 2.06
4 Ligist H.T. -  Emma Hellberg 2.17
5 Tova K.L. - Hilda Eskilsson 2.47
6 Stjärnplans Meja - Josefine Karlsson 2.50
     
     
  Kat a grundlag 3:20  
1 My Sweet Love - Ellen Svensson 2.55
2 Ronja Stack -  William Liljegren 3.23
3 Boss - Emely Alfredsson 3.16
4 Lindåsens Nadja - Josefine Karlsson 3.17
5 Mac Millan -  Hilda Eskilsson 3.37
     
     
  Kat a gubb o gum grundlag 3.05  
1 Emmeros Elliot - Ida Forsberg 2.50
2 Sörbys. Jerry Lee - Johan Svensson 2.55
3 Boss - Malin Eskilsson 3.16
     
     
  Kat b gubb o gum grundlag 2,50  
1 Karismas Lilla Axel - David Troller 2.24
2 Pepino ll - Emma Hellberg 2.32
3 Stjärnplans Meja - Sandra Karlsson 2.49
4 Ligist H.T. -  Annika Hellberg 2.39
d Kålmans Papaya - Johan Svensson  
d Tova K.L. - Malin Eskilsson  
Dela artikeln:
2018-06-08 19:25:13

Klubbtävling 9 juni

PONNYTRAV Här är startlistorna - första start 11:00

2018-05-30 15:20:20

Klubbtävling 9 juni!

PONNYTRAV Välkommen till klubbtävling, grillning och femkamp!

2018-05-30 15:11:51

Inbjudan Gotlandsresa!

PONNYTRAV I år åker vi till Gotland igen med Ponnyklubben! Vi åker i samband med Visbys dubbeltrav 10 och 12 augusti -klubben står för boendet. 

2018-05-13

Resultat från ponnytravdagen

PONNYTRAV Hemmaseger i första loppet genom My Sweet Love och Ellen Svensson - Grattis!

2018-05-08 13:17:16

Välkommen på ponnytrav på söndag 13 maj!

PONNYTRAV Heldag för ponnytravarna - Första start kl 12:00

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V65
Datum: Lördag 30:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Örebro 18:e juni 2018
Lopp 4 Divino (9)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Mantorp 21:e juni 2018
Lopp 3 Felix V.M. (7)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Kalmar 24:e juni 2018
Lopp 1 Joy for Us (9)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 1 Yoggi Composite (10)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Okobaloz (11)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 7 Whisky Akema (12)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Resultat
Halmstad 17:e juni 2018
Lopp 1 Ekebo Lover, oplac.
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 4 Go de Luxe, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Charley Boorman, 2:a
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 7 Big Deal, 2:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 9 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Conrads Gerd, oplac.
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Lopp 10 Speedy Patricia, 2:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Axevalla 15:e juni 2018
Lopp 3 Crispi's Memory, oplac.
Mikael J Andersson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Rydens Limoncello, 2:a
Stefan Söderkvist (Arne Rydén)
Lopp 8 Pim Pim Joli, 5:a
Kim Eriksson (Jonathan Blomqvist)
Kalmar 15:e juni 2018
Lopp 6 Joy for Us, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 7 Symphonic Lincoln, 6:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Love for Life, 4:a
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Lopp 8 Ava Å., 3:a
Oscar Ginman (Jannike Almsgård)
Lopp 8 Limus Effi, 6:a
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lindesberg 15:e juni 2018
Lopp 6 Kirby Sånna
Micael Lindblom (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Draft One, 1:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Åby 14:e juni 2018
Lopp 2 Olga Utca, 3:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Worth a Lot, 4:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Marta Easy, oplac.
Mikael J Andersson (Bengt Petersson)
Vaggeryd 13:e juni 2018
Lopp 1 Moons Blåljus, 3:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Pell Inn, 4:a
Peter Untersteiner (Göran Widegren)
Lopp 2 Dolph Composite, oplac.
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Okobaloz, oplac.
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 5 Ceylon Dream, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Asterix Hornline, oplac.
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Lopp 7 Baja Rosa Akema, oplac.
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 8 Herakles, 7:a
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Lopp 10 Al's Sugarstar, 7:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se