Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA Foto
Totonno Wee med Astrid Carlfjord vinner lopp 8

Resultat från ponnytravet 25 juli

PONNYTRAV - 2020-07-27 10:25

Härligt att få välkomna ponnytravarna och kuskarna igen! 

STRANDLYCK.ROACH
SKULLAGÅRDS DRIGO
MORMORS M.BRITTA
APPLE WEE
GULLSMYRAS FLÖRTA
DOLK II
HAGSTADS FELIX
CHANNING WEE
GRANSJÖNS KRUMELUR

Vi klämde in ponnytravet på en solig dag mellan två dagar med ösregn! Alla deltagare skötte sig väldigt bra, både barn, hästar och vuxna - vi tackar för trevlig dag!

Resultat

Lopp 1 STRANDLYCK.ROACH Legl Bååth Isabella

Lopp 2 SKULLAGÅRDS DRIGO Hagelberg Sara

Lopp 3  MORMORS M.BRITTA Johansson Engla

Lopp 4  APPLE WEE Lundberg Emma

Lopp 5  GULLSMYRAS FLÖRTA Gradling Nellie

Lopp 6  DOLK II Lundberg Emma

Lopp 7  HAGSTADS FELIX Johansson Wilma

Lopp 8 TOTONNO WEE Carlfjord Astrid

Lopp 9 CHANNING WEE Legl Bååth Isabella

Lopp 10 GRANSJÖNS KRUMELUR Johansson Malva

 

Välkomna tillbaka 2021!

 

Dela artikeln:
2020-07-22 11:51:38

Ponnytävlingar 25 juli

PONNYTRAV Första start kl 12:00 - ingen publik är tillåten

2020-06-07 18:10:36

Ponnytravet kör igång igen!

PONNYTRAV Ponnytävlingarna startar igen, men det blir självklart med de regler och begränsningar som coronaläget kräver av oss - Tävlingskalendern är delvis ny och här kan du läsa vad som gäller för ponnytravet under uppstarten i juni.

2020-03-30 19:40:50

Ponnytravet pausar tävlandet

PONNYTRAV Tillsvidare är alla ponnytravtävlingar inställda

2020-03-20 10:16:38

OBS! Inställt!

PONNYTRAV Inställt! Träff för ponnytravare 28 mars! 

2019-12-09 10:39:23

Höstmöte i ponnyklubben

PONNYTRAV Klubbens duktiga kuskar och ponnyer hyllades för de fina prestationerna som gjordes på tävlingsbanan under 2019.

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Hemmahästar
till start
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE (4)
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER (6)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO (3)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 WISS ZORNITA (8)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA (9)
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 7 CARROTLOVER (8)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 LYSSUM (9)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE (11)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON CANDELIA (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON YANKEE (4)
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Lopp 14 M.T.REGINA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT (2)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA (14)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI (4)
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Resultat
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE, 2:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI, 6:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME, 3:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 WISS ZORNITA, oplac.
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 4 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 WORTH A LOT, 8:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 10 OKOBALOZ, oplac.
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Mantorp 5:e augusti 2020
Lopp 8 BRAVO SANTANA, 4:a
Persson Stefan (Johansson Peter)
Vaggeryd 2:e augusti 2020
Lopp 2 SIMSON SAAR, d
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 4:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 4 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 MINT SÅNNA, oplac.
Ivehag Josefine (Hellstedt Jan)
Lopp 6 SYMPHONIC IDA, d
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PIM PIM JOLI, oplac.
Eklundh André (Blomqvist Jonathan)
Lopp 7 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 8 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 VERDETTO R.L. (IT), oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se