Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Vårläger!

PONNYTRAV - 2018-03-31

Jönköping-Vaggeryds Ponnytravklubb bjuder in alla medlemmar  och alla elever i travskolan till vårläger 13-15 april!

Drop in fr.o.m kl. 17.00 fredag den 13 april och lägret avslutas med lunch söndag den 15 april

Alla är välkomna med eller utan häst

Lägret kommer erbjuda några riktigt trevliga dagar med

- Pyssel, med och utan häst

- Körning och ridning

- lekar, filmkväll

och massor av annat skoj!

God mat o fika!!

Vi sover i stallcaféet, medtag sovsäck o liggunderlag.

Ponnyerna stallar vi upp i boxar på travet, ta med mat till din häst

Pris för hela lägret inkl. all mat och stallplats är 450:- ev.överskott går direkt tillbaka till klubbkassan

Anmälan och ev frågor kontakta Carina S Johansson, CarinaLBJohansson@outlook.com eller 072-5000263

Betala in lägeravgiften på bg 481-2467 senast torsdag 12 april

Sista anmälningsdag är 5 april

Glöm inte anmäla eventuella allergier eller specialkost

Denna helg är det samtidigt körläger med Camilla Jajja Hecht och du kan boka in en eller flera körlektioner med henne

HOPPAS VI SES!!!

Dela artikeln:
2018-12-08 20:56:51

Höstmöte 2018

PONNYTRAV Idag höll Jönnköping-Vaggeryds Ponnytravare höstmöte som enligt tradition gick i julens tecken med risgrynsgröt och skinksmörgås.

2018-11-21 09:50:51

HÖSTMÖTE

PONNYTRAV Lördag 8 december 2018 kl 15.00

2018-09-23 17:27:09

Lilla Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Ett riktigt fint och spännade lopp blev det i år - Och det var Julia Jacobsson med Mormors Crepés som vann -Grattis

2018-09-10 10:19:50

Mini Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Kryddgården Muskot och Isabelle Källgren vann söndagens lopp för A-ponny och blev därmed Mini Smålandsmästare - Grattis!

2018-08-25 12:48:34

Resultat ponnytrav

PONNYTRAV En välfylld ponnydag med 14 lopp - Grattis alla segrere och tack till alla duktiga kuskar och ponnysar!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Örebro 16:e december 2018
Lopp 4 Eaja Composite (1)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Eskilstuna 17:e december 2018
Lopp 7 Day Composite (3)
Per Lennartsson (Jan Hellstedt)
Kalmar 17:e december 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki (1)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 1 Go de Luxe (4)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Symphonic Lincoln (5)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Jägersro 18:e december 2018
Lopp 4 Speedy Jay Vicane (8)
David Källgren (David Källgren)
Resultat
Mantorp 13:e december 2018
Lopp 1 Joy for Us, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 3 Golden Kick Back, oplac.
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Okobaloz, d
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 4 Staro Juventus, oplac.
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 5 Talija Bi (IT), oplac.
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 6 Lyssum, 2:a
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 9 Quitebeauty, 6:a
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Åby 13:e december 2018
Lopp 1 Francks Cooper, oplac.
Carl Johan Jepson (Hans Franck)
Lopp 1 Easy Copi, 6:a
Peter Untersteiner (Åsa Brose)
Lopp 3 Francks Gidjon, oplac.
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 3 Woop'sididitagain
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 4 Rydens Limoncello, oplac.
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 5 Rydens Molly, oplac.
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 6 Conway Streamline, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Neo Sånna, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 12:e december 2018
Lopp 8 Speedy Foxy Vicane, 1:a
Kim Eriksson (David Källgren)
Axevalla 11:e december 2018
Lopp 1 Hults Ingela, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 2 Jardin, 3:a
Peter Untersteiner (Lars-Göran Johansson)
Lopp 3 Jaffa Maxim, oplac.
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Lopp 5 Baja Rosa Akema, 7:a
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 6 Massive Turnover
Peter Johansson (Peter Johansson)
Lopp 7 Dance Streamline, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Crispi's Memory, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 9 Cheraton, 2:a
Sofia Adolfsson (Nathalie Engman)
Lopp 9 Carlossatisfaction, 4:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Färjestad 10:e december 2018
Lopp 3 Mint Sånna, oplac.
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Speedy Jay Vicane, oplac.
Kim Eriksson (David Källgren)
Lopp 9 Ready K.K.Hall, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Halmstad 10:e december 2018
Lopp 8 Darius Dante, 6:a
Peter Untersteiner (Erland Sjöö)
Eskilstuna 8:e december 2018
Lopp 5 Billy Boy Brizard, 2:a
Emilia Leo (Claes Svensson)
Lopp 6 Cash Alo, 1:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se