Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Ponnykuskar på tävlingsbanan 2014

 

Kusk Häst Placering Länk till ST
Mantorp 22 november Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Kalmar 16 november Resultat»
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 2:a
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 3:a
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II str
Åby 9 november Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 5:a
Julia Almsgård Emmeros Alert d
Julia Almsgård Emmeros Alert oplac
Hilda Eskilsson My Sweet Love 3:a
Hilda Eskilsson Boss 0:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 0:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a
Ellen Svensson My Sweet Love str
Halmstad 25 oktober Resultat»
Ellen Svensson Allgunnens Bepop oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 5:a
Kalmar 19 oktober Resultat»
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 3:a
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 2:a
Färjestad 18 oktober - Divisionsfinaler Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 0:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 4:a
Vaggeryd 28 september Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Josefine Karlsson Emmeros Alert d
Julia Almsgård Lindåsens Nadja oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Julia Almsgård Emmeros Alert oplac.
Julia Almsgård Emmeros Elliot 5:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas oplac.
Malin Johansson Störtbäckens Bianca oplac
Malin Johansson Gervalds Lizzy d
Malin Johansson Gervalds Lizzy 6:a
Emma-Charlotta Cedefors Harley Super Nova 6:a
Ellen Svensson Störtbäckens Bianca oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love 5:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 2:a
Anna Stark Melizza Z oplac.
Moa Andersson Sävrarps Lycka 3:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 3:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila d
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila str
Ida Forsberg Ronja Stack oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Boss (kval) gdk
Östanåkra 21 september Resultat»
Emma Hellberg Ligist H.T. d
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 3:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ellen Svensson (staketkusklopp) My Sweet Love ?
Moa Andersson Granös Tusensköna 5:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Boss (kval) ejg
14 september Tingsryd Resultat»
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 3:a
Julia Almsgård Emmeros Elliot oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
14 september Axevalla Resultat»
Malin Johansson My Sweet Love 4:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy 4:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy d
Malin Johansson Störtbäckens Bianca d
Moa Andersson Granös Tusensköna 5:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 1:a
Moa Andersson Sävrarps Lycka 5:a
Moa Andersson Sävrarps Lycka oplac.
Stina Cedefors Otso 6:a
Stina Cedefors Otso oplac.
Anna Stark Melizza Z oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Linnea Cedefors Allgunnens Ebba oplac.
Emma-Charlotta Cedefors Harley Super Nova 2:a
7 september Jägersro - Svenskt Ponnytravderby Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 5:a
31 augusti Halmstad Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love d
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a
Anna Stark Melizza Z oplac.
Moa Andersson Sävrarps Lycka d
Moa Andersson Razzla K.L oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Julia Almsgård Emmeros Alert 6:a
Julia Almsgård Emmeros Alert 2:a
29 augusti Halmstad Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Alert 6:a
28 augusti Örebro Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna d
23 augusti Östanåkra Resultat»
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 4:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 4:a
Anna Stark Melizza Z 4:a
Anna Stark (staketkusklopp) Melizza Z 2:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac
Emma Hellberg Ligist H.T. oplac.
Emma Hellberg (staketkusklopp) Ligist H.T. 1:a
Ida Hellberg Pepino II oplac.
Ida Hellberg (staketkusklopp) Pepino II 3:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy d
Hilda Eskilsson Boss (kval) ejg
8 augusti Solvalla - Nordiskt Mästerskap Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 5:a
3 augusti Halmstad Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 4:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 5:a
Julia Almsgård Emmeros Dino 5:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a
Hilda Eskilsson Ronja Stack d
Hilda Eskilsson Ronja Stack oplac.
Hilda Eskilsson Boss (kval) ejg
Linnea Cedefors Allgunnens Ebba 4:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a
Moa Andersson Razzla K.L d
Emma-Charlotta Cedefors Harley Super Nova oplac.
Stina Cedefors Otso oplac.
27 juli Östersund - Divisionsfinaler Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 4:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 6:a
26 juli Tingsryd - Divisionsfinaler Resultat»
Moa Andersson Sävrarps Lycka str
Moa Andersson Razzla K.L 7:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas 3:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas 8:a
Julia Almsgård Emmeros Elliot (kval) gdk
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 8:a
Malin Johansson Störtbäckens Bianca str
25 juli Östersund Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 7:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 3:a
20 juli Axvalla Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 4:a
20 juli Tomelilla Resultat»
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörby Jerry Lee 4:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 6:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 3:a
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II oplac.
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II d
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 7:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy d
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 1:a
Anna Stark Melizza Z oplac.
Anna Stark Melizza Z oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 5:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 4:a
Julia Almsgård Emmeros Alert 3:a
Julia Almsgård Emmeros Alert oplac.
Ida Forsberg Ronja Stack oplac.
Hilda Eskilsson Boss (kval) ejg
18 juli Tomelilla Resultat»
Hilda Eskilsson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörby Jerry Lee oplac.
Malin Johansson Gervalds Lizzy 3:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy 4:a
Anna Stark Melizza Z oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Julia Almsgård Emmeros Alert 5:a
Julia Almsgård Emmeros Alert oplac.
Ida Forsberg Ronja Stack oplac.
Ida Forsberg Ronja Stack 4:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja d
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 3:a
12 juli Jägersro Resultat»
Anna Stark Melizza Z. d
Moa Andersson Sävrarps Lycka 2:a
Moa Andersson Sävrarps Lycka 1:a
Moa Andersson Razzla K.L 3:a
10 juli Vaggeryd Resultat»
Ida Forsberg Ronja Stack (kval) gdk
Hilda Eskilsson Boss (kval) ejg
6 juli Åby Resultat»
Linnea Cedefors Otso 3:a
Stina Cedefors Otso 5:a
Moa Andersson Sävrarps Lycka 1:a
Emma-Charlotta Cedefors Harley Super Nova 4:a
29 juni Kalmar Resultat»
Julia Almsgård  Kumlaby Lavendel 5:a
Julia Almsgård Emmeros Alert 4:a
Ida Hellberg Pepino II oplac.
Ida Hellberg Pepino II oplac.
Moa Andersson Sävrarps Lycka 3:a
Moa Andersson Razzla K.L. 3:a
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II str
Emma Hellberg Ligist H.T. oplac.
27 juni Kalmar Resultat»
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II 3:a
Sara Hagelberg (Ti)* Opla II oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Emmeros Alert oplac.
Anna Stark Melizza Z. 5:a
15 juni Mantorp Resultat»
Stina Cedefors Otso oplac.
Julia Almsgård Emmeros Alert oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Emma Charlotta Cedefors Harley Super Nova oplac.
Emma Charlotta Cedefors Harley Super Nova 5:a
Caroline Svensson (Mp)* Tip Top 1:a
Malin Johansson Little Superman oplac.
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 2:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy 1:a
Moa Andersson Razzla K.L. 2:a
Moa Andersson Sävrarps Lycka 3:a
Linnea Cedefors Otso 4:a
8 juni Vaggeryd Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 5.a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Emmeros Dino oplac.
Julia Almsgård Emmeros Legolas 1:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas 1:a
Moa Andersson Sävraps Lycka 4:a
Moa Andersson Sävraps Lycka 6:a
Moa Andersson Razzla K.L. (kval) gdk
Anna Stark Melizza Z. 3:a
Anna Stark Melizza Z. oplac.
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 1:a
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 3:a
Malin Johansson Little Superman oplac.
Malin Johansson Gervalds Lizzy 4:a
Ida Hellberg Pepino II 6:a
Louise Pernsteiner Hällyckad (kval) gdk
Emma Hellberg Ligist H.T. (kval) gdk
Sara Hagelberg (Ti)* Brostorps Marmor 5:a
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II 2.a
6 juni Tingsryd Resultat»
Anna Stark Melizza Z. d
Anna Stark  Melizza Z. oplac.
Julia Almsgård Emmeros Dino oplac.
Julia Almsgård Emmeros Legolas 1:a 
Julia Almsgård Emmeros Legolas 2:a
Louise Pernsteiner Ljungens Glimma 4:a
Louise Pernsteiner Ljungens Glimma str
Louise Pernsteiner Hällyckad (kval) ejg
Sara Hagelberg (Ti)*
Besök gärna våra hemsidor
www.vaggerydtravet.se
www.vaggerydstravet.se/ponnytrav
Brostorps Marmor
6:a
3 juni Jägersro Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 5:a
1 juni Axevalla Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a 
29 maj Axevalla Resultat»
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 6:a
Malin Johansson Störtbäckens Bianca oplac.
Malin Johansson Gervalds Lizzy d
Malin Johansson Gervalds Lizzy d
Stina Cedefors Otso oplac.
Linnea Cedefors Otso oplac.
Emma Charlotta Cedefors Harley Super Nova oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Julia Almsgård Emmeros Alert 4:a
Julia Almsgård Emmeros Alert 4:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Julia Almsgård Emmeros Dino (kval) gdk
18 maj Färjestad Resultat»
Caroline Svensson Te-Quila 4:a
Caroline Svensson Te-Quila 5:a
Evelina Jonsson Tip Top 6:a
18 maj Tingsryd Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna d
17 maj Östanåkra Resultat»
Josefine Karlsson (monté) Lindåsens Nadja 4:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 4:a
Malin Johansson Störtbäckens Bianca 2:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy 4:a
Malin Johansson Gervalds Lizzy 3:a
Julia Almsgård Emmeros Alert 1:a 
Julia Almsgård Emmeros Alert d
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Anna Stark Melizza Z. 4:a
13 maj Vaggeryd Resultat»
Malin Johansson  Little Superman (kval) gdk
10 maj Jägersro Resultat»
Emma Charlotta Cedefors Harley Super Nova 6.a
Linnea Cedefors Otso 2:a
3 maj Halmstad Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 1:a 
Josefine Karlsson (monté) Lindåsens Nadja oplac.
Moa Andersson Sävrarps Lycka oplac.
Moa Andersson Granös Tusensköna oplac.
Linnéa Cedefors Otso oplac.
Ida Hellberg Pepino II 5:a
Ida Hellberg Pepino II oplac.
Caroline Svensson (Mp)* Tip Top 4:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila oplac.
Evelina Jonsson (Mp)* Tip Top 3:a
Emma Charlotta Cedefors Harley Super Nova (kval) gdk
Emma Hellberg Ligist H.T. (kval) ejg
27 april Kalmar Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a 
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Moa Andersson Granös Tusensköna str
Moa Andersson Sävrarps Lycka str
27 april Mantorp Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 1:a
Louise Pernsteiner Ljungens Glimma oplac.
25 april Kalmar Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Alert 2:a
18 april Färjestad Resultat»
Evelina Jonsson (Mp)* Tip Top 2:a

*) Har licens på annan bana men tävlar för Jönköping-Vaggeryds Ponnytravare

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (4)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (10)
Ginman Marina (Knutsson Kent)
Lopp 8 MOONS U.BOLT (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Mantorp 1:a mars 2020
Lopp 5 EYE IN THE SKY (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 GOLDEN BOWL (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 DON'T BE SO SHY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 2:e mars 2020
Lopp 2 SISTER STEPHANIE (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 STARO JUVENTUS (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FELLINI BOKO (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 3:e mars 2020
Lopp 3 ELLAMI PRIDE (13)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 6 HERAKLES (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (14)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Solvalla 4:e mars 2020
Lopp 2 TETON SPECIALITY (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 FAJM COMPOSITE (10)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 TETON SPECIAL GIFT (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 5:e mars 2020
Lopp 3 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Resultat
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M., 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US), oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA, 8:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se