Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat staketkuskloppen 16 augusti 2015

Eftersom staketkuskloppen inte räknas med i hästens eller kuskens resultatrad så finns de inte med i tävlingskalendern.

Kat A

Placering Startnummer Häst Kusk Km-tid
1 8 Hippza Annie Mårtensson 2:47,4
2 6 Lindåsens Nadja Josefine Karlsson 2:59,6
3 5 Allgunnens Gamm Alexandra Lennström 3:06,6
4 4 Kumlaby Tandtroll Jonathan Adolfsson 3:10,2
5 3 Jonna Denise Rungegård 3:11,6
0 7 My Sweet Love Ellen Svensson 3:11,2
0 2 Boss Hilda Eskilsson 3:24,6
0 9 Emmeros Diva Sara Fagerberg 2:24,8
0 1 Emmeros Elliot Ida Forsberg 3:27,8

 

Kat B

Placering Startnummer Häst Kusk Km-tid
1 4 Melizza Z. Anna Stark 2;21,8
2 3 Korinne Veronica Ingolf 2;23,8
3 1 Sävrarps Bonanza Maria Stark 2;38,7
4 2 Hemlo Ellinor Edlund 2:29,3
Hemmahästar
till start
Axevalla 22:e september 2020
Lopp 4 JETSTREAM RAPIDA (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHEAP THRILLS (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 23:e september 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Örebro 24:e september 2020
Lopp 6 BAJA ROSA AKEMA (2)
Lindblom Carl Philip (Hjelmrin Johnny)
Axevalla 25:e september 2020
Lopp 2 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DARIUS DANTE (7)
Stenquist Niclas (Sjöö Erland)
Lopp 4 TOPAZ FACE (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 NATIONAL DAY (8)
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 FRANCKS GIDJON (9)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 QUANTUM TIC TAC (4)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 EASY COPI (9)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (11)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 EKEBO EASY (5)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 NEO SÅNNA (8)
Johansson Henrik (Johansson Peter)
Resultat
Mantorp 21:e september 2020
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 4:a
Källberg Anders (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 UFO JET (IT), 5:a
Johansson Henrik (Källgren David)
Lopp 10 DABKAS RAINBOWDASH, 4:a
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Vaggeryd 20:e september 2020
Lopp 1 SPEEDY CASH VICANE, 5:a
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 4 SIMSON SAAR, 5:a
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 6 OKOBALOZ, 5:a
Bardun Jonathan (Pettersson Ronny)
Lopp 6 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 FELIX V.M., 3:a
Svensson Claes (Johansson Henrik)
Lopp 8 JARREAU BOKO, oplac.
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Christiansson Anders (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 5:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Kalmar 18:e september 2020
Lopp 5 HERAKLES, 3:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, d
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 3:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Åby 17:e september 2020
Lopp 4 THAT'S IT
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 EKEBO EASY, oplac.
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 FRANCKS COOPER, 7:a
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, 8:a
Franck Hans (Franck Hans)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se