Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingar i Vaggeryd 2018

Lördag 21 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 13 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 25 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 25 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 9 september, enstaka lopp,
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 23 september, enstaka lopp,
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2017

Söndag 23 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 14 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 26 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Inställt
Lördag 2 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 10 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2016

Söndag 8 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 16 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 28 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2015

Söndag 19 april, kvallopp Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 23 maj, kvallopp
Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Fredag 5 juni, enstaka lopp + kvallopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Onsdag 1 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Torsdag 9 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Inställt Info/Program» Resultat»
Torsdag 13, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 16 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Staketkusklopp» 
Lördag 12 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 20 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2014

Tis 13 maj, kval Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Sön 8 juni, heldag
(OBS! 6 juni och 8 juni, cup Tingsryd-Vaggeryd) 

Prop»

Anmälan Vaggeryd»

Anmälan Tingsryd»

Startlista»

Info

Program
(Innehåller även startlista för cupfinaler)

Resultat»
Torsdag 10 juli, kval Anmälan» Startlista
Sön 24 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Sön 28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2013

9 juni, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
2 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
25 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
14 september, poänglördag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

 

Hemmakuskar

Här hittar du hemmakuskarnas starter och resultat»

 

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Lördag 25:e Augusti
Första start: 12:00
Hemmahästar
till start
Jägersro 22:e augusti 2018
Lopp 2 Worth a Lot (3)
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Åby 23:e augusti 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (15)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Örebro 23:e augusti 2018
Lopp 4 Felix V.M. (10)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Joy for Us (9)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Kalmar 24:e augusti 2018
Lopp 2 Minttu Akema (5)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 3 Breezer (5)
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 4 Wiss Very Nice (7)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 8 Ava Å. (3)
Julia Almsgård (Jannike Almsgård)
Lopp 8 Limus Effi (10)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 9 Love for Life (9)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Eskilstuna 25:e augusti 2018
Lopp 3 Lindsey Sånna (7)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Resultat
Vaggeryd 20:e augusti 2018
Lopp 1 Day Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim, 4:a
Preben Sövik (Anders Berglund)
Lopp 2 Eaja Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Speedy Desideria, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Pell Inn, oplac.
Preben Sövik (Göran Widegren)
Lopp 3 Clay Composite, 4:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Wiss Zornita, 6:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Speedy Patricia, 5:a
Jessica Schade Lundell (Kent Knutsson)
Lopp 6 Overlord, 3:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Shyvana, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Olga Utca, 1:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 6 Chip Dream, 5:a
Peter Ingves (Lennart Svensson)
Lopp 7 Darius Dante, oplac.
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 7 Free Fallin L.C., d
Fausto Luperini (Liselott Lidh)
Lopp 7 Francks de Soto, 6:a
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Vivaldi, 5:a
Thomas Dalborg (Åsa Brose)
Lopp 8 Stora Hökhult, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane, 2:a
Torbjörn Jansson (David Källgren)
Tingsryd 19:e augusti 2018
Lopp 3 Yoggi Composite
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Linda Sånna, oplac.
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Kirby Sånna, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Natosi Goj, 1:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Speedy Foxy Vicane, 4:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Mantorp 18:e augusti 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Teton York, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Limoncello
Peter Untersteiner (Arne Rydén)
Lopp 6 Al's Sugarstar, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Lady Isabell, 5:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 10 Woop'sididitagain, 3:a
Mikael J Andersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Symphonic Irja, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Gävle 17:e augusti 2018
Lopp 7 Lindsey Sånna, 5:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Mint Sånna, 6:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Åby 16:e augusti 2018
Lopp 6 Ceylon Dream
Claes Svensson (Claes Svensson)
Örebro 16:e augusti 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se