Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingar i Vaggeryd 2019

Lördag 13 april, enstaka lopp och kval Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 5 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 31 juli, heldag (kvällstrav) Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 4 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 31 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 15 september, enstaka lopp, 
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 22 september, enstaka lopp, 
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»


Tävlingar i Vaggeryd 2018

Lördag 21 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 13 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 25 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 25 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 9 september, enstaka lopp,
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 23 september, enstaka lopp,
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2017

Söndag 23 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 14 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 26 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Inställt
Lördag 2 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 10 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2016

Söndag 8 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 16 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 28 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2015

Söndag 19 april, kvallopp Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 23 maj, kvallopp
Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Fredag 5 juni, enstaka lopp + kvallopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Onsdag 1 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Torsdag 9 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Inställt Info/Program» Resultat»
Torsdag 13, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 16 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Staketkusklopp» 
Lördag 12 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 20 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2014

Tis 13 maj, kval Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Sön 8 juni, heldag
(OBS! 6 juni och 8 juni, cup Tingsryd-Vaggeryd) 

Prop»

Anmälan Vaggeryd»

Anmälan Tingsryd»

Startlista»

Info

Program
(Innehåller även startlista för cupfinaler)

Resultat»
Torsdag 10 juli, kval Anmälan» Startlista
Sön 24 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Sön 28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2013

9 juni, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
2 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
25 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
14 september, poänglördag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

 

Hemmakuskar

Här hittar du hemmakuskarnas starter och resultat»

 

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Mantorp 27:e januari 2020
Lopp 3 GOLDEN BOWL (13)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (2)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER (11)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE (3)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Åby 29:e januari 2020
Lopp 4 STARO JUVENTUS (8)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Resultat
Eskilstuna 25:e januari 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA, 1:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Åby 23:e januari 2020
Lopp 4 FELLINI BOKO, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 21:e januari 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 6:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 5 CASH ALO, 5:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Andersson Mikael J (Johansson Peter)
Lopp 9 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se