Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingar i Vaggeryd 2019

Lördag 13 april, enstaka lopp och kval Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 5 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 31 juli, heldag (kvällstrav) Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 4 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 31 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 15 september, enstaka lopp, 
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 22 september, enstaka lopp, 
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»


Tävlingar i Vaggeryd 2018

Lördag 21 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 13 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 25 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 25 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 9 september, enstaka lopp,
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 23 september, enstaka lopp,
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2017

Söndag 23 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 14 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 26 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Inställt
Lördag 2 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 10 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2016

Söndag 8 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 16 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 28 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2015

Söndag 19 april, kvallopp Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 23 maj, kvallopp
Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Fredag 5 juni, enstaka lopp + kvallopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Onsdag 1 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Torsdag 9 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Inställt Info/Program» Resultat»
Torsdag 13, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 16 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Staketkusklopp» 
Lördag 12 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 20 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2014

Tis 13 maj, kval Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Sön 8 juni, heldag
(OBS! 6 juni och 8 juni, cup Tingsryd-Vaggeryd) 

Prop»

Anmälan Vaggeryd»

Anmälan Tingsryd»

Startlista»

Info

Program
(Innehåller även startlista för cupfinaler)

Resultat»
Torsdag 10 juli, kval Anmälan» Startlista
Sön 24 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Sön 28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2013

9 juni, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
2 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
25 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
14 september, poänglördag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

 

Hemmakuskar

Här hittar du hemmakuskarnas starter och resultat»

 

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 4:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Åby 22:e maj 2019
Lopp 2 TETON YORK (1)
Andersson Julia (Hellstedt Jan)
Lopp 5 PELL INN (4)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 9 KIARA SÅNNA (6)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Örebro 22:e maj 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (6)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 LINDA SÅNNA (8)
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 7 WHISKY AKEMA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 23:e maj 2019
Lopp 1 FRANCKS COOPER (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 1 PARFYM ALO (12)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 CONWAY STREAMLINE (1)
Adolfsson Sofia (Svensson Claes)
Lopp 6 FELIX V.M. (1)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 11 CALVADOS AKEMA (3)
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Kalmar 23:e maj 2019
Lopp 9 CHIP DREAM (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Solvalla 24:e maj 2019
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 7 M.B.S.PRETTY GIRL (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD (7)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Solvalla 25:e maj 2019
Lopp 6 WORTH A LOT (1)
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Halmstad 27:e maj 2019
Lopp 5 LIMUS EFFI (6)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lindesberg 27:e maj 2019
Lopp 8 EAJA COMPOSITE (10)
Nimczyk Michael (Hellstedt Jan)
Resultat
Åby 22:e maj 2019
Lopp 2 TETON YORK, 3:a
Andersson Julia (Hellstedt Jan)
Lopp 5 PELL INN, oplac.
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 9 KIARA SÅNNA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Örebro 22:e maj 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 LINDA SÅNNA, 4:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 7 WHISKY AKEMA, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Jägersro 21:e maj 2019
Lopp 9 WISS ZORNITA, oplac.
Ericsson Sofie (Svensson Lennart)
Lopp 9 KIRBY SÅNNA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Mantorp 20:e maj 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT), oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 ELLE VILD, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 JOY FOR US, oplac.
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 8 PICASSO TILLY, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 NEO SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 11 HULTS INGELA, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 LYSSUM, 5:a
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 11 LADY ISABELL, 7:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 13 CHEAP THRILLS, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 19:e maj 2019
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE, 7:a
Hollsten Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 VÄSTERBO QUADRIGA, oplac.
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, 6:a
Luperini Fausto (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 PUKETORP TINALINA, oplac.
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, oplac.
Luperini Fausto (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 AOWA L.G., 4:a
Persson Stefan (Brostorp Johanna)
Lopp 4 OKOBALOZ, 7:a
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 5 DWIGHT GARBO
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 TURBOLENNA, 6:a
Luperini Fausto (Bolin Andersson Ann)
Lopp 6 OLGA UTCA, 1:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 7 LIMUS EFFI, oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 TETON YORK, 3:a
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 9 FINGERSPRINT, 5:a
Hollsten Henrik (Berg Björn)
Lopp 13 WISS XANTOS, oplac.
Almsgård Julia (Lindvall Marie)
Gävle 18:e maj 2019
Lopp 10 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Kalmar 17:e maj 2019
Lopp 2 DREAM IN MATCHTOWN, 3:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 8 PIM PIM JOLI, oplac.
Johansson Henrik (Blomqvist Jonathan)
Åby 16:e maj 2019
Lopp 5 EKEBO CAF, d
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 OVERLORD, 5:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se