Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingar i Vaggeryd 2019

Lördag 13 april, enstaka lopp och kval Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 5 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 31 juli, heldag (kvällstrav) Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 4 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 31 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 15 september, enstaka lopp, 
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 22 september, enstaka lopp, 
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»


Tävlingar i Vaggeryd 2018

Lördag 21 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 13 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Onsdag 25 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Lördag 25 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 9 september, enstaka lopp,
Mini Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»
Söndag 23 september, enstaka lopp,
Lilla Smålandsmästaren
Prop» Anmälan» Startlista» Info/program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2017

Söndag 23 april, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 14 maj, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 26 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Inställt
Lördag 2 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 10 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2016

Söndag 8 maj, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 16 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 28 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2015

Söndag 19 april, kvallopp Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Lördag 23 maj, kvallopp
Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Fredag 5 juni, enstaka lopp + kvallopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Onsdag 1 juli, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Torsdag 9 juli, enstaka lopp Prop» Anmälan» Inställt Info/Program» Resultat»
Torsdag 13, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 16 augusti, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Staketkusklopp» 
Lördag 12 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Söndag 20 september, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2014

Tis 13 maj, kval Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»

Sön 8 juni, heldag
(OBS! 6 juni och 8 juni, cup Tingsryd-Vaggeryd) 

Prop»

Anmälan Vaggeryd»

Anmälan Tingsryd»

Startlista»

Info

Program
(Innehåller även startlista för cupfinaler)

Resultat»
Torsdag 10 juli, kval Anmälan» Startlista
Sön 24 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
Sön 28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

Tävlingar i Vaggeryd 2013

9 juni, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
2 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
25 augusti, enstaka lopp Prop» Anmälan» Startlista» Info/Program» Resultat»
14 september, poänglördag Prop» Anmälan» Startlista» Info/program Resultat»
28 september, heldag Prop» Anmälan» Startlista» Info» Program» Resultat»

 

Hemmakuskar

Här hittar du hemmakuskarnas starter och resultat»

 

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 22:e September
Första start: 12:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Vaggeryd 22:e september 2019
Lopp 1 OLGA UTCA (9)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 2 JAFFA MAXIM (7)
Eriksson Kim (Berglund Anders)
Lopp 3 CARROTLOVER (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 3 CRISPI'S MEMORY (4)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 LEE SÅNNA (6)
Bengtsson Tova (Hellstedt Jan)
Lopp 3 HERAKLES (9)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 3 SPEEDY JAY VICANE (10)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA (2)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 6 EAJA COMPOSITE (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (13)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MAGGIESAARI (11)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 8 MOONS LILLE OLLE (2)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 O.M.HAZEBROUCK (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 FRANCKS NOVA (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Mantorp 23:e september 2019
Lopp 3 CHEAP THRILLS (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 GO DE LUXE (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 WHISKY AKEMA (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 HULTS INGELA (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DABKAS RAINBOWDASH (11)
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Lopp 11 EYE IN THE SKY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 SYMPHONIC IRJA (6)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 MANGO BRODDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 13 PRINCEUP (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 24:e september 2019
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (7)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER (3)
Almsgård Julia (Johansson Peter)
Lopp 7 EKEBO LOVER (5)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 OKOBALOZ (3)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 9 BREEZER (5)
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 10 MARTA EASY (11)
Crebas Hans (Petersson Bengt)
Lopp 14 ELLAMI PRIDE (8)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 24:e september 2019
Lopp 6 O.M.GOGENTLE (8)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Åmål 26:e september 2019
Lopp 2 TURBOLENNA (4)
Söderkvist Stefan (Bolin Andersson Ann)
Resultat
Färjestad 21:e september 2019
Lopp 1 KING SIR KIR, 5:a
Adolfsson Sofia (Svensson Claes)
Kalmar 20:e september 2019
Lopp 2 MOONS U.BOLT, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 2 O.M.GENISTA, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 NATOSI GOJ, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 19:e september 2019
Lopp 9 FRANCKS GIDJON
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 18:e september 2019
Lopp 8 GULLABO DÄCK BLING, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Axevalla 17:e september 2019
Lopp 4 CASH ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Halmstad 16:e september 2019
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 5 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Hansen Jan (Franck Hans)
Lopp 6 FRANCKS COOPER, 6:a
Ingves Peter (Franck Hans)
Vaggeryd 15:e september 2019
Lopp 1 CRISPI'S MEMORY, 6:a
Källgren David (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 PRESTIGE V.G., d
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 2 OKOBALOZ, 4:a
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 3 MASSIVE TURNOVER, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 3 NIVEAU, 4:a
Svensson Lennart (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 EKEBO LOVER, 5:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 RYDENS LIMONCELLO, 8:a
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 5 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 5 EASY COPI, 4:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 5 DARIUS DANTE, 8:a
Källgren David (Sjöö Erland)
Lopp 6 TETON YORK, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 STARO JUVENTUS, 1:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA, 2:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 6 KRATER SÅNNA, 4:a
Bengtsson Tova (Friborg Anna-Carin)
Lopp 7 CALVADOS AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 MARTA EASY, 8:a
Persson Håkan K (Petersson Bengt)
Lopp 8 NATIONAL DAY, oplac.
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 8 S.H.T.THORNOFROSES, oplac.
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 8 MINT SÅNNA, 1:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EKEBO CAF, 4:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 LIMUS EFFI, 8:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 JAFFA MAXIM, 3:a
Sövik Preben (Berglund Anders)
Lopp 9 TURBOLENNA, 4:a
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 13 SIMSON SAAR, oplac.
Sövik Preben (Berglund Anders)
Lopp 13 COCOA CAKE (FI), oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 13 TURBO POCA, oplac.
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 14 O.M.HAZEBROUCK, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se