Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Kontakta oss

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap

Adress:
Travvägen 7
567 92 VAGGERYD

Tel: 0393-125 85 

E-post: info@vaggerydstravet.se

Vägbeskrivning

Koordinater

WGS84 DD (LAT, LONG) 57.52120, 14.11110

WGS84 DMS (LAT, LONG) N 57° 31' 16.34", E 14° 6' 39.97"

WGS84 DDM (LAT, LONG) N 57° 31.2723', E 14° 6.6661'

RT90 6378593.307, 1398494.493

SWEREF99 TM 6375754.78, 446759.356

Kansliets öppettider

Måndagar 8-12

Tisdagar 8-12

Onsdagar 11-17

Tosrdagar 8-12

Fredagar 8-12

Övrig tid når du oss lättast via mailen, info@vaggerydstravet.se 

För akuta frågor under övriga tider går det bra att kontakta Halmstadtravets kansli tel 035-10 91 80

 

Kontaktpersoner

Ordförande i Jönköpings- Vaggeryds Travsällskap
Kent Carlsson 070-862 02 57 kenth.c@telia.com

Orförande i Vaggeryds B-tränare och hästägarförening
Johanna Brostorp

Travskoleansvarig Marie Lindvall 070-842 90 96 travskolan@vaggerydstravet.se 

Banskötare
Sture Thornberg 070-637 22 96  

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (4)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (10)
Ginman Marina (Knutsson Kent)
Lopp 8 MOONS U.BOLT (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Mantorp 1:a mars 2020
Lopp 5 EYE IN THE SKY (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 GOLDEN BOWL (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 DON'T BE SO SHY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 2:e mars 2020
Lopp 2 SISTER STEPHANIE (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 STARO JUVENTUS (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FELLINI BOKO (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 3:e mars 2020
Lopp 3 ELLAMI PRIDE (13)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 6 HERAKLES (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (14)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Solvalla 4:e mars 2020
Lopp 2 TETON SPECIALITY (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 FAJM COMPOSITE (10)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 TETON SPECIAL GIFT (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 5:e mars 2020
Lopp 3 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Resultat
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 3 FINGERSPRINT
Elias Marc (Berg Björn)
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M., 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US), oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA, 8:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se