Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Anmälan till ponnylopp framflyttad!

PONNYTRAV - 2019-09-17 09:14

På grund av tekniska problem med ponnyanmälan är den framflyttad till i morgon - har du redan försökt anmäla så gör om din anmälan för säkerhets skull!

Idag är det ponnyanmälningar till enskilt lopp på Vaggeryd 190922, Lilla Smålandsmästaren.

Vi flyttar fram anmälningsdagen ytterligare ett dygn.

Vill man anmäla sig till Vaggeryd 190922 så gör man det via Svensk Travsports kundtjänst (mejlar el ringer) fram tills imorgon 190918 kl.09:00.

kundtjänst@travsport.se eller 08 – 475 27 50.

 

Läs mer på STs hemsida här

 

 

Dela artikeln:
2019-12-09 10:39:23

Höstmöte i ponnyklubben

PONNYTRAV Klubbens duktiga kuskar och ponnyer hyllades för de fina prestationerna som gjordes på tävlingsbanan under 2019.

2019-11-28 10:15:42

Höstmöte 2019

PONNYTRAV Välkommen till Höstmötet 7 dec kl 15 - gröt och skinka plus prisutdelning!

2019-10-07

Läderkurs 19-20 oktober

PONNYTRAV Tillverka något till dig själv, något till hästen eller laga något - nybörjare och alla är välkomna!

2019-09-29 17:00:00

Resultat ponnys klubbtävling

PONNYTRAV Grattis alla duktiga deltagare!

2019-09-22 14:41:07

Lilla Smålandsmästaren 2019

PONNYTRAV Delad glädje är dubbel glädje! Det blev dött lopp mellan Alfred S och Ekslätts Iceland - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Eskilstuna 25:e januari 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Mantorp 27:e januari 2020
Lopp 3 GOLDEN BOWL (13)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (2)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER (11)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE (3)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Åby 29:e januari 2020
Lopp 4 STARO JUVENTUS (8)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Resultat
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA, 1:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Åby 23:e januari 2020
Lopp 4 FELLINI BOKO, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 21:e januari 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 6:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 5 CASH ALO, 5:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Andersson Mikael J (Johansson Peter)
Lopp 9 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 18:e januari 2020
Lopp 1 MADURAI
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 8 OLGA UTCA, 5:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 10 GULLABO DÄCK BLING, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se