Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Lilla Smålandsmästaren

PONNYTRAV - 2019-09-18 09:49

Nu finns startlistan till Lilla Smålandsmästaren, Speedy Foxy Vicanes lopp - Välkommen 22 september!

Startlista, starten går 12.25

Välkomna alla deltagare!

Dela artikeln:
2019-12-09 10:39:23

Höstmöte i ponnyklubben

PONNYTRAV Klubbens duktiga kuskar och ponnyer hyllades för de fina prestationerna som gjordes på tävlingsbanan under 2019.

2019-11-28 10:15:42

Höstmöte 2019

PONNYTRAV Välkommen till Höstmötet 7 dec kl 15 - gröt och skinka plus prisutdelning!

2019-10-07

Läderkurs 19-20 oktober

PONNYTRAV Tillverka något till dig själv, något till hästen eller laga något - nybörjare och alla är välkomna!

2019-09-29 17:00:00

Resultat ponnys klubbtävling

PONNYTRAV Grattis alla duktiga deltagare!

2019-09-22 14:41:07

Lilla Smålandsmästaren 2019

PONNYTRAV Delad glädje är dubbel glädje! Det blev dött lopp mellan Alfred S och Ekslätts Iceland - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA (1)
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Eskilstuna 25:e januari 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Mantorp 27:e januari 2020
Lopp 3 GOLDEN BOWL (13)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (2)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER (11)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE (3)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Åby 29:e januari 2020
Lopp 4 STARO JUVENTUS (8)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Resultat
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA, 1:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Åby 23:e januari 2020
Lopp 4 FELLINI BOKO, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 21:e januari 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 6:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 5 CASH ALO, 5:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Andersson Mikael J (Johansson Peter)
Lopp 9 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 18:e januari 2020
Lopp 1 MADURAI
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 8 OLGA UTCA, 5:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 10 GULLABO DÄCK BLING, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se